4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Rozwiązanie umowy o pracę na czas określony
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 29-09-2016, 19:25   #1
Super Crazy
..:: Klubowicz ::..
  
 
Super Crazy's Avatar
 
Dołączył/a: 22 Mar 2011
Miasto: Barcelona / Ułan Bator
Postów: 3 568
Tematów: 1199
Podziękowań: 7 058
THX'ów: 10 456
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 4
Imię: Mścisław
Wzmianek w postach: 4
Oznaczeń w tematach: 33
Plusów: 360 (+)
Super Crazy 360Super Crazy 360Super Crazy 360Super Crazy 360
Rozwiązanie umowy o pracę na czas określony

Witam Serdecznie,
pracuję w jednej firmie od nieco ponad półtora roku. Najpierw otrzymywałem umowy o pracę na czas określony trzech miesięcy. Ponad miesiąc temu dostałem umowę na czas określony, na czas jednego roku. Będę jednak zmuszony do wypowiedzenia umowy pracodawcy, bo zagranicą trafiła się fajna robota. W związku z powyższym mam zasadnicze pytanie:

Skoro otrzymałem nową umowę na czas określony (od 01.08.2016 do 30.09.2017) ponad miesiąc temu i chciałbym złożyć wypowiedzenie, to jaki to będzie okres - 2 tygodni czy jednego miesiąca?

Dobrze potrafię czytać ze zrozumieniem i przez to też jestem detalistą. W umowie mam taką klauzulę:

"Długość okresu wypowiedzenia Pana/Pani umowy o pracę wynosi:
Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawny i wynosi:
1) 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy;
2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy;
3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata."


Na pewno ostatni punkt mnie nie interesuje. Nie wiem natomiast jak liczyć swoje zatrudnienie. Czy od nowej umowy o pracę na czas określony czy od początku swojej ciągłości pracy od lutego ubiegłego roku. Pomoże ktoś? Będę wdzięczny i nagrodzę za konkrety. Thx
Super Crazy jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents