Na Cyprze trwa finansowy armagedon - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Inne Fora > World News

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Raffsky
Temat ma 9 komentarzy i 760 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 28-03-2013 (08:32).

Tags: , , ,


Lista oznaczonych użytkowników


Na Cyprze trwa finansowy armagedon


zobacz także:

« Emerytury na 10 lat, a potem radź sobie sam. lub Czy Polskę można sprzedać na Allegro? »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-03-2013, 17:48   #1
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 22 Jun 2009
Miasto: lublin
Postów: 1 287
Tematów: 193
Podziękowań: 3 792
THX'ów: 1 654
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 2 (+)
Raffsky 2
Na Cyprze trwa finansowy armagedon

Na Cyprze trwa finansowy armagedon. Ludzie szturmują bankomaty, banki są nieczynne. Ochotnicy do eurostrefy wystąp!

Zamknięte banki, pustoszejące w zawrotnym tempie bankomaty. To skutek terapii jaką Cypryjczykom zaaplikowała eurostrefa - deficyt finansowy ma pokryć wysoki jednorazowy podatek od wkładów bankowych.
Jeden z najbardziej wpływowych europejskich think tanków obarcza Niemców odpowiedzialnością za chaos na Cyprze, a Niemcy wieszczą, że... może być jeszcze gorzej, gdyż władze zastanawiają się, czy nie przełożyć terminu otwarcia banków.
Debata i głosowanie w sprawie porozumienia Cypru z eurostrefą miały się odbyć w niedzielę po południu, ale ją odwołano. Również prezydent Cypru Nikos Anastasiadis przełożył nieformalne spotkanie z parlamentarzystami zaplanowane na niedzielny poranek. Tymczasem kilka ugrupowań politycznych w liczącym 56 członków parlamencie, w którym żadne z nich nie ma bezwzględnej większości, prowadzi w niedzielę serię spotkań w celu ustalenia stanowiska w sprawie opodatkowania depozytów. Trzy partie zapowiedziały już, że decyzji tej nie poprą w głosowaniu.
Mieliśmy do wyboru: albo być świadkami katastrofy, czyli bankructwa, albo rozpocząć bolesny, ale odbywający się pod ścisłą kontrolą proces wychodzenia z kryzysu, który zakończy panującą niepewność i rozpocznie odbudowę naszej gospodarki
- podkreślił Anastasiadis w oświadczeniu wysłanym do mediów.
Rząd cypryjski w negocjacjach z ministrami finansów państw strefy euro i Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) uzgodnił pakiet ratunkowy dla zagrożonego niewypłacalnością kraju w wysokości 10 mld euro. Jednym z warunków uzyskania przez Cypr tej pomocy było obciążenie depozytów bankowych na wyspie jednorazową opłatą. W przypadku depozytów do 100 tys. euro będzie ona wynosić 6,75 proc., a powyżej 100 tys. euro - 9,9 proc.
W żadnym innym kraju strefy euro, korzystającym z pakietów ratunkowych, nie sięgnięto po taki środek. Oczekuje się, że z tytułu tych opłat cypryjski fiskus otrzyma 5,8 miliarda euro.
Opłata ma być ściągnięta nie tylko od Cypryjczyków, lecz także od cudzoziemców, mających konta. Associated Press szacuje, że Rosjanie mają w cypryjskich bankach ok. 20 miliardów euro.
Rozczarowani Cypryjczycy nie kryli oburzenia na wieść o podjętych w Brukseli decyzjach.
Niemiecki "Die Welt" pisze w wydaniu internetowym, że rząd cypryjski rozważa pozostawienie banków zamkniętych także we wtorek (w poniedziałek na Cyprze jest święto publiczne, tzw. Zielony Poniedziałek), aby zapobiec szturmowi klientów, którzy będą chcieli wycofać swoje pieniądze.
Ekonomiści obawiają się też, że po otwarciu banków we wtorek ludzie mogą wycofać z nich większość depozytów. Posiadacze kont bankowych na Cyprze, obawiający się o swoje oszczędności, ruszyli w sobotę do bankomatów, gdy nad ranem nadeszła z Brukseli wiadomość, że będą się musieli przyczynić do ratowania zagrożonego bankructwem państwa.
Banki komercyjne są w weekendy nieczynne. Banki spółdzielcze na Cyprze działają w soboty, ale tym razem i one szybko zamknęły drzwi, gdy tłumy klientów przyszły opróżniać konta.
W bankomatach szybko kończyły się pieniądze, a cypryjskie władze tłumaczyły, że opróżnianie kont nie ma sensu, gdyż wkład prywatnych ciułaczy w ratowanie Cypru został już na wszystkich kontach zamrożony, a elektroniczne transfery pieniędzy - zablokowane do wtorku.
Londyn postanowił, że brytyjscy wojskowi i pracownicy placówek rządowych Wielkiej Brytanii na Cyprze otrzymają rekompensatę za zapowiedziany tam jednorazowy podatek od depozytów w bankach cypryjskich.
Personel pełniący służbę wojskową lub pracujący dla naszego rządu otrzyma rekompensatę, jeśli podatek go dotyczy. Także ci, którzy służą krajowi na rządowej placówce na Cyprze, zostaną ochronieni przed tamtejszym podatkiem bankowym
- zapewnił minister finansów George Osborne.
Na Cyprze w dwu bazach rozmieszczonych jest 3 tys. brytyjskich żołnierzy. Na wyspie jest też pokaźna społeczność brytyjska - ok. 25 tys. osób. Ich depozyty w bankach cypryjskich szacuje się na ok. 1,7 mld funtów szterlingów.
Personel wojskowy może wybierać, czy chce otrzymywać żołd w euro, w funtach, czy też rozdzielić go na obie waluty.
Nałożenie na cypryjskich depozytariuszy podatku jako elementu pakietu ratunkowego jest posunięciem bardzo radykalnym, bezprecedensowym i potencjalnie wybuchowym politycznie
- napisali w komentarzu analitycy wpływowego europejskiego think tanku OpenEurope.
Analitycy nie wykluczają, że niektóre elementy pakietu mogą zostać zaskarżone do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, ponieważ wprowadzają formę kontroli kapitału zakazaną na mocy unijnych traktatów oraz są odstępstwem od gwarancji dla depozytów bankowych poniżej 100 tys. euro, uzgodnionych przez liderów eurostrefy.
OpenEurope twierdzi, że przyjęcie tych warunków wymusiły na rządzie Cypru Niemcy, które od początku domagały się, by depozytariusze wnieśli wkład w pakiet ratunkowy.
Nie ulega wątpliwości, że bliska perspektywa wyborów w Niemczech oznacza, że Berlin nie jest dłużej skłonny pokryć rachunek po to, by uniknąć ryzyka przeniesienia się zarazy na inne państwa. Może to być bardzo ważnym punktem zwrotnym w kryzysie eurolandu
- zaznaczają analitycy.
Slaw/ PAP


