4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Konsola czy kontroler?
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 11-03-2023, 22:55   #29
nowluka
..:: true Member ::..
  
 
nowluka's Avatar
 
Dołączył/a: 25 Apr 2007
Miasto: Varsovie
Postów: 584
Tematów: 33
Podziękowań: 1 831
THX'ów: 239
Imię: Łukasz
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 8 (+)
nowluka 8
Odwiedź profil nowluka na Soundcloud.com
Odp: Konsola czy kontroler?

Lata temu kupiłem 2x Denon dn s1000 + Pioneer djm400, playery były wtedy już dosyć stare, chyba się zraziłem, hype nieco opadł. Odtwarzacze były w pewnym sensie kapryśne, jog trudny do ogarnięcia, teraz rozumiem dlaczego niektórzy używali tylko buttonów od pitch bendu.

Minęło trochę czasu i postawiłem na Denon Prime2, jak na moje potrzeby to jest więcej niż za dużo, drugi raz chyba nie kupiłbym tak drogiego sprzętu. Ale co zyskałem - gdzie mi odpowiada tam stawiam sprzęt i gram, nie muszę optymalizować PC pod kątem softu do dj czy kupować osobnego lapka jeśli to tylko amatorskie granie (sic).

Patrząc na moją historię warto wziąć kilka wniosków pod lupę:
1. kupując tradycyjny gear najpewniej wpakujemy się w coś co stety/niestety trzyma cenę mimo wielu lat od wyjazdu z fabryki,
2. biorąc stary sprzęt decydujemy się na rozwiązania, które mogą być upierdliwe-pionierskie
3. biorąc tradycyjny gear przepłacimy,
4. zdecydowanie lepiej progresować z tańszym kontrolerem, ograć go w całości i rzucać się na taki z wieloma opcjami bo można się pogubić w tym co teraz robić/co oferuje kontroler.
5. trzeba sobie podliczyć ile wyniesie nas zakup laptopa + taniego kontrolera bez opcji standalone a kontroler standalone
6. zawsze można trafić okazję na jakiegoś cdj400, który chociaż oferuje granie z usb
7. nie słuchać się starych wyjadaczy, akurat trafili na moment jak wchodzily winyle więc polecają to rozwiązanie, jakoś nie rekomendują odtwarzaczy kasetowych, a to dopiero byłoby wymagające, więc tolerują jakiś poziom ułatwiania sobie życia
8. to powinno sprawiać nam radość, nie musimy spełniać oczekiwań randomów z internetu na czym i jak będziemy grali
__________________
nowluka jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali nowluka za ten post: