Świadomy sen - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Inne Fora > Tutoriale

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Kowalski
Temat ma 131 komentarzy i 70822 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 17-05-2016 (14:22).


Lista oznaczonych użytkowników


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-02-2010, 23:35   #1
Wisła Płock
  
 
Kowalski's Avatar
 
Dołączył/a: 18 Apr 2009
Miasto: Płock
Wiek: 34
Postów: 3 352
Tematów: 221
Podziękowań: 2 539
THX'ów: 2 622
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 850 (+)
Kowalski 850Kowalski 850Kowalski 850Kowalski 850Kowalski 850Kowalski 850Kowalski 850Kowalski 850Kowalski 850
Nie możesz głosować!
15
Nie możesz głosować!

Świadomy sen

większość ludzi mówi, że to działa, osobiście jeszcze nie sprawdzałem ale wydaje się to bardzo ciekawe...

Cytat:
Autor: Bartlomiej Pietrasz

Wersja Wideo Tego Kursu Dostępna Jest Na Mojej stronie Internetowej - Świadome Śnienie - Kurs
Ok, co to jest świadomy sen i co można w nim robić?


Zacznę od tego co można w nim robić żeby Ci pokazać że jeżeli nie przeczytasz tego artykułu do końca to stracisz coś fajnego w życiu [IMG]http://dark*****.pl/forum/images/smiles/wink.png[/IMG]

Świadomy sen to umiejętność świadomej kontroli swoje snu, dzięki czemu możesz zrobić w nim WSZYSTKO co tylko chcesz i co sobie jesteś w stanie wyobrazić. Co więcej w świadomym śnie odczuwasz i doświadczasz wszystko tak jakbyś to robił w rzeczywistym świecie...a nawet jeszcze mocniej i bardziej intensywnie. Czyli jeżeli chcesz uprawiać sex z Britney Spears (dla panów) albo z Brucem Willisem (dla pań ) to będziesz odczuwał/ła wszystko tak jakbyś to robił/ła naprawdę (co więcej orgazmy w świadomych snach są kilkunastokrotnie bardziej intensywne).

Możesz również latać (też fajne doświadczenia), możesz podróżować w kosmosie, jeździć super samochodami, zwiedzać świat... wszystko co tylko chcesz. Ze świadomych snów korzystają malarze, pisarze, naukowcy – sny są dla nich źródłem inspiracji i odpowiedzi na problemy i pytania. Jest nawet historia że Einsteinowi przyśnił się wzór E=mc2.

Innymi słowy jeżeli nie nauczysz się świadomie śnić (co jest bardzo proste) to stracisz możliwość dobrej zabawy kiedy śpisz ( musisz spać tak czy owak, więc czemu nie nie ? [IMG]http://dark*****.pl/forum/images/smiles/big_smile.png[/IMG]) Jeżeli myślisz sobie teraz „fajnie, ale ja i tak nie pamiętam swoich snów” to wiedz że większość ludzi ich nie pamięta, a żeby się nauczyć je zapamiętywać wystarczy tydzień praktyki i będziesz w stanie przypomnieć sobie nawet 4-5 snów każdej nocy (tak tyle snów ma się każdej nocy).

Ile zajmuje trening i jak szybko można nauczyć się świadomie śnić? To zależy tylko od Ciebie... ja pierwszy świadomy sen miałem po dwóch tygodniach ćwiczeń, gdzie startowałem z miejsca gdzie nie pamiętałem w ogóle swoich snów.

Świadome sny są tak bezpieczne jak bezpieczny jest normalny sen – w rzeczywistości świadomy sen jest normalnym snem, z tym że masz nad nim nieograniczoną kontrolę.

Ok zaczynamy. Kurs jest podzielony na cztery szybkie kroki - czytaj je po kolei bo inaczej zgubisz po drodze informację które są niezbędne do nauki świadomego śnienia. Dodatkowo dla tych którzy lubią głębiej zgłębiać wiedzę, zamieściłem kilka dodatkowych technik i ciekawostek o świadomym śnie. Ok zaczynamy.


FAZY SNU


Zanim przejdziemy do konkretnych technik, musisz wiedzieć jak „działa” sen.

W ciągu dnia, kiedy sobie „żyjesz” i wykonujesz normalne czynności, Twój mózg pracuje na falach „beta”. Kiedy kładziesz się, zamykasz oczy i odprężasz, Twój mózg przełącza się na fale „alfa” (np. kiedy leżysz sobie w wygodnej pozycji na kanapie).

Cytat:
Faza 1 - Hipnagogi
Jeżeli pozwolisz sobie „odpływać w sen” to po chwili (5 – 10 minut) zaczną Ci się pojawiać „hipnagogi”. Hipnagogi są strefą między snem a byciem obudzonym, gdzie Twoje mięśnie odprężają się i gdzie pojawiają Ci się przeróżne obrazy, kolorowe kropki i scenki. Większość ludzi którzy nie wiedzą (a większość nie wie) że coś takiego istnieje, nie zauważa ich.