zródło:Na Cyprze trwa finansowy armagedon. Ludzie szturmują bankomaty, banki są nieczynne. Ochotnicy do eurostrefy wystąp! | wPolityce.pl | codziennie ważne informacje ze świata polityki


Finansowe Strzyżenie Na Cyprze - pasmail: "SARMACKIM OKIEM" - Salon24
• Unijni i lokalni złodzieje okradają Cypryjczyków z oszczędności! | proKapitalizm - Portal zwolenników wolności


A tu dla poszerzenia o co tam tak naprawę chodzi


Zdaniem greckich mediów i także wyrażonym przez prezydenta Cypru, pana Anasthasiadisa, "negocjatorzy" przybyli na spotkanie już z gotowym dyktatem. A przedstawicielom Cypru jedynie zakomunikowano go.
Czyli jak przy rozbiorach Polski, włączając w nie także piąty rozbiór - konferencję moskiewską Churchilla ze Stalinem, 9-10 X 1944. Zresztą o niej także polskie media wciąż jeszcze milczą albo kłamią, a w najlepszym razie mówią najbardziej skąpo - niepełnie.

Szczególne rozgoryczenie Cypryjczyków i Greków, że Cypr dla Zachodu okazuje się być "peryferią klasy B" , skoro nie dostanie takich praw do wsparcia banków, przecież nie darmowego, jakie dostawali wszyscy inni.
Przypomnę: płynność wypłat zapewnia europejski, bankowy fundusz gwarancyjny (nie wiem jak nazywa się to po polsku), a co najwyżej bank utraci potem część swych akcji, na rzecz wierzyciela, dopóki owych pieniędzy nie zwróci. Czyli gwarancja bezpieczeństwa wkładów oszczędnościowych. Gdyż jeśli obywatel wkłada pieniądze na konto oszczędnościowe, zamiast np. spekulować akcjami czy walutami, jasne, że oczekuje w zamian przynajmniej bezpieczeństwa.

Tajemnica poliszynela, że prócz cypryjskich, na Cyprze chodzi głównie o pieniądze greckie i rosyjskie.
Tu także uwaga, że poprzednio (sprawy greckie) przy strzyżeniu greckich obligacji, poprzednio, banki troskliwie wsparto, natomiast faktycznie zbankrutowano greckie ubezpieczalnie publiczne. Pozostawiono im tylko ok. 30% kapitału - tego uzbieranego na emerytury.
Ale wróćmy na Wyspę Afrodyty:
Cypryjczycy ukarani zostali (stąd zapewnienia, że to NIE jest karanie Cypru), za niedawne, pierwsze kontrakty gazowe, jednak z Izraelem i USA, a nie z Europą. Chodzi o to, że jedynie tandem Izrael-USA jest w stanie zapewnić i jak widzieliśmy to bodaj w październiu 2012 zapewnia skuteczną ochronę prac wydobywczych przed jednostkami tureckimi. Wiem, w październiku, to Państwo uwierzyliście Waszym mediom, że to chodziło o transporty wody mineralnej i lekarstw do strefy Gazy ? i że to po to poniesiono na nogi floty i lotnictwa ? Ale chodziło także o pierwsze odwierty z pierwszej działki cypryjskiej, tzw. działki nr 12. Turcy oświadczyli, że nigdy nie wyrażą zgody oraz że nie pozwolą. Obeszło się.

Wcześniejsza notka, silnie związana z tematem:
Rosną szanse na wyszarpnięcie Grekom dużych złóż gazu ziemnego - dim: "Nie czy coś jest łatwe, czy trudne, ale czy warte wysiłku" - Salon24Cypr przyjął walutę Euro tylko i wyłącznie, ponieważ tak baaaardzo chciał być postrzegany, jako samo jądro Europy. To w obawie przed kolejną agresją turecką.
Ale czy to się opłaci ? Europa najwyraźniej dzieli się już na obszar główny i kondominia obszaru głównego. Czy leży to w polskim interesie ?
W każdym razie Cypr niniejszym uznano za kondominium i to potraktowane jeszcze znacznie gorzej niż Grecja.
Istotne , że Cypryjczyków ugodzono DWUKROTNIE (teraz jest drugi raz) i na znacznie, znacznie wyższą łączną kwotę, niż wynikałoby to z oficjalnie ogłoszonych teraz procentów.
Gdyż już poprzednio Cypr stracił był co najmniej 70% aktywów, ulokowanych w obligacjach rządu Grecji. Gdyż poza samymi Grekami (a głównie greckimi kasami ubezpieczeń społecznych), to Cypr, jego banki, jego kasy ubezpieczeń społecznych i obywatele indywidualnie byli podstawowym nabywcą greckich obligacji skarbu państwa, prócz analogicznych nabywców z Grecji.
Cypryjczycy zabezpieczali się w ten sposób przed całkowitą ruiną, w wypadku kolejnej tureckiej napaści.
Koszt suwerenności ?


