4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Dyskusja Polska kultura clubbingu
Wątek: Dyskusja Polska kultura clubbingu
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 22-07-2021, 20:00   #14
Sanbit
.: Wygnany :.
  
 
Sanbit's Avatar
 
Dołączył/a: 22 Jul 2009
Miasto: Łyskonzin
Wiek: 33
Postów: 4 843
Tematów: 377
Podziękowań: 1 523
THX'ów: 23 375
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 5
Wzmianek w postach: 4
Oznaczeń w tematach: 18
Plusów: 94 (+)
Sanbit 94
Odp: Polska kultura clubbingu

Cytat:
Napisał JAU Zobacz post
Co widać po tym, że jakaś vixiarska pompa, ma setki lajków, w dziale klasyki, a porządny house czy techno, to nikt nawet nie wchodzi, bynajmniej u mnie w uploadach.
Tutaj akurat bardzo przesadzasz z tym zdaniem. Co z tego, że uploadujesz techno z roku 2005, gdzie upolowałeś zwyczajnie coś, czego nie było w tym dziale, podczas, gdy techno rządzili Liebing, Picotto, Villalobos, Dj Korsakoff czy Superpither... Tych leciałem z pamięci, raczej wielu mi utknęło...
Artystów house znam więcej ale... przeglądając aktualnie Twoje wątki, no to klasyki jednak są dla koneserów. Przejrzałem kilka stron tych tematów i sporo numerów, które jakoś szczególnie nie wybiły się w tym kraju jako rasowy "KLASYK". Dlaczego? A no odpowiedź jest prosta... Po pierwsze dostęp do internetu w ówczesnych czasach, dostęp do danej muzyki (najłatwiej było dorwać płytę od Dja z remizy, który znał Dja z większego klubu, który znał kolejnego Dja z popularniejszego klubu etc. etc...) Stąd też płyta przegrywana była przez wiele osób... I JEST KLASYKIEM. Osobiście, szanuję taki zapał, ale uważam, że Twoje oburzenie jest nie na miejscu a utwory, którymi chcesz zaciekawić, imo, są właśnie ciekawostką

Co przedzierało się najczęściej na piratach? Właśnie to, co stało się klasykami, hymnami imprez...

Cytat:
W Polsce nie ma czegoś takiego jak kultura clubbingu, w sensie może jest garść klubów, gdzie się gra wartościową muzykę, ale jest ich stosunkowo mało (i dj-ów również).
Co bardziej śmieszne.... Wartościowi Dje (trance, house, techno etc) są dużo bardziej popularni na zachodzie, niż Ci najbardziej popularni viksiarze w Polsce

Cytat:
Polski słuchacz najpierw akceptował eurodance i disco polo (gdy na świecie był tworzony dobry house, techno, jungle, d&b, acid techno itd.).
Mylisz się... Lata 90s - 00s to czas buntu młodych... Discoscierwo i euro słuchali starsi janusze... Młodzi szukali niszy, odskoczni od swoich starych i buntu. Nie dotyczy to tylko elektroniki... To taki sam przeskok jak z Dżemu na Limp Bizkit...

Cytat:
Niestety w naszym pięknym kraju, większość ludzi ma prostacki gust.
No okej, ale nie musisz czuć się z tym lepszy, że zacząłeś doceniać muzykę, której mało kto słuchał, z czasów, gdy miałeś 10 lat...

Co do dyskusji. Nie myślałem, że jeszcze dożyję tych czasów, gdzie nie będę w stanie za jednym zamachem przeczytać z uwagą tego wszystkiego. HU HU HU Zabieram się i pozdro
__________________
Sanbit jest offline   Reply With Quote
Sanbit dostał 6 podziękowań za ten post.