Faza 2 - Płytki Sen
Po fazie z hipnagogami zapadasz w płytki sen w którym Twój mózg przestawia się na fale „theta”. Ta faza trwa około 20 minut i łatwo Cię z niej obudzić (jeżeli się obudzisz podczas trwania tej fazy, nawet nie poczujesz że spałeś). Dla ciekawostki, ta faza jest już stanem bardzo głębokiego relaksu i można ją też osiągnąć poprzez wchodzenie w trans.

Faza 3 i 4 - Głęboki Sen
Po około dwudziestu minutach po tym jak zapadasz w płytki sen, przechodzisz w fazę głębokiego snu. Tutaj Twój mózg pracuje na falach „delta”, serce zaczyna bić wolniej i oddychasz wolnym regularnym rytmem. Jeżeli obudzisz się podczas trwania tej fazy, będziesz czuł się jakby Ci szumiało w głowie (taki zdezorientowany, wiesz o co mi chodzi nie [IMG]http://dark*****.pl/forum/images/smiles/wink.png[/IMG] )

Powrót Do Fazy 3 i 2
Po zakończeniu fazy 4 powracasz do fazy 3 i 2. Cały ten proces zajmuje 90-120 minut i jest określany jako „N-REM” (w wolnym tłumaczeniu NIE-REM)

Faza REM
Tutaj zaczyna się zabawa o którą nam chodzi [IMG]http://dark*****.pl/forum/images/smiles/smile.png[/IMG] Faza REM (Rapid Eye Movement – Szybkie Ruchy Gałek Ocznych) następuje po cyklu N-REM. Jest to faza w której mózg zaczyna pracować tak jakbyśmy byli przebudzeni, ciśnienie krwi wzrasta, serce bije szybciej, wzrasta puls. Tutaj śnimy wszystkie sny. Co prawda mózg i ciało pracuje tak jakby były obudzone, ale umysł nakłada na ciało swego rodzaju „klatkę paraliżującą” żebyśmy nie poruszali np. rękoma i nogami jak coś się nam śni [IMG]http://dark*****.pl/forum/images/smiles/wink.png[/IMG]


Cykl Się Powtarza
Po fazie REM, powracamy do snu płytkiego, potem znowu wchodzimy w fazę N-REM, potem w REM i tak w kółko aż do przebudzenia. Pierwsza faza REM trwa około 10-20 minut a jej długość wzrasta im dłużej śpimy – w ostatnich dwóch godzinach snu faza REM może trwać nawet godzinę.

Podsumowując, jeden cykl snu trwa około 90 minut, więc podczas jednej nocy masz 4-5 cykli co równa się 4-5 fazom REM co równa się 4-5 różnych snów.


Jak Pamiętać Sny ?

Ok, zanim będziesz mógł mieć świadomy sen, musisz nauczyć się pamiętać przynajmniej jeden sen dziennie. Przeciętny człowiek nie pamięta w ogóle snów – to nie jest problem, to tylko kwestia praktyki i chęci. Dobra lecimy z tym:
Musisz chcieć pamiętać sny. Po prostu myśl o tym czasem w ciągu dnia a szczególnie gdy kładziesz się spać. Twoja podświadomość podłapie że chcesz pamiętać sny i będziesz je pamiętał. Ludzie nie pamiętają snów głównie dlatego, bo nie mają takiej intencji.

Dodatkowo gdy kładziesz się spać wykonuj takie ćwiczenie. Połóż się w wygodnej pozycji, wyczyść swój umysł. Myśl o tym że się relaksujesz i odprężasz, możesz skupić się na rytmie Twojego oddechu. Gdy zlikwidujesz całe napięcie z Twoich mięśni, i głęboko się odprężysz, powtórz sobie kilka razy w myślach „ Idę teraz spać i będę śnić. Kiedy się obudzę, będę pamiętał moje sny”. Ja po takich sugestiach pamiętałem pierwszy sen już na drugi dzień (gdzie nigdy wcześniej nie pamiętałem snów) ale może się zdarzyć że minie kilka dni zanim zaczniesz pamiętać swoje sny – efekty są indywidualne dla każdego i uwarunkowane tym jak bardzo tego chcesz i jak bardzo wierzysz że to rzeczywiście jest możliwe.
Dziennik Snów (Obowiązkowy) Załóż sobie zeszyt albo dokument tekstowy w komputerze, gdzie będziesz zapisywał swoje sny (możesz też używać dyktafonu jeżeli chcesz). Dziennik snów spełnia kilka funkcji, po pierwsze drastycznie zwiększa Twoją umiejętność zapamiętywania snów, po drugie pozwala Ci odnaleźć twoje „znaki senne” (rzeczy, sytuacje, osoby które pojawiają się bardzo często w Twoich snach). Znaki senne są ekstremalnie pomocne w uzyskiwaniu świadomości we śnie ( wszystko jest opisane w dalszych częściach tego kursu). Od razu po przebudzeniu nie poruszaj się, tylko staraj się przypomnieć sobie sen. Czasem może Ci się zdarzyć, że obudzisz się w środku nocy od razu po zakończonym śnie – zapisz go od natychmiast! Rano możesz go już nie pamiętać. Ja np. po tym jak powiedziałem sobie że chcę pamiętać sny, budziłem się kilka razy w nocy za każdym razem kiedy kolejny sen się skończył. Sny przypomina się od końca, więc przypominając sobie go, staraj się ułożyć historyjkę od końca do początku.

