PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Tylne aktony mięśni naramiennych - Pomoc


Mion
13-03-2012, 10:22
Otóż postanowiłem zapytać Was, bo wierzę, że jest tu choć pare osób, które znają się na rzeczy i swoją wiedzę, a także efekty, mają podparte solidnym doświadczeniem na siłowni.

Próbowałem już mnóstwa rodzajów ćwiczeń, jednak żadne z Nich nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Dokładnie chodzi mi o tylne aktony mięśni naramiennych, które wizualnie odstają od reszty barków, które powiedzmy, że wyglądają dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Oczywiście było unoszenie hantli bokiem, siedząc jak i stojąc, popularne" pałeczki na maszynie, ost. nawet ściąganie linki jedną ręką.

Jest mi ktoś w stanie podać konkretne ćwiczenie, lub ćwiczenia / intensywność tych ćwiczeń w ciągu tygodnia treningowego, liczbę powtórzeń, serii, manipulacji łączenia tych mięśni do innej grupy mięśniowej?

-Pytanie do pro, jeżeli Twoja wiedza opiera się na sfd, to się nie wypowiadaj.

Dzięki.

Meff
13-03-2012, 10:32
Oczywiście było unoszenie hantli bokiem, siedząc jak i stojąc, popularne" pałeczki na maszynie, ost. nawet ściąganie linki jedną ręką.

Jeżeli to nie było w opadzie to działało na boczne aktony naramiennych, nie na tylne, pozostałych ćwiczeń nie kojarzę.

Spróbój krzyżownia linek wyciągów górnych:
Back exercise - Reverse cable cross - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=AXv8iaLaJok
http://www.youtube.com/watch?v=Si3OA1IeLRU
Jeżeli masz ogumowane linki to możesz bezpośrednio za nie trzymać w uchwycie neutralnym, jeżeli nie to lepiej założyć klamry żeby nie pocharatać łap.

To samo możesz robić na wyciągu dolnym tylko w opadzie tułowia. Do tego oczywiście hantle i unoszenie na bok w opadzie tułowia lub w podparciu o ławkę poziomą.
http://www.youtube.com/watch?v=npDeqpw7d84

Odwrotne butterfly na maszynie jeżeli masz dostęp
Butterfly Reverse - YouTube
, wiosłowanie sztangą trzymaną szerokim nachwytem.

Face pulls (polecam na wyciągu dolnym bo przy większych ciężarach łatwiej się tam zaprzeć):
Face Pull - YouTube

No i podstawa, dorzuć na koniec treningu barków ze 3 serie ćwiczenia na rotatory np:
Trening barków - [ www.kfd.pl ] - Rotacja zewnętrzna ramion - tutorial - YouTube
Możesz to tez robić jednorącz na wyciągu dolny bądź jednorącz w oparciu łokcia o modlitewnik.

PS. Jak możesz to opisz te ćwiczenia które wymieniłeś.


PS2. Kompletnie nie rozumiem Twojej krytyki sfd. Z tego forum można się więcej dowiedzieć niż z niejednej przestarzałej książki czy kursu.

Mion
13-03-2012, 11:13
A propo pierwszego filmiku, takiej maszyny na siłowni niestety nie ma. Ogólnie jest to "stara szkoła", nawet hammerów nie posiada (god damn it)

Na szczęście jest brama - to odnośnie drugiego filmiku - przyznam, że tego nie próbowałem - spróbuje w piątek.
Tylko teraz pytanie - na jakiej wysokości ściagać linki? Tak jak ten japoniec w dół, czy wyżej? Nie potrafię wyczuć ruchu, a ni mięśni podczas ćwiczenia tylnych aktonów naramiennych i to jest też problem, nawet jak zmniejsze obciążenie.

Kolejne pytanie - uchwyt - układ rąk powinien być taki jak przy wyciskaniu sztangi, czy tak jak robi się biceps młotkowo?

Następnie - robić spięcia mięśni?