CYPR - to, co ukrywają przed Państwem główne polskie media... - dim: "Nie czy coś jest łatwe, czy trudne, ale czy warte wysiłku" - Salon24

Dosadny komentarz Roberta Gwiazdowskiego

http://gwiazdowski.salon24.pl/494303,gwalt-na-afrodycie

Last edited by Raffsky; 17-03-2013 at 20:10.
Raffsky jest offline   Reply With Quote
Raffsky dostał 4 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 17-03-2013, 17:51   #2
..:: Klubowicz ::..
  
 
ndw agroo89's Avatar
 
Dołączył/a: 12 Feb 2009
Miasto: Katowice
Postów: 5 621
Tematów: 537
Podziękowań: 60 486
THX'ów: 4 719
Wzmianek w postach: 1
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 67 (+)
ndw agroo89 67
Odp: Na Cyprze trwa finansowy armagedon

euro to złoo a w pl to tragedia
__________________
ndw agroo89 jest offline   Reply With Quote
ndw agroo89 dostał 4 podziękowań za ten post.
Stary 18-03-2013, 18:49   #3
..:: true Member ::..
  
 
Jacol's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Sep 2006
Miasto: Piekło
Wiek: 29
Postów: 583
Tematów: 98
Podziękowań: 301
THX'ów: 535
Wzmianek w postach: 12
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 3 (+)
Jacol 3
Odp: Na Cyprze trwa finansowy armagedon

Euro to nic w porównaniu z lichwiarzami bankowymi
Jacol jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Jacol za ten post:
Stary 19-03-2013, 16:27   #4
..:: Klubowicz ::..
  
 
Peter Savs's Avatar
 
Dołączył/a: 11 Jan 2011
Miasto: Kraków
Postów: 1 041
Tematów: 184
Podziękowań: 4 219
THX'ów: 1 441
Imię: Piotr
Wzmianek w postach: 2
Oznaczeń w tematach: 9
Plusów: 56 (+)
Peter Savs 56
Odp: Na Cyprze trwa finansowy armagedon

ZSRE sprawdza swoją siłę do jakiego stopnia można kraść i upokarzać ludzi. euro zrujnuje nasz kraj, obywateli. Osobiście powiesiłbym wszystkich zdrajców i złodziei. Dlaczego nie mają odpowiadać za to co robią? Dopóki ta demokracja nie upadnie nic się nie zmieni, dalej będą głosować zaślepieni i zmanipulowani ludzie bez żadnych idei.
Peter Savs jest offline   Reply With Quote
Peter Savs dostał 3 podziękowań za ten post.
Stary 27-03-2013, 15:02   #5
..:: Elite VIP ::..


  
 
Dołączył/a: 06 Aug 2006
Miasto: Clubbers Space City
Postów: 9 260
Tematów: 410
Podziękowań: 1 605
THX'ów: 4 050
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 1100 (+)
_Simon 1100
_Simon 1100_Simon 1100_Simon 1100

Nagrody Użytkownika

Odp: Na Cyprze trwa finansowy armagedon

Przeciez to jest nic innego jak kradziedż. Jakby mi tak ktoś wzioł z konta cześć kasy tylko z racji że oszczędziłem to nic innego jak tylko zrobić jakś przekręt kradzież państwu żeby to odzyskać. A u nas co będzie myślicie że lepiej dopiero powoli u nas sie pograsza chodź już jest źle ale bedzie jeszcze gorzej. Dodać do tego trzeba że nasze zarobki do zachodu gdzie jest kryzys sa tak niskie że jak oni maja tak źle to co będzie u nas. A nas rząd chce euro to łądne bedą pensje po pare stówke ceny pójda w górą i będzie jeszcze gorzej. Taka dalsza polityka skończy sie jakimiś zamieszkami ludzie też maja swoje granice wytrzymałości i w końcu wyjda na ulicę i nie chciałbym być wtedy w skorze rządacych
__________________
_Simon jest offline   Reply With Quote
_Simon dostał 2 podziękowań za ten post.
Stary 27-03-2013, 17:10   #6
..:: true Member ::..
  
 
Jacol's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Sep 2006
Miasto: Piekło
Wiek: 29
Postów: 583
Tematów: 98
Podziękowań: 301
THX'ów: 535
Wzmianek w postach: 12
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 3 (+)
Jacol 3
Odp: Na Cyprze trwa finansowy armagedon

Nasz rząd nie stosuje starych i oklepanych technik kradzieży. Rżną na potęgę. Emerytura z OFE nie wystarczy do śmierci? Oto projekt zmian - Emerytury - WP.PL
Jacol jest offline   Reply With Quote
Stary 27-03-2013, 20:41   #7
..:: Klubowicz ::..
  
 
Peta's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Jun 2011
Miasto: Rakoniewice
Wiek: 28
Postów: 1 863
Tematów: 150
Podziękowań: 8 959
THX'ów: 2 573
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 1
Imię: Artur
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 4
Plusów: 230 (+)
Peta 230Peta 230Peta 230

Nagrody Użytkownika

Odp: Na Cyprze trwa finansowy armagedon

Wejdzie ełro i dostaniesz wypłatę w jednym papierku która na gówno Ci starczy.

Ale bez obaw. Miłościwie panujący rudy zabezpieczy się na te czasy finansowo i całą rodzinę.

Ciekawe kto po Cyprze jest następny w kolejce.
__________________
Peta jest offline   Reply With Quote
Stary 27-03-2013, 20:49   #8
..:: Gadatliwy ::..
  
 
Dołączył/a: 22 Jan 2013
Miasto: Wrocław
Postów: 41
Tematów: 6
Podziękowań: 62
THX'ów: 72
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
''Cirez D'' 1
Odp: Na Cyprze trwa finansowy armagedon

To wszystko znajdzie swoje ujście, dojdzie i u nas do tego. Powoli, sukcesywnie, etapami.
Tylko czekać kiedy rząd przesadzi, a ludzie dojrzeją do decyzji która i tak jest nieunikniona. Pozdrówmy tymczasem wszystkich fanatyków partii rządzących, niech żyją w dostatku póki czas na to.

Co do sytuacji na Cyprze, zbytnio jakoś się tym nie przejmuję, fakt ludzi okradają a ja może i jestem zakichanym egoistą, ale póki co my tylko na tym korzystamy, fakt że tymczasowo, ale jednak. Z upływem czasu odbije się nam to czkawką, w postaci podniesienia cen paliw i innych dobrodziejstw.
Pozdrawiam
''Cirez D'' jest offline   Reply With Quote
Stary 27-03-2013, 21:20   #9
..:: Klubowicz ::..
  
 
Peta's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Jun 2011
Miasto: Rakoniewice
Wiek: 28
Postów: 1 863
Tematów: 150
Podziękowań: 8 959
THX'ów: 2 573
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 1
Imię: Artur
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 4
Plusów: 230 (+)
Peta 230Peta 230Peta 230

Nagrody Użytkownika

Odp: Na Cyprze trwa finansowy armagedon

Tylko zważmy też na to, że w rządzie nie ma partii która by potrafiła ogarnąć to wszystko.
Co jeden poseł to większy idiota momentami.
Słuchając niektóre wypowiedzi można sobie właśnie takie zdanie wyrobić na ich temat.

Pierdzą tylko w swoje stołki, dymają nas na siano przez całą kadencje. Na palcach można wyliczyć tych którym chce się tam cokolwiek robić i którym coś odpowiedzialnego można byłoby powierzyć.

Aż żal d*** ściska widząc ten cały cyrk.
__________________
Peta jest offline   Reply With Quote
Stary 28-03-2013, 08:32   #10
MOTION DESIGNER
  
 
EqualStudio's Avatar
 
Dołączył/a: 17 Jan 2007
Miasto: okolice Olkusza
Wiek: 30
Postów: 6 640
Tematów: 881
Podziękowań: 4 878
THX'ów: 10 551
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 1
Imię: Damian
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 6
Plusów: 130 (+)
EqualStudio 130EqualStudio 130
Odwiedź profil EqualStudio na Youtube Odwiedź profil EqualStudio na Last.fm
Odp: Na Cyprze trwa finansowy armagedon

ja to pie###, ja wypłacam kase z konta ;x
__________________
EqualStudio jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali EqualStudio za ten post:
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
-->