Nadaj Tytuł I Datę Każdemu Snu
Zapisuj dokładne daty snów i nadaj im tytuły które pomogą Ci sobie przypomnieć, o czym był konkretny sen kiedy będziesz przeglądał dziennik.

Zapisuj Wszystko
Zapisuj sny ze wszystkimi szczegółami, wszystkie czynności, emocje, kolory. Jak zauważyłeś że jakiś kamyk leżał obok zielonego smoka w czapce czarodzieja, to też to zapisz


Wyrób Sobie Nawyk
Najważniejsze żeby zapisywanie snów w dzienniku stało się Twoim rytuałem. Zdecyduj się na jedną formę zapisywania (zeszyt, komputer, dyktafon) i trzymaj się jej cały czas. Jeżeli jest to zeszyt, to używaj jednego długopisu, a zeszyt trzymaj w jednym miejscu (ja trzymałem pod poduszką). Zdecyduj i powiedz sobie że będziesz zapisywał przynajmniej jeden sen dziennie. Chodzi w tym wszystkim o to, że ciągłe powtarzanie jednej rutyny trenuje Twoją podświadomość, żeby automatycznie wykonywała to co chcesz - to powoduje że efekty przychodzą dużo szybciej.

Jak Szybko Możesz Spodziewać Się Efektów?
Jak zawsze efekt jest indywidualny dla każdego (wkurzające co ;P) Ja potrafiłem sobie przypomnieć pierwszy sen już następnego ranka od kiedy zdecydowałem że chcę pamiętać sny. Po około dwóch tygodniach potrafiłem sobie przypomnieć 2-3 sny każdego ranka a po miesiącu 4-5. Najważniejsza jest sumienność i regularność.Jak Zdobyć Świadomość We Śnie ?

Sen jest tak samo rzeczywisty jak „normalne” życie, więc trzeba użyć jakiegoś sposobu żeby odróżnić czy śnimy czy nie. Tak naprawdę to teraz gdy czytasz ten tekst, to też mógłby być sen i byś o tym nie wiedział. Dodatkowo gdy śnimy, akceptujemy wszystko co się stanie, np. gdy we śnie siedzisz sobie w domu i serfujesz po internecie, to nie będzie nic dziwnego jak godzilla wejdzie Ci frontowymi drzwiami i da Ci prezent na urodziny -we śnie nasz zmysł krytyczny jest zawieszony.

TEST RZECZYWISTIOŚCI (TR)

Test rzeczywistości polega na wykonaniu czynności która pozwoli Ci jednoznacznie stwierdzić czy właśnie teraz śnisz czy nie. Może zdarzyć się np. że nie będziesz pewien czy śnisz czy nie- to oznacza że prawie na pewno jesteś we śnie. Zrób TR i jeżeli rzeczywiście śnisz, to automatycznie się uświadomisz.

Przykładowe testy rzeczywistości:

Przeczytaj Coś
Zacznij coś czytać, spójrz na coś innego i znów spójrz na to co czytałeś. Jeżeli śnisz, to tekst który czytałeś zmieni się.

Spójrz na zegarek
Spójrz na zegarek, odwróć wzrok i spójrz znowu na zegarek – jeżeli godzina się zmieni to oznacza że śnisz. We śnie zegarki nigdy nie pokazują właściwego czasu, co więcej często zegarki ze wskazówkami nie mają wskazówek, a elektroniczne nie mają cyfr tylko dziwne symbole.

Zaciśnij Palce Na Nosie
Zaciśnij palce na nosie i spróbuj oddychać. Jeżeli możesz oddychać przez palce to znaczy że śnisz

Spójrz na swoje ręce
Spójrz na swoje ręce i przestudiuj czy nie wyglądają dziwnie,. Spróbuj przetknąć palec przez drugą dłoń.

Spróbuj Lewitować
Tylko spróbuj. We śnie wystarczy że sobie o czymś pomyślisz i to się dzieje. Jeżeli zaczniesz lewitować, to od razu uzyskasz świadomość.

