PDA

Przejdź do pełnej wersji tego Forum : Codzienny trening (na barki,brzuch i klatke piersiową)


mastermind1
23-05-2010, 20:12
Wiem ze to sporo ale wydaje mi się ze można to połączyć wszystko. Ktoś na pewno się zna i mógłby napisać mi plan codziennych ćwiczeń na:
-Barki
-Brzuch
-Klatkę piersiowa
Taki mały program;) Ćwiczenia do wykonywania w domu. Mam 2 hantelki o malej masie, 2 kg.

ndw agroo89
24-05-2010, 11:10
To gratuluje pomysłu. Niewypalony pomysło d razu ci mowie.

Codziennie nie mozna cwiczyc bo sie przetrenujesz zajedziesz swoj organizm wpadniesz w taka stagnacje ze szybko sie nie wygrzebiesz. Muszisz rozbic sobie treningi na partie a niektore łaczyc ze soba.

Jestes widze poczatkujacy to 3 dni w tyg z zupełnosci wystarcza.

Po 3 primo ultimo 2 kg hantelkiem za duzo nie zwojujuesz no chyba ze saloon fitnes.
2kg to stanowczo za mało! Muszisz miec na pocatek ok 50 60kg obciazenia w krazkach a hantelki tak do 20kg ale rozrecane bedzie ci łatwiej kontrolowac ciezear w seriach.

Pozdro.

Be jsik

HowToBePro
24-05-2010, 14:07
Na brzuch rob sobie a6w albo ABS. Najlepszy zestaw cwiczen jesli chodzi o cwiczenia w domu ;)

LaHaine
27-05-2010, 11:06
mozesz cwiczyc nawet cale cialo na jednym treningu tylko z odpowiednia intensywnoscia, np jedna seria na male partie i dwie serie na najwieksze partie miesniowa jak nogi i plecy

powyzszych glupot nie sluchaj.

nie masz sprzetu, bo te hantle to nie sprzet wiec poszukaj w necie trening domatora i wprowadz w zycie

Wojt3Ek
27-05-2010, 11:21
polecam tą stronę tam dowiesz się wszystkiego KLIK (http://www.sfd.pl/)

Funkybaki
27-05-2010, 18:46
Wstajesz rano seria pompek, robisz siusiu seria pompek, myjesz ząbki seria pompek i prysznic ;)
Tak samo na wieczór, przed sne/prysznicem 3x 40 (zależy ile jesteś wstanie ich wykonać, i od razu naucz się robić pompki na jednej nodze i na piąstkach - ja akurat takie/po tyle robię sobie serie).
Fajnie też się robi pompki jeżeli nogi masz położone wyżej niż ręce
(nogi opierasz na łóżko, a ręce na ziemi).

Brzuszki - wystarczy, że będziesz robił systematycznie zwykłe proste brzuszki, później jakieś skośne czy coś.
(nie wiem co Wy wszyscy macie z tymi A6W i ABS, okej ćwiczenia może i dobre, ale nie dla osoby, która wcześniej nie robiła żadnych brzuszków, ponieważ nie wykona całego planu treningowe bo brzuch nie da rady).

Po czymś takim jesteś wstanie mieć ładny brzuch, widoczne zarysy klatki +większy "cyc" ;> i większe barki/plecy.

Te hantle 2kg sobie odpuść, to już lepiej gonić z torbami z zakupami ;)


Nie jestem jakiś obeznany w tej dziedzinie, napisałem z własnego doświadczenia i myślę, że Ci to pomoże - liczy się systematyczność, a efekty same przyjdą.
I jak ktoś Ci zaproponuje jakąkolwiek dietę to powiedz, że Ty KULTURYSTĄ NIE jesteś.

Wojt3Ek
28-05-2010, 09:00
A6W ci od razu odradzam jest to bardzo morderczy trening który wpływa destrukcyjnie na tkankę mięśniową, trzeba perfekcyjnie wykonywać aby nie obciążał kręgosłupa. Kup sobie uchwyty do pompek, plusem ich jest to to że mięśnie mają większy zakres ruchu ponieważ schodzimy niżej i stawy się przy tym nie męczą:) Ostatnio wziąłem się za siebie i codziennie bawię się hantelkami robię pompki, brzuszki a wieczorami codziennie sobie biegam:)

LaHaine
28-05-2010, 09:36
I jak ktoś Ci zaproponuje jakąkolwiek dietę to powiedz, że Ty KULTURYSTĄ NIE jesteś.

jak zna znaczenie slowa dieta to sie nie wyglupi i tak nie powie, dieta= jadlospis, kazdy ma diete, nie kazdy ma dobra, ulozona pod siebie.

Piaszeczki
28-05-2010, 10:01
Hantle po 20 kilo to chyba jedną na dwie ręce. Te 2 kilówki także możesz wykorzystać robiąc nimi ćwiczenia typu pompki np. Połóż sobie na podłogę o szerokości ramion obydwie hantle i będą Ci służyć jako uchwyty.

Zrób sobie taki mini plan treningowy. 4 treningi w tygodniu i co drugi dzień na różne partie ciała, przy czym pompki możesz robić na każdym treningu bo to ćwiczenie pobudzające dużą ilość mięśni ciała. Co tydzień zwiększaj ilość powtórzeń o ileś tam. Zależy jak będziesz czuć się na siłach. Bardzo ważna rzecz to picie wody podczas treningu. Pamiętaj że mięśnie w 70% składają się z wody i muszą z czegoś żyć. Dieta też jest ważna i nie trzeba mieć zamiarów bycia kulturystą żeby ją stosować. Produkty zawierające białko i węglowodany. Jeśli Twój organizm ma przeciętny metabolizm to jedz to co zawsze, jeśli jesteś szczupły to radzę zastosować dietę.


P.S Ja ćwiczę codziennie hantelkami po 15 kg i pompeczki i zwiększam codziennie ilość powtórzeń. Fajne uczucie chodzić po treningu nabuzowanym :D

Trening wtedy jest efektywny kiedy go odczuwasz więc nie rób pompek w połowie albo jakichś babskich. Trzeba czuć że boli, albo jak mój brat mówi "ale rwie" :D