Primera Division - Newsy, dyskusje - Strona 5 - Forum 4CLUBBERS.PL
Wróć   4CLUBBERS.PL > Inne Fora > Przy piwie ...
Home ZAREJESTRUJ SIĘ !! Zmień nick FAQ Społeczność

Szczegóły wątku: Autorem wątku jest: Thomas Vodka
Temat ma 2197 komentarzy i 286166 odwiedzin. Ostatni komentarz napisano 20-08-2012 (07:57).

Tags: , , , , , , ,

Lista oznaczonych użytkowników

Primera Division - Newsy, dyskusje

« Skorzystał z okazji lub We Love Russia || TNL »

Superpuchar Hiszpanii odc. 1 !!

Pierwsze w tym sezonie starcie Realu Madryt z FC Barcelona przyniosło sporo emocji. W pierwszej połowie Królewscy mieli wyraźną przewagę i prowadzili nawet 1:0, ale do szatni na przerwę schodzili jednak przegrywając. W II połowie gospodarze dość szybko wyrównali. Po pierwszym spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii wiadomo jedno - w rewanżu emocji będzie jeszcze więcej.

Pierwszy mecz o Superpuchar Hiszpanii 2011 - 14 sierpnia 2011 roku
Real Madryt - FC Barcelona 2:2
Bramki: Ozil 13, Alonso 54 - Villa 36, Messi 45
Real: Iker Casillas - Sergio Ramos, Pepe, Ricardo Carvalho, Marcelo - Ángel Di María (54. Fábio Coentrao), Xabi Alonso, Sami Khedira (58. José Callejón), Mesut Özil, Cristiano Ronaldo - Karim Benzema (81. Gonzalo Higuaín)
Barcelona: Víctor Valdés - Dani Alves, Javier Mascherano, Éric Abidal, Adriano (62. Gerard Piqué) - Thiago Alcântara (58. Xavi), Seydou Keita, Andrés Iniesta - Alexis Sánchez, Lionel Messi, David Villa (73. Pedro)
Żółte kartki: Khedira, Alonso, Coentrao - Sánchez, Alves

Początek spotkania należał do gospodarzy. Real w pierwszych pięciu minutach zaatakował i miał dwa rzuty rożne, po których jednak nie stworzył większego zagrożenia pod bramką Barcy.

Dobrą okazję Królewscy wypracowali sobie w 9. minucie. Wówczas Cristiano Ronaldo zacentrował w pole karne, a tam Karim Benzema uderzył głową. Valdes z trudem złapał piłkę, zmierzającą do bramki.

Mocny początek Realu przyniósł efekt w 13. minucie. Benzema ruszył prawą stroną. Francuski napastnik minął łatwo swojego rodaka Erica Abidala i wyłożył piłkę Ozilowi. Reprezentant Niemiec nie miał problemu ze skierowaniem piłki do siatki.

Real po zdobyciu gola nadal atakował i nie pozwalał na zbyt wiele Barcelonie. Iker Casillas nudził się w bramce Królewskich. Do czasu. W 36. minucie nieoczekiwanie Barca wyrównała. David Villa pięknie przymierzył zza pola karnego, a piłka wpadła w samo "okienko" bramki Realu. 1:1. Z interwencją spóźnił się Sergio Ramos.

Bramka dla Dumy Katalonii niewiele zmieniła obraz gry. Nadal to Real nadawał ton rywalizacji. Próbowali strzelać: Cristiano Ronaldo, Karim Benzema i Mesut Ozil. Bez skutku. Tymczasem tuż przed przerwą Barcelona zdobyła bramkę na 2:1. Pepe poślizgnął się w polu karnym, Marcelo przysnął i Messi skierował piłkę do siatki! Po zmianie stron dobrze zaczęła Barcelona. Duma Katalonii utrzymywała się przy piłce i nic nie zapowiadało, że zaraz straci bramkę. A jednak w 54. minucie Pepe zagrał przed pole karne do Xabiego Alonso, a ten znalazł lukę między czterema obrońcami i wyrównał.