Przełącz Włącznik Światła
We śnie włączniki nie działają, a jeżeli działają to zmieniają tylko kolor światła w pomieszczeniu. Jeżeli włącznik nie działa to na pewno śpisz (albo wywaliło korek [IMG]http://dark*****.pl/forum/images/smiles/big_smile.png[/IMG])

Dotknij Lustra
Włóż palec w lustro albo w ścianę. Fajne uczucie [IMG]http://dark*****.pl/forum/images/smiles/wink.png[/IMG]


Lepsze Użycie Testów Rzeczywistości

Używałem tej techniki na samych początkach i śmiało mogę powiedzieć że daje świetne rezultaty. Ta technika polega na wyrobieniu sobie nawyku automatycznego robienia TRów w ciągu dnia, wszędzie i o każdej porze, tak żeby potem automatycznie zrobić test podczas snu i się uświadomić .

Np. ja ustaliłem sobie że za każdym razem kiedy patrzę na zegarek to wykonuję TR (moje ulubione to Page Rankingóba latania albo rozpalanie ogniska myślą). Potem podczas snu, gdy przypadkiem spojrzę na zegarek, automatycznie z nawyku robię TR i okazuję się że wzbijam się w powietrze, co znaczy że śnię – automatycznie staję się świadomy.

Możesz np. ustawić sobie alarm w telefonie albo zegarku na odstępy np. 10 minutowe i co dziesięć minut robić test. Jeżeli wyrobisz sobie nawyk, to we śnie też go zrobisz.

Użyj Swoich Znaków Sennych Do Testu Rzeczywistości
Tak samo jak trenujesz nawyk robienia TRów w regularnych odstępach czasu , to możesz powiązać TR, ze swoimi znakami sennymi (dlatego Dziennik Snów jest taki ważny). Po prostu bierzesz swój znak senny (sytuację, rzecz lub osobę która Ci się często śni) i podczas dnia gdy widzisz ją, albo gdy robisz tą czynność (Twój znak senny) to robisz test rzeczywistości. Mi na przykład często śni się radiowóz policyjny (pewnie przykre wspomnienie jak za małolata złapali mnie jak kradłem kod do gry komputerowej w media markt [IMG]http://dark*****.pl/forum/images/smiles/big_smile.png[/IMG] ). Wyrobiłem sobie nawyk, że robię TR za każdym razem kiedy w ciągu dnia widzę radiowóz, to powoduje że gdy we śnie widzę radiowóz, to od razu robie TR i staję się świadomy. To prosta i potężna technika, użyj jej.


To już wszystko! Te techniki i dziennik snów pozwolą Ci przy odrobinie praktyki i samozaparcia nauczyć się świadomie śnić. Poczytaj jeszcze co można robić żeby utrzymać się dłużej w świadomym śnie.PS Jedni mają spontaniczne świadome sny od urodzenia, inni muszą się postarać żeby się ich nauczyć, ale fakt jest taki że, każdy może to zrobić. Jednym efekty przychodzą szybko innym wolniej – ale systematyczność Page Rankingędzej czy później zostaje nagrodzona.

W tym wypadku trochę Twojego wysiłku zostanie nagrodzone pięknymi i fascynującymi przeżyciami do końca życia – raz się nauczysz i będziesz śnił świadomie już zawsze. Życzę Ci fajnej zabawy [IMG]http://dark*****.pl/forum/images/smiles/wink.png[/IMG]
DODATKOWE MATERIAŁY

Jak Utrzymać Się Dłużej W Świadomym Śnie


Gdy pierwszy raz uda Ci się osiągnąć świadomość we śnie, możesz się tak podekscytować że Cię z niego „wywali” (pamiętam jak sam tak miałem [IMG]http://dark*****.pl/forum/images/smiles/wink.png[/IMG] ) dlatego postaraj się być jak najbardziej opanowany i spokojny.

Może też się zdarzać, że będziesz czuł jak sen zanika, jak się rozmywa i traci klarowność. Wtedy możesz spróbować użyć którejś z technik poniżej:

Kręć Się Wokół Własnej Osi
Zacznij kręcić się bardzo szybko wokół własnej osi (nie będzie Ci się kręciło w głowie) i powiedz do siebie „Jak się zatrzymam to będę wciąż we śnie” albo „ Jak się zatrzymam to będę [miejsce w którym chcesz się znaleźć]” Możesz użyć tej techniki również jako „teleportu” do innych miejsc.

Pocieraj Ręce
Patrz na swoje dłonie i pocieraj nimi jednocześnie powtarzając „Wciąż jestem we śnie”

Zrób Listę Rzeczy Do Zrobienia
Jeżeli nie będziesz wiedział co chcesz robić podczas świadomego snu, to może się okazać że szybko wchłonie Cię zwykły sen. Żeby temu zapobiec, zrób sobie przed snem w myślach listę rzeczy które chcesz zrobić podczas świadomego śnienia.

