4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Komputer pod produkcje
Wątek: Sprzęt Komputer pod produkcje
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 28-02-2015, 00:07   #8
Estrax
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 19 Nov 2011
Miasto: Taipei, Taiwan
Postów: 258
Tematów: 10
Podziękowań: 49
THX'ów: 238
Imię: Łukasz
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 25
Plusów: 19 (+)
Estrax 19
Odwiedź profil Estrax na Facebook Odwiedź profil Estrax na Soundcloud.com
Odp: Komputer pod produkcje

Cytat:
Napisał Skillstorm Zobacz post
Pytanie natomiast do Ciebie mam jako że doszliśmy do konsensusu w 2ch rzeczach:

ALC1150 jest najlepszy jeśli dobrze zrozumiałem.
Którykolwiek z tych 3 (892, 898, 1150) nie brał i tak będzie lepszy od mojego 888 ?
Tak. Tutaj największą różnicę robi po prostu kwestia zastosowanej technologii. ALC888 jest (konstrukcyjnie) dość starym chipem, pozostałe podane są wyraźnie nowsze (np. ALC1150 ma jakieś dwa lata, stąd stosowany w tymże chipie hardware jest zupełnie inny, niż w przypadku mniej więcej ośmioletniego ALC888 - taki okres czasu w tym momencie to wręcz przepaść).

Cytat:
Napisał Skillstorm Zobacz post
Kwestia tego że ten sam kodek gra różnie na rożnych płytach możne zależeć też od samej jakości płyty głównej czy odizolowania układu audio.
Zależy głównie od jakości pozostałych komponentów - takich jak np. kondensatory. Pozostaje też kwestia tego, czy badania, że kodek brzmi różnie na różnych egzemplarzach prowadzone są w sposób prawidłowy, oraz czy osoba te badania prowadząca jest kompetentna i posiada odpowiedni sprzęt do tego typu badań... najczęściej niestety tak nie jest.

Cytat:
Napisał Skillstorm Zobacz post
Nurtuje mnie za to jedna sprawa. Czy wzmacniacz na płycie głównej wpłynie mi na brzmienie ? Potrzebuje w miarę wyrównanego pasma brzmieniowego A jak czytam to np technologia Purity Sound z płyt asrocka zapewnia lepsze doznania z zakresu basów to się boje Co innego kwestia oprogramowania multimedialnego którego nie będę instalował i tak a co innego wzmacniacze. Mam się czego obawiać ?
Jeśli jest to amp hardware'owy to może mieć on wpływ na dźwięk (jeśli jest stałym elementem toru sygnałowego, to może delikatnie koloryzować dźwięk), jeśli jest to tylko zastosowana technologia aktywowana przez dodatkowy software (którego nie musisz instalować) - pokroju tej Purity Sound z ASRocka, to nie musisz się o to martwić.

Cytat:
Napisał Skillstorm Zobacz post
Czy procki Hanswell Refresh "K" Da się podkręcac na tanich płytach z układem logiki innym niż Z97 ?

i5 4670k dało się krecić na tanich płytach B85 czy H87
CPU Haswell refresh nie różnią się niczym od CPU Haswell (centrum + 'glut' są identyczne), to konstrukcyjnie wręcz te same CPU (z podbitymi zegarami). Co do kręcenia, to na każdej mobo jest możliwość OC przez regulację częstotliwości i mnożnika dla turbo. W przypadku CPU Haswell Refresh co najwyżej dochodzi kwestia aktualizacji BIOSu/UEFI do wersji, która posiada listę CPU-ID tejże serii. Do 'poważniejszego' OC mimo wszystko zalecam mobo z chipsetem z linii Z.

Cytat:
Napisał Skillstorm Zobacz post
Płyta:

Wersja Low Budget:

Gigabyte B85M-D3H :: PCLab.pl

Może być taka zamiast podanego przez Ciebie MSI ? Ma ten sam kodek 892 i brak wzmacniacza

Wersja 100zł więcej budget:

Gigabyte G1.Sniper B5 :: PCLab.pl

Lub:

ASRock Fatal1ty H87 Performance – test płyty głównej z układem Intel H87 :: PCLab.pl

Na korzyść Asrocka nowszy Chipset 4usb 3.0 oraz lepszy kodek 1150 gdzie Gigabyte ma 898 natomiast wyniki testu audio Gigabyte ma lepsze oraz nie odstrasza czerwonym kolorem. Martwi mnie tylko ten wzmacniacz u Gigabyte oraz To Purity Audio u Asrocka.

Wersja "mam 500zł na płyte budget"

GA-Z97X-Gaming 3, Z97, DualDDR3-1600, SATA3,RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (GA-Z97X-Gaming 3) w Morele.net

Oczojebny czerwony na płycie do tego układ 1150 oraz sieciówka Killer
Z podanych tutaj propozycji jednak bym celował w tego ASRocka H87, jest bardziej 'kompletną' płytą w stosunku do tej Gigabyte B85. Zakładając wersję 'mam 500 pln na mobo', wtedy zastanawiałbym się nad znacznie lepiej wyposażonym Asusem Z97-C. Co do wyglądu, to niestety w ogóle nie zwracam uwagi na ten czynnik, dla mnie liczy się tylko funkcjonalność.

Cytat:
Napisał Skillstorm Zobacz post
Obudowa:

Okazuje się że mam cooler master elite 334 a nie cooler master elite 334u jak podałem wcześniej. Natomiast chętnie zakupie model u jako że Zgubiłem zaślepkę na napęd dvd tą kratkę a i tak doszedł by mi koszt wymiany panelu przedniego bo szwankuje mi audio a sama obudowa ma przebicia

Elite 334U czarna ( bez zasilacza ) (RC-334U-KKN1) w Morele.net
Jest w miarę okej, przy czym w przyszłości polecam zainteresować się np. Fractal Design Define R4 czy R5 - są wyraźnie cichsze.

Cytat:
Napisał Skillstorm Zobacz post
Ramy:

Wersja low budget 8gb i tu właściwie nie wiem jakie wybrać. Są te skille w jakimś stonowanym odcieniu ? Serio pytam :D

Wersja 16gb :

Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1866MHz CL9 NON-ECC DIMM 1.5V Heat spreader (BLE2CP8G3D1869DE1TX0CEU) w Morele.net

Timingi będę mógł potem obniżyć w biosie ?

Przy 8gb może i bym dał rade jeszcze dopłacić do CL7 ale przy 16gb to już robi mi się 120 zł więcej
G. Skilli w ciekawszych odcieniach w zasadzie nie ma Co do timingów, niestety pamięć automatycznie wskoczy w tryb 1600 CL9. Zmiana timingów poprawnie działa tylko na mobo z linii Z. W przypadku mobo B, H czy Q, niestety często zmiana wartości w BIOSie/UEFI nie idzie w parze z faktyczną zmianą tychże wartości, co potwierdzają syntetyczne testy. Opłacalne są tylko RAMy 1600 CL7, 2400 CL9/10, 2666 CL10, innych nie ma sensu brać, bo różnica cenowa nie kompensuje różnicy wydajnościowej. Możesz na początek wziąć zestaw 2x4, a następnie dołożyć taki drugi - nic nie stoi na przeszkodzie.
Estrax jest offline   Reply With Quote