4CLUBBERS.PL

4CLUBBERS.PL (http://www.4clubbers.com.pl/)
-   ZAGRANICZNI (http://www.4clubbers.com.pl/zagraniczni/)
-   -   David Amo & Julio Navas - Hiszpania (http://www.4clubbers.com.pl/zagraniczni/84779-david-amo-julio-navas-hiszpania.html)

sqrviel lol 11-05-2007 15:23

David Amo & Julio Navas - Hiszpania
 
http://userserve-ak.last.fm/serve/50...asbeatport.jpgBędąc pod wpływem klubowych brzmień francuskich, szwajcarskich, angielskich czy przede wszystkim holenderskich, mało kto spodziewał się, że nastąpi coś przełomowego i szerzej - z coraz większym zainteresowaniem, będziemy spoglądać w kierunku Hiszpanii.
Nie tylko za sprawą najbardziej imprezowej wyspy Europy i świata zarazem, jaką niewątpliwie jest Ibiza, ale również dzięki dwóm doskonałym producentom muzycznym jakimi są David Amo (foto po prawej) oraz Julio Navas (foto po lewej). „Electronic Electro” doskonale już znane to porcja energii, obok której nie można przejść obojętnie i bez emocji, nowa dla naszych uszu w swej formie, budowie i brzmieniu. Ale czy jej autorzy to też nowe postaci na rynku klubowej muzyki??

David Amo i Julio Navas to dwaj doświadczeni Dje i producenci muzyczni z Barcelony w Hiszpanii, którzy na rynku muzycznym i klubowym intensywnie pracują już od ponad 10ciu lat. Od zawsze oscylowali w kręgach muzyki stricte klubowej, co zapewne spowodowało że wcześniej tylko nieliczni mogli się z nimi zetknąć. Na przestrzeni tych lat pracowali jako kompozytorzy i producenci dla wytwórni Electribe, La Factoria czy Formula (wytwórnie słynnego dja Wally Lopez’a), jednak nie używali znanych nam dzisiaj pseudonimów, tylko kamuflowali swoje osoby pod różnymi tajemniczo nazwanymi tworami producenckimi.
Polskim klubowiczom zapewne będą znane projekty In-n-out (utwory “Tribalized” czy ostatni “EQ-Lizer”), Propaganda (utwory “Let the base”, “Feel the groove”), Take Off (z numerem “The Music wants you”) czy osławiony już na scenie klubowej projekt Les fils du soleil, który również jest ich autorstwa.

Przez wiele lat byli stałymi remixerami i inżynierami dźwięku dla wytwórni Bamboo Records, Stereo Productions, R.P.O. Traxx, Purpose Records, Distraekt (Piliavin & Zimbardo's label), a w kilku wspólnych produkcjach i remixach działali razem z Eric Entrena oraz Les Schmitz (Amnesia Ibiza resident DJ).

Śmiało można zatem powiedzieć, iż rynek muzyczny wykreowany na iście kultowy, stał się takim przy ich znacznym współudziale. W końcu to co rok rocznie rozbrzmiewa w klubach Ibizy, w znamienitej części od wielu już lat jest zasługą drogi muzycznej którą od początku swojej kariery obrali i wspólnie z największymi i najbardziej docenionymi dj-ami z powodzeniem realizują.

Ich produkcje były licencjonowane do takich wytwórni jak JOIA recordings z remixami Sebastian Ingrosso & Steve Angello, Stockholm Sound Machine, czy Star69 włączając w to ich produkcję Live@Roxy 3 zmixowaną przez Peter Rauhofer, Universal UK, etc.. a ich możliwości i usługi jako remikserów były pożądane i docenione przez artystów takich jak np. Benny Bennasi dla Vale Music (Hiszpania).

To właśnie oni skompilowali oficjalne płyty dla firmy Technics, produkującej od kilkudziestu lat gramofony będące standardem w klubach na całym świecie. Kompilacje te nazwane zostały po prostu Technics - The original Sessions vol.3, vol.4, vol.5, vol.6, vol.7
Jako Dje, po okresie ponad 10ciu lat kiedy rezydowali w różnych klubach Hiszpanii czy samej Barcelony, dzisiaj pracują jako “wolni strzelcy” i są zapraszani przez najbardziej prestiżowe kluby Hiszpanii, jak też na różne eventy we Francji, UK, Rosji, Ukrainie, Brazylii, Mexyku i ... Polski oraz wielu innych krajów.

