4CLUBBERS.PL

-   -   [Sport] ATP w Paryżu: przepiękny sen Jerzego Janowicza trwa nadal, Andy Murray pokonany! (http://www.4clubbers.com.pl/przy-piwie/887703-atp-w-paryzu-przepiekny-sen-jerzego-janowicza-trwa-nadal-andy-murray-pokonany.html)

Panuś 01-11-2012 15:57

Niesamowity pojedynek w wykonaniu 69. obecnie tenisisty świata. Jerzy Janowicz pokonał w trzeciej rundzie prestiżowego turnieju w Paryżu szkockiego mistrza US Open i igrzysk olimpijskich Andy'm Murraym 5:7. 7:6 (4), 6:2. Polak w drugim secie obronił piłkę meczową. Awans do ćwierćfinału to dla niego największy sukces w karierze.

Postawa Janowicza w Paryżu zachwyciła cały tenisowy świat. Mierzący 203 centymetry zawodnik od kilku lat był uważany w naszym kraju za wielki talent, ale dopiero w tym roku potwierdził, że nie były to tylko przewidywania.
We French Open dotarł do trzeciej rundy, a teraz ponownie pokazał, że czuje się we Francji znakomicie.

Jerzy, który do turnieju głównego przebijał się przez kwalifikacje najpierw pokonał dwóch zawodników z pierwszej "20" światowego rankingu. Najpierw w pierwszej rundzie pokonał Philippe'a Kohlschreibera, a potem odprawił Marina Cilicia. Przed czwartkowym pojedynkiem z Murrayem miał dzień przerwy i to mu bardzo pomogło.
Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Obaj tenisiści wygrywali własne podanie do stanu 5:5. Dopiero wtedy Murray dostał szansę na przełamanie Polaka i za drugim razem ją wykorzystał. To był decydujący moment tej partii.
W drugiej partii scenariusz wydarzeń był bardzo podobny. W siódmym gemie Szkot uzyskał jednak brejka, który miał kluczowe znaczenie. Widać było wyraźnie, że polski tenisista jest coraz bardziej zmęczony. Na szczęście lekki kryzys trwał tylko chwilę.
Janowicz przy stanie 4:5 i 30:40 obronił piłkę meczową, a potem przełamał przeciwnika. Ostatecznie wygrał tego seta po tie-breaku do czterech.
Decydujący set był już tylko spektaklem jednego aktora i był nim Polak. Jerzy po dwóch brejkach wyszedł na prowadzenie 4:1. Potem jeszcze poprawił wynik niesamowitym, wygranym do zera gemem serwisowym, w którym popisał się trzema asami z rzędu.
Przy stanie 5:2 łodzianin wykorzystał drugą piłkę meczową. Spotkanie zakończył po dwóch godzinach i 24 minutach.
Janowicz po raz kolejny kapitalnie serwował. W całym meczu zanotował aż 22 bezpośrednio wygrane podania.
Wiele razy po świetnych skrótach Polaka, Szkot musiał z całych sił biegać po korcie. Janowicz nie miał absolutnie żadnego respektu dla utytułowanego przeciwnika.
To był drugi pojedynek obu tenisistów. W 2009 roku Janowicz zmierzył się z Murrayem w Pucharze Davisa. Wtedy przegrał 3:6, 4:6, 3:6. Teraz wziął kapitalny rewanż. W ćwierćfinale polski zawodnik zmierzy się z lepszym z meczu Juan Monaco - Janko Tipsarević.

Wynik meczu 3. rundy turnieju w Paryżu:
Andy Murray (Wielka Brytania, 3.) - Jerzy Janowicz (Polska) 7:5, 6:7 (4), 2:6.

źródło:onet.pl

_Rafael 01-11-2012 16:39

Odp: ATP w Paryżu: przepiękny sen Jerzego Janowicza trwa nadal, Andy Murray pokonany!

Mam nadzieję, że to będzie początek jego drogi na szczyt.

BarTrack 01-11-2012 19:12

Ogladałem , szczerze mówiac na 5 ; 3 w drugim secie przy prowadzeniu Szkota, myslałem ze juz po meczu. Ale to co pokazal Janowicz to klasa sama w sobie, obronil nawet pilki meczowe , kapitalna gra w defensywie plus efektowne skróty , niee wspominając juz o fenomenalnym serwisie ;)
Trzeci set , to juz była tylko formalnosc by dobic Szkota, najwyrazniej był chyba załamny tym co sie wydarzyło w poprzednim secei, mozliwe , ze nawet myslał ze sam juz wygrał ten mecz. Polakowi jak najbardziej nalezała sie wygrana , jutro gra z Tipsarevicem - myśle, ze podała i zdązy zregenerowac sily po tym dzisiejszym pojedynku i po cichu licze, ze dojdzie nawet do finalu. ;)

Longer_7 01-11-2012 21:30

Pewnie nie wiecie, że czołówka odpuszcza ten turniej, gdyż niedługo turniej Masters ;/

JJU 02-11-2012 05:32

Cytat:

Napisał Longer_7 (Post 5283843)

Mhm, a Murrayowi się dopiero przy meczowej przypomniało że ma przegrać.

Zolczi 02-11-2012 08:02

A na poczatku roku zajmowal 221 miejsce w rankingu. Ładny skok;)

Longer_7 02-11-2012 09:23

Cytat:

Napisał JJU (Post 5284075)

Nie oglądałem meczu, więc nie wiem. Wierzysz w to, że nasz Jerzy by wygrał z Andym kiedy indziej? Bo ja wątpię, to jeszcze nie ta półka :)

marcel998 02-11-2012 12:01

Mam nadzieję, że na tym meczu się nie skończy i będzie więcej sukcesów w kolejnych turniejach :P
Janowicz świetnie serwuje, ganiał Murraya jak chciał. Momentami widać było że brak mu doświadczenia, ale młody jest i na pewno się wyrobi :P Grając tak dalej na pewno daleko zajdzie. A Kubot będzie mu ręcznik podawał :P

JJU 02-11-2012 15:45

Cytat:

Napisał Longer_7 (Post 5284246)

Murray ogólnie jest strasznie chimeryczny. Meczu też nie widziałem, ale chłopaki mówili że strasznie był zdenerwowany, więc nie uważam żeby odpuszczał. No może jak zobaczył co Jerzyk zaczął grać w trzecim secie to dał sobie spokój.
Jak Janowicz utrzyma ten serwis to może wygrać z każdym :)

benek2411 02-11-2012 15:59

Chłopak zaledwie rok starszy ode mnie. Wielkie brawa :)

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:57 .

Oprogramowanie Forum: vBulletin