Witaj w świecie muzycznych dragów - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Inne Fora > Przy piwie ... > Ciekawe...

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Camo
Temat ma 11 komentarzy i 2751 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 01-02-2011 (16:32).


Lista oznaczonych użytkowników


Witaj w świecie muzycznych dragów


zobacz także:

« Ksiądz po kolędzie u Dresa ,Pare dni wczesniej lub Koleś ma talent? »
Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30-01-2011, 20:19   #1
Klub PLUS
Rzeszów (podkarpackie)
  
 
Camo's Avatar
 
Dołączył/a: 25 Jan 2010
Miasto: Rzeszów
Wiek: 30
Postów: 591
Tematów: 65
Podziękowań: 652
THX'ów: 1 116
Imię: Kamil
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 38 (+)
Camo 38

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Camo na Facebook
Nie możesz głosować!
3
Nie możesz głosować!

Witaj w świecie muzycznych dragów

Czujesz się tak, jakby ktoś chciał przepiłować ci brzuch. Chcesz wstać, ale nie możesz, bo twój błędnik wariuje. Wszystko dookoła wiruje, boli głowa, masz nudności. Ogarnia cię strach, przerażenie. Nie otwierasz oczu, bo boisz się, że zobaczysz jakiegoś potwora. Czujesz to? Witaj w świecie muzycznych dragów.


Mój pierwszy przewodnik podpowiada:

Wyobraź sobie mózg. I myśli, które krążą wokół niego jak obrazki. Skup się. Niech twój umysł nie skacze po myślach jak małpa po drzewie. Wyobraź sobie, że dźwięk, który słyszysz, to płomienie, krążące po twoim ciele. Zamknij drzwi, zamknij okno, zgaś światło, wywal z pokoju psa, kota czy co tam jeszcze masz. Załóż słuchawki, najlepiej duże, zakrywające całe uszy. Wyłącz kolektory, tłumienie szumów, balans dźwięku ustaw na środek. Połóż się na łóżku, zamknij oczy, przestań się wiercić. Nie słuchaj po wódce i narkotykach.


Mój drugi przewodnik podpowiada:


Pierwszy raz? Zacznij spokojnie – od „Inspire”. Poziom theta, jakieś cztery-siedem hertzów. Lekki, ale będziesz miał po nim delikatnie wizje. Potem może być „Nitrous”, na dziesięć minut. Po prostu szybka piłka. Zajara cię od razu. Będziesz miał złudzenia, ograniczoną zręczność, chodził będziesz zygzakiem. Na koniec „LSD”. Po prostu czysty narkotyk w binauralnej formie.

Mój trzeci przewodnik mówi krótko:

Witaj w świecie uzależniających dźwięków.

To wirtualny świat, skupiony wokół forów internetowych, blogów, rzadziej aukcji internetowych. To świat, w którym rządzą tzw. dosy – specjalnie spreparowane pliki z dźwiękami o niskiej częstotliwości, w żaden sposób nieprzypominające muzyki, a raczej jednostajne szumy, buczenie, świdrujące umysł piski i zgrzyty. Nieprzyjemne, jak dźwięk kredy skrzypiącej po tablicy, przecinany styropian czy dźwięk pracującego wiertła dentystycznego. Ale rzesze młodych ludzi korzystają z podpowiedzi wirtualnych przewodników i faszerują umysł tego typu dźwiękami, później dzieląc się wrażeniami z tego, co konkretny plik spowodował – problemy z błędnikiem, nudności, kłopoty ze snem, ale też euforie, wyostrzenie zmysłów, nadpobudliwość. Sięgają jednak po kolejne dosy, bo w tym świecie „jazda” jest najważniejsza.

Eksperyment

Przez kilka dni regularnie słuchałem plików polecanych przez internautów, według scenariusza, który zaproponowali. Gasiłem światło, ustawiałem sprzęt, zakładałem słuchawki i włączałem „muzykę”. Na pół godziny, czasem na godzinę. Rzadko wytrzymywałem do końca sesji. Dźwięki są nieprzyjemne i irytujące. Nie pozwalają się zrelaksować, a właśnie tak je reklamowali internauci. Jestem przekonany, że na mnie nie zadziałały. Nie ciągnie mnie do tego, by jeszcze raz je odsłuchiwać.

Nie potrafiłeś się skupić. Nie byłeś skoncentrowany, cierpliwy. Jak plik nie zadziała w pięć minut, to zadziała po kwadransie, albo później, ale zadziała na pewno. Dopiero wtedy jest jazda – upomina jeden z przewodników po świecie dosów.

Co znaczy „jazda” dla ludzi, którzy słuchają tego typu plików? Generalnie dosy traktowane są jak muzyczne dragi i mają wywoływać efekt zbliżony do tego po zażyciu marihuany czy ekstazy. Ci, co tratują swoje mózgi spreparowanymi dźwiękami o niskich częstotliwościach, piszą o kłopotach z oddychaniem, zawrotach głowy, nudnościach, bezsenności, halucynacjach, problemach z orientacją.

Internauta 1: „Czułem się jakbym był w jakiejś trumnie i ktoś chciał mi przepiłować brzuch. W okolicach brzucha czułem skurcze oraz sie bałem”.


Internauta 2: „W pewnym momencie ujrzałem, jak jakiś cień się do mnie zbliża i wchodzi w moje ciało. Od razu bardzo mocno wgniotło mnie w fotel. Po przesłuchaniu czułem pustkę w swoim ciele i otoczeniu, ruchy jakbym się poruszał w zwolnionym tempie”.

Internauta 3: „Gdy dźwięk zaczął się podnosić poczułem ogromny strach, miałem mokre dłonie, czułem jak serce mocniej mi bije. Balem się otwierać oczy w obawie, że zobaczę jakiegoś potwora. Po obudzeniu byłem pobudzony, czułem pewien lęk”.

Ale są też tacy, co piszą o euforii, odzyskanej energii, relaksie, odprężeniu.

Dzieci mdlały na dobranocce

- Żadna z tych emocji to nie iluzja. Słuchanie dźwięków o niskiej częstotliwości może powodować całe spektrum reakcji – właśnie od euforii po mdłości. Takie dźwięki mogą też szkodzić i wcale nie muszą być głośne. Ostre, chropowate dźwięki, przypominające dźwięk gwoździa przesuwanego po szybie mogą być dokuczliwe, kiedy trafiają w nasz słaby punkt – tłumaczy profesor Rufin Makarewicz, kierownik zakładu akustyki środowiska Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Profesor przytacza przykłady z Japonii, gdzie swego czasu opinię publiczną poruszyła pewna kreskówka, tak skonstruowana z przeróżnych dźwięków i obrazów, że oglądające ją dzieci mdlały przed telewizorami. Zanim bajkę zdjęto z ekranu, japońskie służby medyczne odnotowały kilkanaście przypadków omdleń spowodowanych nieprzyjemnymi niskimi dźwiękami, płynącymi z telewizora.

Za to w Poznaniu do lekarzy trafiła młoda kobieta, która bawiła się na dyskotece, gdzie dźwięki płynące z głośników połączone były z wizualizacjami i rytmiczną grą świateł. U kobiety medycy stwierdzili trwały uraz mózgu.

Słuchałem dosów na zajęciach ze swoimi studentami. Nie dziwi mnie to, że niektórzy ludzie po nich odlatują. Pliki są sztucznie spreparowane, zmiana ich głośności i częstotliwości zakłóca nasz odbiór naturalnych szumów czy szmerów, które są nam dobrze znane – mówi profesor Rufin Makarewicz.

W podobnym tonie wypowiada się profesor Andrzej Dobrucki z Politechniki Wrocławskiej. – Długie słuchanie tak spreparowanych plików nie wpływa dobrze na organizm. Duże natężenie tego typu dźwięków może np. spowodować rezonans organów wewnętrznych człowieka. A to np. może być powodem bezsenności, nudności – mówi profesor Dobrucki, który jest sekretarzem Polskiego Towarzystwa Akustycznego.

„Rasowanie mózgu”


Nie brakuje też teorii, według których słuchanie spreparowanych plików może służyć do zwiększonej aktywności mózgu. Według tej definicji słuchając dźwięków o niskiej częstotliwości w słuchawkach, kiedy to w jednym uchu słyszymy dźwięk wyższy, a w drugim – niższy, możemy zsynchronizować nasz mózg i wprowadzić się w stan np. senności czy większej koncentracji. Metoda ta rzeczywiście była przed laty wykorzystywana w terapiach leczenia nerwic i bezsenności. Ale specjaliści podkreślają, że eksperymentowanie na własną rękę z niskimi dźwiękami może być niebezpiecznie, zwłaszcza jeśli ktoś choruje np. na epilepsję lub ma kłopoty z sercem. Specjaliści nie wykluczają, że spreparowane pliki z dźwiękami o niskich częstotliwościach mogą prowadzić do epilepsji.

– Falowania dźwięku, buczenia, świdrowania, odstrojenia podawane są tu w bardzo niskiej częstotliwości. Takie dźwięki mogą wprowadzić organy w rezonans podobny do wywołanego infradźwiękami. Drgania te z kolei mogą powodować efekt zbliżony do choroby lokomocyjnej. Przy słuchaniu możemy mieć też do czynienia z przewodnictwem kostnym dźwięku idącym do mózgu przez kości czaszki. Jeśli wpływa to na częstotliwość fal mózgowych (co należy zbadać), jest to prosta droga do padaczki – powiedziała „Przekrojowi” profesor Anna Preis z zakładu akustyki środowiska Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Czy jednak muzyczne dragi, jak zaczęto nazywać dosy, mogą od siebie uzależniać?

Na szczęście specjaliści nie znają jeszcze takiego przypadku. - Prawdę mówiąc nie wierzę nawet w to, że te pliki mogą komuś dawać kopa, ładować go pozytywną energią – przyznaje profesor Andrzej Dobrucki z Politechniki Wrocławskiej.


Źródło: Witaj w świecie muzycznych dragów - Czasopisma - Onet.pl Portal wiedzy
__________________
Camo jest offline   Reply With Quote
Camo dostał 2 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents


Stary 31-01-2011, 11:32   #2
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Sir Conceptz's Avatar
 
Dołączył/a: 25 Oct 2009
Miasto: Słupsk
Wiek: 27
Postów: 983
Tematów: 61
Podziękowań: 801
THX'ów: 1 327
Imię: Mateusz
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 20 (+)
Sir Conceptz 20
Odwiedź profil Sir Conceptz na Facebook Odwiedź profil Sir Conceptz na Twitter Odwiedź profil Sir Conceptz na Mixcloud
Odp: Witaj w świecie muzycznych dragów

Z ciekawości bym sprawdził jak to działa, ale nie mogę tego nigdzie znaleźć. Macie może adres do jakieś bazy tych dźwięków?
__________________
Sir Conceptz jest offline   Reply With Quote
Stary 31-01-2011, 11:54   #3
..:: Świeżak ::..
  
 
Dołączył/a: 20 Mar 2009
Miasto: Ożarów
Postów: 8
Tematów: 0
Podziękowań: 146
'Thanks': 1 raz w 1 Poście
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
skejt99 1
Odp: Witaj w świecie muzycznych dragów

Poszukaj na pebie Idoser na pewno trafisz na linki 'program + dosy'
skejt99 jest offline   Reply With Quote
Stary 31-01-2011, 12:07   #4
Marrel & Juma - Libra
  
 
Nesia's Avatar
 
Dołączył/a: 02 Aug 2008
Miasto: Ibiza ; )
Wiek: 26
Postów: 7 146
Tematów: 2327
Podziękowań: 2 903
THX'ów: 42 653
Imię: Samanta
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 550 (+)
Nesia 550Nesia 550Nesia 550Nesia 550Nesia 550Nesia 550

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Nesia na Facebook Odwiedź profil Nesia na Youtube Odwiedź profil Nesia na Last.fm Odwiedź profil Nesia na Soundcloud.com Odwiedź profil Nesia na Mixcloud
Odp: Witaj w świecie muzycznych dragów

Cytat:
Napisał Sir Conceptz Zobacz post
Z ciekawości bym sprawdził jak to działa, ale nie mogę tego nigdzie znaleźć. Macie może adres do jakieś bazy tych dźwięków?
tylko nie nastawiaj się , że na pewno zadziała , na mnie jedne działały a inne nie
no i skupić się jest ciężko na początku , łatwiej zasnąć
__________________
Nesia jest offline   Reply With Quote
Stary 31-01-2011, 12:20   #5
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Melloy's Avatar
 