Po wielu latach pracy dla różnych wytwórni, w 2004 roku podjęli decyzję o założeniu swojej oficyny wydawniczej – Fresco Rec. I zdecydowanie był to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Produkowana przez nich muzyka jest wyjątkowo oryginalna i zapadająca w pamięć, do tego niesamowicie energetyczna i taneczna. Te atrybuty pozwoliły w krótkim czasie na zdobycie międzynarodowego uznania wydawanym we Fresco produkcjom.

W ciągu półtora roku pojawiło się 8 pozycji wydawniczych, z których każda znalazła się w casie znaczących djów muzyki klubowej.

Fresco stało się marką, która została wyróżniona przez prestiżowy Dj Magazine jako tzw. „Breaktrough label in 2005”, co można przetłumaczyć jako wytwórnia przełamująca pewne stereotypy i konwenanse muzyczne, kreująca coś nowego.

Doskonale znane w Polsce „Electronic Electro” autorstwa właśnie Davida Amo i Julia Navasa, zyskało przychylność artystów z różnych stylów muzycznych. Począwszy od dj’ów stricte house’owych, poprzez progresywnych czy transowych, na techno artystach skończywszy. Utwór został licencjonowany do różnych krajów i na różne kompilacje płytowe np. Back to Basis vol. 2 mixowane przez samego Johna Acquavive.
11 maja 2006 roku utwór dostał prestiżową nagrodę DJ One Award przyznawaną przez Dj Magazine, za najlepszy house’owy utwór roku 2005.

Kolejne wydawnictwo artystów oznaczone numerem FRE007 i zatytułowane “Alto Voltaje / Open Your Eyes” zostało zakupione przez samego Steva Angello na jego „firmową” składankę muzyczną. Alto Voltaje to utwór utrzymany w klimacie electro house z elementami progressive house, druga strona vinyla, to z kolei prawdziwie nakręcająca tech-house’owa śruba z poważnie wkręcającą linią basową i bardzo energetycznym zejściem w środku nagrania, które doskonale buduje napięcie. Nagrania te od razu przypadły do gustu i były lansowane przez wielkich tego klubowego świata – John Acquaviva, Randy Katana, Simon & Shaker, Tom Stephan, Sasha, David Vendetta, Wally Lopez, John Digweed, Max Graham i wielu innych.

Przedostatnia produkcja dostępna na rynku już od lutego „Preassure / Push” zdobywa popularność również i w naszych klubach. Przedpremierowe promo copies znalazły się na playlistach takich djów jak Da Hool, Joe T. Vannelli, Simon & Shaker, John Acquaviva, Andrea Bertolini, Tom Stephan, Xavi Beat, Ricky Stone, Paulette H, Paco Maroto, Les Schmitz, Frank Morin i wielu innych.

David Amo i Julio Navas prześcigają się w produkcjach z innymi artystami i siłą rozpędu proponują przy współpracy z wakacyjnym rezydentem klubu Amnesia na Ibizie – Les Schmitz kolejne wydawnictwo z dwoma utworami w klimacie tech-house’owym „Asteroid / Gigistar”. Oczywiście sygnowane marką Fresco Rec.

Ostatni rok był bardzo pracowity dla duetu Amo & Navas, ale opłaciło się. Każda kolejna produkcja wydawana przez ich oficynę, na gorąco i w ciemno jest przyjmowana na całym świecie przez największych dj’ów. Swoją drogą Electronic Electro gościł bardzo często w setach samego Armina van Buurena, choć nie zagrał tego utworu podczas swojej wizyty w Polsce.

Popularność elektrycznych braci spowodowała, że częściej goszczą w Brazylii, Meksyku, Ukrainie, Bułgarii, niż w rodzimej Hiszpanii gdzie przez wiele lat kreowali rynek muzyczny.
Tego roku w wakacje w największym klubie świata – Privilege na Ibizie, na cyklicznej imprezie organizowanej przez Johna Acquavivę gościem będzie Julio Navas.
Amo Navas | Musique gratuite, dates de tournées, photos, vidéos
Amo + Navas
David Amo & Julio Navas Discography at Discogsaktualizacja na dzień 21 czerwca 2011.

Anjunadave 21-06-2011 16:10

Odp: David Amo & Julio Navas - Hiszpania
 
odświeżono - komentowac !

Grape 25-01-2012 20:34

Odp: David Amo & Julio Navas - Hiszpania
 
Genialni producenci! Nic dodać, nic ująć! Uwielbiam ich.

Simon Gates 25-01-2012 21:23

Odp: David Amo & Julio Navas - Hiszpania
 
Pamiętam film z Sunrise'u z 2008. Był tam fragment ich występu, a jako soundtrack leciało Electronic Electro, które podoba mi się do dziś.
Świetni producenci :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03 .

Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2021 DragonByte Technologies Ltd.