Butterfly Reverse, niestety moja siłownia nie posiada tego urządzenia, a z pewnością jest ono dobre


Face Pulls wygląda ciekawie, ale pierwszy raz widzę taką technikę wykonywania jak ten gościu - polecasz? Robiłeś to i czułeś mięśnie/widziałeś efekty?
Bo z tego co widzę, to wydaje mi się jakby bardziej pracował środek

Jeśli chodzi o rotatory, to robię to malutkimi ciężarami na rozgrzewkę barków.


Wykorzystując temat barków - ile ćwiczeń robisz i po ile serii?
Bardziej siłowo, czy pompująco? Korzystasz z drop setów? Jeśli tak to przy jakich ćwiczeniach i jak wygląda ta piramidka? Ile wynoszą przerwy pomiędzy seriami?

PS. Miałem tu na myśli ludzi, którzy powielają jeden temat po tysiąckroć. Temat, który nie ma żadnej wartości merytorycznej i jest ich miliony - takich samych na forum.
Owszem jeżeli ktoś jest ogarnięty tak jak My (...), to można z tego korzystać, ale z autopsji wiem, że większość, zdecydowana większość tego nie potrafi i sfd traci na prawdziwości.

Meff
13-03-2012, 11:25
Jak poprawiałem tył, bo też miałem z nim duże problemy to robiłem 3s ćwiczeń na wolnym ciężarze (duży ciężar mała ilość powt), potem 3s na maszynie/linkach (koło 15powt)a potem 2-3 serie rotacji, potem modyfikowałem, jeden trening o dużej objętości na tył, drugi o mniejszej ale większe ciężary. Nie stosowłem drop setów, za to serie łaczone. Wszystkie ćwiczenia które Ci tutaj pokazałem robiłem. Co do pytania o ustawienie dłoni to nie ma odpowiedzi, takie i takie jest dobre, musisz wypróbować które lepiej zadziała na Ciebie. Co do pytania czy w górę czy tak jak japoniec, spróbuj sam. Naucz sie czuć mięsień który ćwiczysz.

Pamiętaj przy ćwiczeniach tylnego aktonu aby zablokować staw łokciowy i starać się nim nie ruszać, ale też nie prostować ręki w stawie łokciowym do końca aby nie obciążać niepotrzebnie stawu. Ruch odbywa sie jedynie w stawie ramiennym.

Wrzuć rotację na koniec treningu.


PS. Nie uważam abyś był ogarnięty w temacie, choć próbujesz takiego zgrywać. Oczywiście no offence.

Mion
13-03-2012, 11:35
Ja ost przy każdej grupie mięśniowej zwiększyłem ilość ćwiczeń z 3, do 4, ale z każdego z Nich odejmując jedną serię, czyli 4 ćwiczenia, po 3 s, które dają łącznie 12 s. Stosujesz coś takiego? czy uważasz, że lepiej robić 3 ćwiczenia po 4 s?

Zmieniłem również plan treningowy, na każdym treningu robię inny zestaw ćwiczeń, dorzuciłem na początku barków - wyciskanie sztangi nie jak wszyscy tyłem, ale przodem i zauważyłem kolosalny rozrost przednich mięśni naramiennych.
Następnie drop set - unoszenie bokiem stojąc - w cholere męczące

Jakie serie łączone robiłeś konkretnie?

W zasadzie przypomniało mi się jeszcze jedno ćwiczenie na tył jakie kiedyś widziałem u jednego starszego gościa, chyba kulturysty i je akurat czułem dość fajnie.
Ćwiczenie to wygląda następująco - pozycja tak jak przy wiosłowaniu hantlem na ławeczce prostej z tym, że w ręku trzymasz hantel o mniejszym ciężarze, powiedzmy 5 kg i robisz wymachy do góry. Pozycja uchwytu prostopadła, tak jak przy odwrotnym butterfly'u, jednakże nie widzę efektów. Być może za mały ciężar, może za krótko to robiłem, nie wiem.

Meff
13-03-2012, 11:42
Jak masz duże przednie lub boczne aktony to bym je trochę olał kosztem tyłu.

Qzyn
15-07-2012, 19:38
dobrym ćwiczeniem na wszystkie partie mieśni barków jest unoszenie sztangi do szyii, lapiąc tak gdzies po środku. no i ogolnie unoszenie sztangi nad głowe dziala na te piartie i tak wiekszosc to ćwiczy.