Rewanżowe spotkanie Realu z Barceloną zaplanowano na środę. Pierwszy gwizdek na Camp Nou w Barcelonie o godzinie 23:00.

Futbol.pl

Osobiście.. bramka Villi faktycznie zmieniła postać gry obu drużyn, ale tylko do przerwy. Mecz oczywiście na wysokim poziomie, ale nie mogło się obyć bez symulowania, brzydkich fauli itd. A szkoda, bo te drużyny powinny grać ładny futbol. +niewidoczny Messi mimo strzelonej bramki.. szkoda i szkoda że Affelay'a nie zobaczyliśmy. I Barca powinna zainwestować w środkowego obrońcę, obok Piquet'a. Takie moje spostrzeżenia
__________________

Last edited by DJ Incartey; 14-08-2011 at 23:03.
DJ Incartey jest offline
DJ Incartey dostał 6 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

Odp: Superpuchar Hiszpanii odc. 1 !!

pieknie grał Thiago, Contreao (chyba tak to się pisze) też ładnie zamieszał, Callejon bez komentarza, azwodnik meczu zdecydowanie: Victor Valdes

Powiem tylko tyle, żeby nie robić spinek:
Zwycięski remis Barcy i sprawiedliwy rezultat.
Wkurzały mnie brzydkie faule (ze strony Realu było ich więcej i niech ktoś spróbuje zaprzeczyć) i generalnie możliwość wygrania Realu

Chomer 16

Mecz ciekawy prawie przez cały mecz szybkie tempo.
Wiadomo początek sezonu.
Barca bez podstawowych obrońców , reszta drużyny specjalnego meczu nie grała. Widać ile jednak znaczy Xavi. Real mi się dzisiaj podobał szczególnie w pierwszej połowie gdyby było jeszcze lepsze wykończenie.
Im dalej w mecz tym więcej fauli i sprzecznych sytuacji.
Nie wiem po co Barcelonie Fabregas skoro mają takiego świetnego Thiago .
No cóż teraz czekam na rewanż i mam nadzieje ,że Real wygra

Jeszcze jedna rzecz która mi się dzisiaj nie podobała - Komentarz , po prostu fatalny przynajmniej dla mnie

Last edited by Chomer; 14-08-2011 at 23:14.

Plusów: 750 (+)
maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil maaarcin741 na Facebook

sNie zachwyciła Barca ;/ Abidal i Masche fatalnie dopiero wejście Pique uspokoiło obronę. Sanchez, Thiago i Iniesta wielki plus, jednak brakowało Generała w środku
Zwycięski remis to napewno ;] wierzę, że w rewanżu zagramy lepiej i zdobędziemy pierwszy trofeum

Real powinien to wygrac zdecydowanie..
niech Barca sie cieszy ze maja ten remis..

lion. 17

ja tam do sędziów nic nie mam, nie podytkowane faule dla realu, jak i dla barcy, nie ma co ; )

@Incartey: Piquet jeździł w formule jeden, w Barcelonie gra Pique
@ Maro: druga połowa dla Barcy? Dobre sobie. Ile mieli celnych strzałów na bramkę w tej połowie? 1? Ty chyba powtórkę z ligi mistrzów oglądałeś a nie dzisiejszy superpuchar :D To, że sobie wymienili 30 podań w środku pola jeszcze o niczym nie świadczy.
Jako kibic "neutralny" muszę przyznać, że Real grał, a Barcelona strzelała, gdyby nie strzelone bramki to Villa i Messi by byli kompletnie niewidoczni na boisku.
Benzema strasznie nieskuteczny, ogółem było dużo symulacji u Katalończyków i głupich fauli po stronie Realu.
Valdes kilka piłek ładnie wyciągnął, ale w sytuacji z Ronaldo uważam, że powinien zostać odgwizdany karny, VV w ogóle nie był zainteresowany piłką, lekko tam ręką podciął nogę Ronaldo a ten "przyaktorzył", co nie zmienia faktu, że wg mnie faul był.
Powoli się kończy ta hegemonia Barcelony i to już nie ten sam Real, co 2 lata temu ładował w gacie po 10 minutach meczu z FCB. Cóż, nic nie trwa wiecznie.