Krzycz
Kiedy czujesz że sen traci klarowność krzyknij „Zwiększam ostrość snu” ( nie wiem dlaczego ale śmieszy mnie to – zawsze się śmieję jak tak drę ryj we śnie [IMG]http://dark*****.pl/forum/images/smiles/big_smile.png[/IMG]) albo „ Klarowność razy 1000”Co Można Robić W Świadomych Snach ?

Co można robić w świadomych snach ? Jednym słowem wszystko co sobie możesz tylko wyobrazić . We śnie wystarczy że sobie o czymś pomyślisz, a to się staje natychmiast rzeczywistością. Polecam pobawić się następującymi rzeczami na początek:

Lataj
Latanie to nieziemskie przeżycie i powinno być jedną z pierwszych rzeczy jaką zrobisz. Latanie w zwykłym świecie np. samolotem albo skoki na spadochronie są fascynującymi przeżyciami, a co dopiero we śnie, gdzie odczuwasz wszystko jeszcze mocniej i intensywniej. Są różne sposoby latania, każdy preferuje coś innego. Można latać machając rękoma jak ptak, na supermena, pływając, lecieć na dywanie, możesz przekształcić się np. w ptaka i lecieć.... nie ma ograniczeń. Niektóre osoby mają problemy z lataniem wysoko, inne z lataniem z ultra szybką Page Rankingędkością – jeżeli masz takie problemy to spróbuj po prostu zmienić styl w jakim latasz.

Zwiedzaj Świat Swojego Snu
Skorzystaj z tego że masz pełną kontrolę nad snem, zwiedzaj sobie świat, szukaj ścieżek, szukaj symboli, przenoś się w różne lokacje.

Baw Się
Transformuj się w różne zwierzęta (będziesz rzeczywiście czuł i widział jak zwierze w które się zamieniłeś), zmieniaj płeć, zrób się niewidzialnym, przechodź na drugą stronę lustra i sprawdź gdzie wylądujesz

Uprawiaj Sex
Uprawiaj sex z kimkolwiek chcesz, gdziekolwiek chcesz (bez ciąży i bez hiv [IMG]http://dark*****.pl/forum/images/smiles/big_smile.png[/IMG]). Wiele osób śni świadomie głównie z powodu ogromnie przyjemnych doświadczeń seksualnych jakie można przeżyć w świadomych snach. Orgazm we śnie jest kilkunastokrotnie silniejszy niż w normalnym świecie.

W obiegu jest jedna historia kobiety, która latała sobie po niebie i spotkała na drodze wielką chmurę w kształcie penisa. Przeleciała przez tą chmurę i w tym momencie poczuła tak olbrzymi orgazm przeszywający jej ciało, że aż obudziła się jeszcze drżąca.

Odkryj Kim Lub Czym Byłeś W Przeszłym Życiu
Stwórz we śnie drzwi i powiedz sobie że jak przez nie przejdziesz to przeniesiesz się do Twojego przeszłego życia.

Przywołaj Swojego Patrona/Opiekuna
Każdy ma swojego patrona/opiekuna. Są to ludzie bądź istoty z innej planety które nas prowadzą i które się nami opiekują. Wystarczy że powiesz na głos „Przywołuję Cię mój opiekunie, chcę Cię zobaczyć”

Zwalcz Swoje Koszmary
Najłatwiejszym sposobem żeby zwalczyć koszmar jest skonfrontowanie się z nim. Gdy śnisz świadomie nie musisz się go bać, bo jesteś świadomy że jest on tylko wytworem Twojej wyobraźni. Jeżeli np. goni Cię jakiś potwór, to zatrzymaj się i zapytaj go prosto w oczy „Czego ode mnie chcesz?” Koszmar może wtedy Ci powiedzieć coś ważnego, może nie powiedzieć nic i zniknąć, może Cię też zaatakować. Jeżeli Cię zaatakuje to żaden problem, możesz z nim wygrać w 2 sekundy- to Twój sen. Jeżeli tak się stanie, to po tym jak go pokonasz poproś go o prezent – w taki sposób przeistoczysz agresję w coś przyjemnego.

Ja nie miałem osobiście nigdy koszmarów, ale krążą historie o ludziach którym ich koszmary np. wręczyły kierownicę samochodową mówiąc „goniłem Cię cały ten czas bo ciałem Ci tylko to dać”Inne Metody Osiągania Świadomego Snu


MILD

Autorem tej techniki jest LaBerge. Polega ona na obudzeniu się z normalnego snu i położeniu się ponownie spać z intencją wejścia w świadomy sen.
Krok 1. Powiedz sobie przed snem, że po obudzeniu się będziesz pamiętał swój normalny sen. Gdy już się obudzisz, przypomnij sobie z niego jak najwięcej szczegółów.
Krok 2. Kładąc się z powrotem spać, skieruj swoją uwagę i intencję na to że chcesz mieć świadomy sen. Zasypiając powtarzaj w myślach „Zasypiam i mam świadomy sen, jestem w pełni świadomy że śnię”
Krok 3. Wizualizuj jakbyś był we śnie. Wyobraź sobie siebie w scenerii snu, jaki miałeś przed obudzeniem. Jeżeli nie pamiętasz snu, to wyobrażaj sobie siebie w świadomym śnie (np. jakbyś latał). Powtarzaj kroki 2 i 3 aż do zaśnięcia

Jeżeli wszystko poszło ok, powinieneś zasnąć i zacząć świadomie śnić.


WILD

Ta technika polega na przejściu ze stanu w którym jesteś obudzony, bezpośrednio do snu. Jest to możliwe za pomocą wyłapania fazy w której masz hipnagogi (granica między snem a byciem obudzonym) i skupieniu się na nich. Po prostu musisz obserwować jak się rozwijają i jeżeli zostaniesz odpowiednio długo świadomy to przejdziesz bezpośrednio do snu. Hipnagogi mogą mieć przeróżne kształty, począwszy od kolorowych kropek i kresek po pełne obrazy i scenki.

Oto jak to zrobić w 3 krokach:

Zrelaksuj Się
Połóż się wygodnie i zamknij oczy. Kiedy wdychasz powietrze napnij mięśnie stóp, kiedy wydychasz rozluźnij je. Potem przy wdechu napnij mięśnie łydek i rozluźnij je przy wydechu. Rób tak z każdymi mięśniami aż dojdziesz do głowy. Gdy zrobisz to dobrze, powinieneś się czuć totalnie rozluźniony- Twój mózg powinien przejść na fale alfa.

Zwracaj Uwagę
Teraz musisz zostać przytomny i nie odpłynąć w sen. Żeby to zrobić możesz:

* Liczyć 1- Śnię, 2 Śnię, 3 Śnię itd.
* Zwracać uwagę na swój oddech i liczyć wdechy i wydechy.
* Wyobrazić sobie siebie idącego po schodach w dół, liczącego każdy stopnień
* Kombinację kilku z powyższych

Wejdź W Sen
Jeżeli zostaniesz przytomny to dotrzesz do stanu gdzie hipnagogi będą stawały się coraz wyraźniejsze a Ty będziesz czuł że możesz wejść w sen. Nie da się opisać tego uczucia, to po prostu wiesz. Kiedy dotrzesz do tego momentu, po prostu złap jakiś obraz i zrób zbliżenie na niego – to powinno Cię wciągnąć w sen.

Ćwicz
Przy tej technice najtrudniej jest zostać przytomnym i nie odpłynąć w sen, dlatego może minąć trochę czasu zanim ją opanujesz, ale naprawdę warto. Gdy już opanujesz ją dobrze, będziesz w stanie wejść w sen bez odliczania – wystarczy się zrelaksować.WBTB

Ta metoda jest uważana za bardzo efektywną, ja jej nie Page Rankingóbowałem, bo po prostu jestem śmierdzącym leniem. Polega ona na ustawieniu sobie budzika kilka godzin wcześniej niż planujemy wstać. Gdy się obudzisz idź i porób coś związanego ze świadomym snem. Możesz poserfować po stronach w internecie o świadomych snach, poczytać dziennik snów itp. Kiedy czujeszże świadomy sen to jedyna myśl która prześladuje Twój umysł, możesz pójść ponownie spać.

Można łączyć tą technikę z MILD i WILD.
Kowalski jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 10-02-2010, 09:59   #2
..:: Klubowicz ::..
  
 
ndw agroo89's Avatar
 
Dołączył/a: 12 Feb 2009
Miasto: Katowice
Postów: 5 621
Tematów: 464
Podziękowań: 60 486
THX'ów: 4 719
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 67 (+)
ndw agroo89 67
Odp: [10.02.10] Świadomy sen

hmm ciekawy moj 1 sen jak mi sie uda bedzie ze wypier... na klate 200kg ojaa! I co bede miał zakwasy jak wstane?
__________________
ndw agroo89 jest offline   Reply With Quote
Stary 10-02-2010, 13:01   #3
Kez
..:: DIRTY SWEET CHERRIES ::..
  
 
Kez's Avatar
 
Dołączył/a: 07 Jan 2007
Miasto: Ostrołęka (WO)
Wiek: 31
Postów: 2 012
Tematów: 74
Podziękowań: 5 603
THX'ów: 2 570
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 38 (+)
Kez 38
Odp: [10.02.10] Świadomy sen

ja sie bawilem w to kiedys hehe to ladne fazy mialem ;d typu budze sie i nie moge sie ruszyc przez kilka sekund ;p powaznie hehe ale ogolem bardzo ciekawa sprawa
__________________
Kez jest offline   Reply With Quote
Kez dostał 4 podziękowań za ten post.
Stary 10-02-2010, 15:17   #4
..::Carola Lover <3::..
  
 
SOUTH BLAST's Avatar
 
Dołączył/a: 06 May 2007
Miasto: Żywiec City
Postów: 1 725
Tematów: 111
Podziękowań: 1 002
THX'ów: 2 788
Imię: Daniel
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 17
Plusów: 38 (+)
SOUTH BLAST 38
Odwiedź profil SOUTH BLAST na Facebook Odwiedź profil SOUTH BLAST na Twitter Odwiedź profil SOUTH BLAST na Youtube Odwiedź profil SOUTH BLAST na Last.fm Odwiedź profil SOUTH BLAST na Soundcloud.com Odwiedź profil SOUTH BLAST na Mixcloud
Odp: [10.02.10] Świadomy sen

o kurde, cholernie mnie to zaciekawilo :D tylko kilku rzeczy sie boje bo co jakis czas mam koszmary i sa one naprawde dosc okropne (przynajmniej ja je mocno odczuwam) i nie wiem czy takie cos wogole jest dozwolone czy nie jest to manipulacja ludzka natura albo cos ;p zeby se potem np jakichs duchow na chate nie sciagnac hahah
ale sprobuje, najwyzej wam opisze czy cos wyszlo ; o
__________________
SOUTH BLAST jest offline   Reply With Quote
SOUTH BLAST dostał 3 podziękowań za ten post.
Stary 11-02-2010, 20:22   #5
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Squidwardz's Avatar
 
Dołączył/a: 03 Feb 2010
Miasto: Wwa
Postów: 854
Tematów: 64
Podziękowań: 696
THX'ów: 962
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 38 (+)
Squidwardz 38
Odp: [10.02.10] Świadomy sen

Heh, oczywiście, że działa Świadomy sen to bardzo naturalna rzecz Nic ci nie grozi podczas niego, bo po prostu jesteś we śnie. Nie ma się czego bać, żadnych duchów nie ściągniesz Jedynie podczas oobe, możesz spotkać duchy, bo oobe to wyjscie duszy z ciała. Bardzo trudne do osiągnięcia, ale możliwe. Raz mi się udało wyjść, przeżycie niezapomniane do końca życia. Mam z tym duuuuże doświadczenie. Bywało tak, że świadome sny miałem co noc. Jak jakieś pytanka macie to piszcie
Squidwardz jest offline   Reply With Quote
Squidwardz dostał 5 podziękowań za ten post.
Stary 11-02-2010, 21:03   #6
..:: Klubowicz ::..
  
 
Dj Masir's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Dec 2009
Miasto: Wiel....wo
Wiek: 34
Postów: 356
Tematów: 22
Podziękowań: 62
THX'ów: 307
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 59 (+)
Dj Masir 59
Odp: [10.02.10] Świadomy sen

Coś w tym jest , wielokrotnie jak sen mi się nie podobał to zmierzałem/kierowałem się w inną stronę dostając bardziej przyjemny sen .
__________________
Dj Masir jest offline   Reply With Quote
Stary 11-02-2010, 21:33   #7
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Melloy's Avatar
 
Dołączył/a: 27 Nov 2007
Miasto: Lublin
Wiek: 33
Postów: 822
Tematów: 89
Podziękowań: 1 168
THX'ów: 519
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 6 (+)
Melloy 6
Odp: [10.02.10] Świadomy sen

Cytat:
Napisał South Blast! Zobacz post
zeby se potem np jakichs duchow na chate nie sciagnac hahah
normalnie mnie to rozwalilo
musze kiedys sprobowac bo nie wiem jak to dziala;D
Melloy jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Melloy za ten post:
Stary 12-02-2010, 12:45   #8
@abletonlive
  
 
HISKY's Avatar
 
Dołączył/a: 22 Mar 2009
Miasto: Oświęcim
Wiek: 29
Postów: 1 080
Tematów: 82
Podziękowań: 411
THX'ów: 1 080
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 7
Imię: Piotr
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 48 (+)
HISKY 48
Odwiedź profil HISKY na Soundcloud.com
Odp: [10.02.10] Świadomy sen

ja tez sie w to kiedys bawilem i moze po miesiacu udalo mi sie raz i to mysle przypadkowo wejsc w ten swiadomy sen nie byl do konca swiadomy ale co jakis czas jakby czulem co robie i sterowalem tym no a bylo to tak ze spalem a w tle ciagle slyszalem muzyke i moze ona czesciowo pobudzala moj mozg Udalo mi sie tylko raz pozatym stracilem sporo czasu
__________________
HISKY jest offline   Reply With Quote
Stary 12-02-2010, 17:41   #9
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Dann Hill's Avatar
 