Dołączył/a: 27 Nov 2007
Miasto: Lublin
Wiek: 29
Postów: 822
Tematów: 98
Podziękowań: 1 168
THX'ów: 519
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 6 (+)
Melloy 6
Odp: Witaj w świecie muzycznych dragów

sprawdzalem i sam nie wiem czy dziala jak trzeba. na chomiku jest duzo dosow.
Melloy jest offline   Reply With Quote
Stary 31-01-2011, 19:37   #6
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Squidwardz's Avatar
 
Dołączył/a: 03 Feb 2010
Miasto: Wwa
Postów: 843
Tematów: 70
Podziękowań: 690
THX'ów: 959
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 38 (+)
Squidwardz 38
Odp: Witaj w świecie muzycznych dragów

Ooo stare czasy. Dawno temu się tym tematem interesowałem, do tego LD i OOBE. Ale jednak nic na mnie nie działało i dałem se spokój.
Squidwardz jest offline   Reply With Quote
Stary 31-01-2011, 20:48   #7
..:: Clubbers Helper ::..
  
 
Zolczi's Avatar
 
Dołączył/a: 01 Aug 2009
Miasto: Probo
Wiek: 34
Postów: 4 921
Tematów: 746
Podziękowań: 1 680
THX'ów: 5 872
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 1250 (+)
Zolczi 1250
Zolczi 1250Zolczi 1250Zolczi 1250Zolczi 1250
Odp: Witaj w świecie muzycznych dragów

artykul onetu z wczoraj, czytalem go . zaciekawilo mnie do tego stopnia ze poszukalem tych dosow. w zasadzie wlaczylem jednego. przestraszylem sie gdzies kolo minuty "piosenki" i zrezygnowalem

sir conceptz looknij sobie jak chcesz

__________________
Zolczi jest offline   Reply With Quote
Stary 01-02-2011, 05:46   #8
..:: Klubowicz ::..
  
 
Śledzio's Avatar
 
Dołączył/a: 28 Dec 2010
Miasto: Kolonia Stróża
Wiek: 25
Postów: 916
Tematów: 152
Podziękowań: 1 465
THX'ów: 2 479
Imię: Patryk
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 35 (+)
Śledzio 35
Odp: Witaj w świecie muzycznych dragów

ja ściągnąłem na speedzie 2 (znaczy się, na szybkości ) potem na fona, i na słuchawki...jeden nazywał sie nitro... 9 min. i nic...drugi nazywał się speed i miał pobudzać...pół godziny nic, a na koniec prawie usnąłem, a potem YEBUT!!! Pobudka na maxa, wystraszyłem się nie wiem czego...2 godz. jeszcze nie moglem usnąć, a pobudzony byyyłem
__________________
Śledzio jest offline   Reply With Quote
Stary 01-02-2011, 14:14   #9
Very Important Person
  
 
Fudal's Avatar
 
Dołączył/a: 02 Jan 2010
Miasto: Stargard Szczeciński
Postów: 313
Tematów: 24
Podziękowań: 1 842
THX'ów: 170
Imię: Hubert
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 42 (+)
Fudal 42
Odwiedź profil Fudal na Facebook
Odp: Witaj w świecie muzycznych dragów

Ja też próbowałem, ale tylko tych dwóch standardowych dołączonych do programiku, lecz jakoś na mnie nie działały. Dziś poszukam innych i możę spróbuję ponownie z nimi.
Fudal jest offline   Reply With Quote
Stary 01-02-2011, 15:53   #10
Banned
  
 
_Kamil's Avatar
 
Dołączył/a: 10 Dec 2010
Miasto: Sokołów Podlaski
Wiek: 28
Postów: 2 380
Tematów: 153
Podziękowań: 4 263
THX'ów: 998
Imię: Kamiś ;*
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 40 (+)
_Kamil 40

Nagrody Użytkownika

Odp: Witaj w świecie muzycznych dragów

Kiedyś były na allegro takie rytmy że dostawałeś orgazmu i takie tam
_Kamil jest offline   Reply With Quote
Odpowiedz
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz pisać w nowych tematach
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony


Administracja serwisu 4Clubbers.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.
Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zaraportować go poprzez klikniecie
Jeżeli nie chcesz aby pojawiła się na forum twoja produkcja napisz to nam "Privacy Policy"
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach niniejszej witryny stosowane są pliki cookies, prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19 .


Oprogramowanie Forum: vBulletin
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.
User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.8 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2020 DragonByte Technologies Ltd.
-->