David Amo & Julio Navas - Hiszpania - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Strefa Informacji Muzycznej > Producenci oraz DJe > ZAGRANICZNI

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: sqrviel lol
Temat ma 3 komentarzy i 2784 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 25-01-2012 (21:23).

Tags: ,


Lista oznaczonych użytkowników

Zagłosuj na David Amo & Julio Navas - Hiszpania


David Amo & Julio Navas - Hiszpania


zobacz także:

« Breakage - Wielka Brytania lub WhoMadeWho - Dania »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-05-2007, 15:23   #1
..:: Klubowicz ::..
  
 
sqrviel lol's Avatar
 
Dołączył/a: 22 Jan 2006
Miasto: Suwałki
Wiek: 36
Postów: 1 529
Tematów: 424
Podziękowań: 513
THX'ów: 1 841
Wzmianek w postach: 20
Oznaczeń w tematach: 3
Plusów: 16 (+)
sqrviel lol 16
Nie możesz głosować!
1
Nie możesz głosować!

house David Amo & Julio Navas - Hiszpania

Będąc pod wpływem klubowych brzmień francuskich, szwajcarskich, angielskich czy przede wszystkim holenderskich, mało kto spodziewał się, że nastąpi coś przełomowego i szerzej - z coraz większym zainteresowaniem, będziemy spoglądać w kierunku Hiszpanii.
Nie tylko za sprawą najbardziej imprezowej wyspy Europy i świata zarazem, jaką niewątpliwie jest Ibiza, ale również dzięki dwóm doskonałym producentom muzycznym jakimi są David Amo (foto po prawej) oraz Julio Navas (foto po lewej). „Electronic Electro” doskonale już znane to porcja energii, obok której nie można przejść obojętnie i bez emocji, nowa dla naszych uszu w swej formie, budowie i brzmieniu. Ale czy jej autorzy to też nowe postaci na rynku klubowej muzyki??

David Amo i Julio Navas to dwaj doświadczeni Dje i producenci muzyczni z Barcelony w Hiszpanii, którzy na rynku muzycznym i klubowym intensywnie pracują już od ponad 10ciu lat. Od zawsze oscylowali w kręgach muzyki stricte klubowej, co zapewne spowodowało że wcześniej tylko nieliczni mogli się z nimi zetknąć. Na przestrzeni tych lat pracowali jako kompozytorzy i producenci dla wytwórni Electribe, La Factoria czy Formula (wytwórnie słynnego dja Wally Lopez’a), jednak nie używali znanych nam dzisiaj pseudonimów, tylko kamuflowali swoje osoby pod różnymi tajemniczo nazwanymi tworami producenckimi.
Polskim klubowiczom zapewne będą znane projekty In-n-out (utwory “Tribalized” czy ostatni “EQ-Lizer”), Propaganda (utwory “Let the base”, “Feel the groove”), Take Off (z numerem “The Music wants you”) czy osławiony już na scenie klubowej projekt Les fils du soleil, który również jest ich autorstwa.

Przez wiele lat byli stałymi remixerami i inżynierami dźwięku dla wytwórni Bamboo Records, Stereo Productions, R.P.O. Traxx, Purpose Records, Distraekt (Piliavin & Zimbardo's label), a w kilku wspólnych produkcjach i remixach działali razem z Eric Entrena oraz Les Schmitz (Amnesia Ibiza resident DJ).

Śmiało można zatem powiedzieć, iż rynek muzyczny wykreowany na iście kultowy, stał się takim przy ich znacznym współudziale. W końcu to co rok rocznie rozbrzmiewa w klubach Ibizy, w znamienitej części od wielu już lat jest zasługą drogi muzycznej którą od początku swojej kariery obrali i wspólnie z największymi i najbardziej docenionymi dj-ami z powodzeniem realizują.

Ich produkcje były licencjonowane do takich wytwórni jak JOIA recordings z remixami Sebastian Ingrosso & Steve Angello, Stockholm Sound Machine, czy Star69 włączając w to ich produkcję Live@Roxy 3 zmixowaną przez Peter Rauhofer, Universal UK, etc.. a ich możliwości i usługi jako remikserów były pożądane i docenione przez artystów takich jak np. Benny Bennasi dla Vale Music (Hiszpania).

To właśnie oni skompilowali oficjalne płyty dla firmy Technics, produkującej od kilkudziestu lat gramofony będące standardem w klubach na całym świecie. Kompilacje te nazwane zostały po prostu Technics - The original Sessions vol.3, vol.4, vol.5, vol.6, vol.7
Jako Dje, po okresie ponad 10ciu lat kiedy rezydowali w różnych klubach Hiszpanii czy samej Barcelony, dzisiaj pracują jako “wolni strzelcy” i są zapraszani przez najbardziej prestiżowe kluby Hiszpanii, jak też na różne eventy we Francji, UK, Rosji, Ukrainie, Brazylii, Mexyku i ... Polski oraz wielu innych krajów.

Po wielu latach pracy dla różnych wytwórni, w 2004 roku podjęli decyzję o założeniu swojej oficyny wydawniczej – Fresco Rec. I zdecydowanie był to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Produkowana przez nich muzyka jest wyjątkowo oryginalna i zapadająca w pamięć, do tego niesamowicie energetyczna i taneczna. Te atrybuty pozwoliły w krótkim czasie na zdobycie międzynarodowego uznania wydawanym we Fresco produkcjom.

W ciągu półtora roku pojawiło się 8 pozycji wydawniczych, z których każda znalazła się w casie znaczących djów muzyki klubowej.

Fresco stało się marką, która została wyróżniona przez prestiżowy Dj Magazine jako tzw. „Breaktrough label in 2005”, co można przetłumaczyć jako wytwórnia przełamująca pewne stereotypy i konwenanse muzyczne, kreująca coś nowego.

Doskonale znane w Polsce „Electronic Electro” autorstwa właśnie Davida Amo i Julia Navasa, zyskało przychylność artystów z różnych stylów muzycznych. Począwszy od dj’ów stricte house’owych, poprzez progresywnych czy transowych, na techno artystach skończywszy. Utwór został licencjonowany do różnych krajów i na różne kompilacje płytowe np. Back to Basis vol. 2 mixowane przez samego Johna Acquavive.
11 maja 2006 roku utwór dostał prestiżową nagrodę DJ One Award przyznawaną przez Dj Magazine, za najlepszy house’owy utwór roku 2005.

Kolejne wydawnictwo artystów oznaczone numerem FRE007 i zatytułowane “Alto Voltaje / Open Your Eyes” zostało zakupione przez samego Steva Angello na jego „firmową” składankę muzyczną. Alto Voltaje to utwór utrzymany w klimacie electro house z elementami progressive house, druga strona vinyla, to z kolei prawdziwie nakręcająca tech-house’owa śruba z poważnie wkręcającą linią basową i bardzo energetycznym zejściem w środku nagrania, które doskonale buduje napięcie. Nagrania te od razu przypadły do gustu i były lansowane przez wielkich tego klubowego świata – John Acquaviva, Randy Katana, Simon & Shaker, Tom Stephan, Sasha, David Vendetta, Wally Lopez, John Digweed, Max Graham i wielu innych.

Przedostatnia produkcja dostępna na rynku już od lutego „Preassure / Push” zdobywa popularność również i w naszych klubach. Przedpremierowe promo copies znalazły się na playlistach takich djów jak Da Hool, Joe T. Vannelli, Simon & Shaker, John Acquaviva, Andrea Bertolini, Tom Stephan, Xavi Beat, Ricky Stone, Paulette H, Paco Maroto, Les Schmitz, Frank Morin i wielu innych.

David Amo i Julio Navas prześcigają się w produkcjach z innymi artystami i siłą rozpędu proponują przy współpracy z wakacyjnym rezydentem klubu Amnesia na Ibizie – Les Schmitz kolejne wydawnictwo z dwoma utworami w klimacie tech-house’owym „Asteroid / Gigistar”. Oczywiście sygnowane marką Fresco Rec.

Ostatni rok był bardzo pracowity dla duetu Amo & Navas, ale opłaciło się. Każda kolejna produkcja wydawana przez ich oficynę, na gorąco i w ciemno jest przyjmowana na całym świecie przez największych dj’ów. Swoją drogą Electronic Electro gościł bardzo często w setach samego Armina van Buurena, choć nie zagrał tego utworu podczas swojej wizyty w Polsce.

Popularność elektrycznych braci spowodowała, że częściej goszczą w Brazylii, Meksyku, Ukrainie, Bułgarii, niż w rodzimej Hiszpanii gdzie przez wiele lat kreowali rynek muzyczny.
Tego roku w wakacje w największym klubie świata – Privilege na Ibizie, na cyklicznej imprezie organizowanej przez Johna Acquavivę gościem będzie Julio Navas.
Amo Navas | Musique gratuite, dates de tournées, photos, vidéos
Amo + Navas
David Amo & Julio Navas Discography at Discogsaktualizacja na dzień 21 czerwca 2011.
__________________

Last edited by Anjunadave; 21-06-2011 at 16:09.
sqrviel lol jest offline   Reply With Quote
sqrviel lol dostał 2 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 21-06-2011, 16:10   #2
..:: Elite VIP ::..
  
 
Anjunadave's Avatar
 
Dołączył/a: 05 Jan 2008
Miasto: Wrocław / Kilkenny (IE)
Postów: 17 185
Tematów: 5977
Podziękowań: 33 607
THX'ów: 63 547
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 1 245
Wzmianek w postach: 23
Oznaczeń w tematach: 198
Plusów: 340 (+)
Anjunadave 340Anjunadave 340Anjunadave 340Anjunadave 340

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Anjunadave na Twitter Odwiedź profil Anjunadave na Last.fm Odwiedź profil Anjunadave na Soundcloud.com Odwiedź profil Anjunadave na Mixcloud
Odp: David Amo & Julio Navas - Hiszpania

odświeżono - komentowac !
__________________
Anjunadave jest offline   Reply With Quote
Stary 25-01-2012, 20:34   #3
..:: true Member ::..
  
 
Grape's Avatar
 
Dołączył/a: 25 Mar 2011
Miasto: Ostróda
Postów: 1 166
Tematów: 141
Podziękowań: 4 269
THX'ów: 589
Imię: Maciek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 6 (+)
Grape 6
Odp: David Amo & Julio Navas - Hiszpania

Genialni producenci! Nic dodać, nic ująć! Uwielbiam ich.
Grape jest offline   Reply With Quote
Stary 25-01-2012, 21:23   #4
..:: Klubowicz ::..
  
 
Simon Gates's Avatar
 
Dołączył/a: 03 Jul 2010
Miasto: Nowy Tomyśl
Wiek: 25
Postów: 666
Tematów: 116
Podziękowań: 5 574
THX'ów: 1 105
Imię: Szymon
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 19
Plusów: 33 (+)
Simon Gates 33
Odwiedź profil Simon Gates na Soundcloud.com Odwiedź profil Simon Gates na Mixcloud
Odp: David Amo & Julio Navas - Hiszpania

Pamiętam film z Sunrise'u z 2008. Był tam fragment ich występu, a jako soundtrack leciało Electronic Electro, które podoba mi się do dziś.
Świetni producenci
Simon Gates jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:22 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2022 DragonByte Technologies Ltd.
-->