Dołączył/a: 09 Aug 2009
Miasto: Polska
Wiek: 35
Postów: 896
Tematów: 53
Podziękowań: 2 244
THX'ów: 1 374
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T.: 3
Imię: Adrian
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 15 (+)
Dann Hill 15
Odp: [10.02.10] Świadomy sen

Fajny temat ;d Ja o tym słyszałem kiedyś od kolegi już i mnie to zainteresowało, na wakacje 2009 poczytałem dość dużo na ten temat i nawet oglądałem filmik na youtube o tym. No i zacząłem ćwiczyć sobie. Z początku nie pamiętałem normalnie snów wszystkich i ze wszystkich dni, tylko jakieś od czasu do czasu tam jak każdy Ale po 1-2 miesiące od kiedy się uczyłem do teraz każdy sen pamiętam nawet bez żadnych ćwiczeń. (Niektóre to normalnie głupoty, jak sobie rano o nich przypomnę hehe). Ale do rzeczy, potem po jakimś tam czasie jak się pamięta już dużo snów to właśnie powoli idzie kontrolować sen tzn. zmienić scenariusz po własnej myśli i tak się stanie fajna sprawa Podam moje przykłady co ja robiłem: Np. Jeździliśmy ze znajomymi jakimś samochodem cabrio sobie, i ktoś mnie tam zaczął denerwować i sobie pomyślałem oby po tej prostej był zakręt i samochód wpadł w poślizg tak żeby kolega wyleciał z samochodu i wpadł na nawóz leżący obok pola, i co się stało po chwili weszliśmy w poślizg i kolega wypadł z samochodu prosto w nawóz śmierdzący hehe. Albo stoję sobie z kolegą za domem na polu i mówię mu zaraz Ci coś pokażę, uniosę się w górę o tak sobie, a on na to pokaż mi nie wierze i za chwilę co się dzieje lecę sobie do góry :D I sobie myślę po chwili że chcę z powrotem na ziemie i sobie delikatnie opadam, to jest przeżycie lepsze niż 50 orgazmów :D
Albo nie raz gdzieś coś się dzieje, i sobie o czymś pomyślę i to robię i widzę dobra sprawa nie powiem Niekiedy nawet nie myślę że chcę "spać świadomie" a i tak pamiętam wszystkie sny i coś tam kombinuję w nich. Tylko niektórzy mogą się uzależnić od tego bo im się to spodoba czytałem tez o tym, po prostu tak to wkręca że chcesz być w śnie i robić coś tam bez ograniczeń, tylko się che spać i nic nie robić normalnie Co będę pisać sen jest fajny i przyjemny, budzisz się a tu "Szara Rzeczywistość" i chciało by się wrócić z powrotem co nie, kto z was tego nie miał co heh To pomyślcie jak to jest jak można robić w śnie co się chce. Polecam
Last edited by Dann Hill; 12-02-2010 at 17:45.
Dann Hill jest offline   Reply With Quote
Dann Hill dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 12-02-2010, 17:52   #10
..:: Elite VIP ::..
  
 
Karolinho's Avatar
 
Dołączył/a: 28 Oct 2007
Miasto: Suwałki
Postów: 6 703
Tematów: 406
Podziękowań: 346
THX'ów: 12 581
Imię: Santon
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 35
Plusów: 195 (+)
Karolinho 195Karolinho 195
Odwiedź profil Karolinho na Youtube Odwiedź profil Karolinho na Last.fm
house Odp: [10.02.10] Świadomy sen

Zajebista sprawa. Niejednokrotnie miałem świadomy sen ale niestety gdy już się uświadomi że jest to sen to szybko człowiek się budził. Może gdybym starał się bardziej wgłębic w tą rozrywkę to z pewnoscia dluzej bym byl w takim snie

Cytat:
Napisał Kez Zobacz post
budze sie i nie moge sie ruszyc przez kilka sekund ;p
Ani nie gadaj.... miałem to kilka razy...i muszę przyznac ze nie nalezy to do przyjemnych rzeczy ;/ w glowie ma sie niezla faze i nie jedne cuda na kiju mozna zobaczyc ;/ ten kto to przeżył, wie o czym mówie.
Na szczescie nie mialem juz tego bardzo dawno a to dlatego ze przestalem wglebiac sie w tajniki swiadomego snu. Ten kto zacznie sie w to bawic niech liczy sie z takimi nieprzyjemnymi niespodziankami które beda towarzyszyc w tej 'grze'.
__________________
Karolinho jest offline   Reply With Quote
Karolinho dostał 5 podziękowań za ten post.
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:36 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.
-->