4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Konsola czy kontroler?
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 07-05-2021, 14:40   #26
Black Jokey
..:: Klubowicz ::..
  
 
Black Jokey's Avatar
 
Dołączył/a: 27 Mar 2007
Miasto: Bydgoszcz
Wiek: 35
Postów: 3 063
Tematów: 228
Podziękowań: 3 986
THX'ów: 1 026
Wzmianek w postach: 5
Oznaczeń w tematach: 16
Plusów: 56 (+)
Black Jokey 56
Odwiedź profil Black Jokey na Facebook Odwiedź profil Black Jokey na Youtube Odwiedź profil Black Jokey na Mixcloud
Odp: Konsola czy kontroler?

To tak bez czytania poprzednich wypowiedzi , wrzucę coś od siebie na sucho. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to.... Klasyk. Jak miałbym hajsy to zawsze wybrałbym konsolę. Do tego jednak potrzebne jest auto (nie mam) , no i wspomniany pieniądz by mieć te możliwości co daje kontroler. Ehh... zawsze walczyłem ze wszystkimi co namawiali mnie na kontroler , że tam gdzie komputer tam będzie problem , a zresztą co to za granie ? Co ze mnie za DJ jak mam przed sobą laptopa , jakieś waveformy itp itd jak przecież mam poprostu zagrać soczystego seta , a takie przecież gram na konsoli. Wtedy jeszcze CDJ 800Mk2 + DNS3500. Do tego mixer Denon X1500s no i co chcieć więcej. Właśnie. Czego ?



Jak to bywa ze sprzętem , psuje się, Mixer zalany w klubie , dek denona przestał czytać płyty i zostałem z CDJ800mk2. Mówie dobra c***, biorę kontroler. Wydane 2k na DDJ SR , który okazał się z początku strzałem w 10. Tutaj zapraszam do tematu o SR,ce , który pewnie niebawem naskrobie dla Was.



Wracając do pytania, jak masz hajsy by kupić np XDJ700 lub XDJ1000 to nie brałbym kontrolera , ponieważ to ile razy się zawiesił czy to komp czy to kontroler , który podczas imprezy musiałem resetować.... Nie zlicze. To ciągłe uczucie z tyłu głowy , "oby coś się nie wy*****o" jest nie do zniesienia. Nie dawało mi to spokoju ani w przydpadku SR'ki , ale też na dużo droższym RX2 , który stał u nas w klubie nowiuśki. Co z tego skoro i on potrafił się wywalić w najmniej oczekiwanym momencie. Wspomnę , że nie mówie o Gemini czy Numark'u. Na RX2 wydane zostało prawie 7k ! Za te kase mielibyśmy CDJ850 i mixer , czyli sprzęt , który grał w poprzednim klubie kilka lat co tydzień bez serwisu i nawet najmniejszego zacięcia. Wpinasz pena i grasz.



Po tych no już prawie 10 latach grania , stwierdzam jednoznacznie , że kontroler to profanacja sprzętu , zabawka , nie nadająca się do profesjonalnego użytku. SR'kę używam tylko w domu , z kilkoma wyjątkami , kiedy z musu zabrałem ją do klubu. W ciągu 3 lat , 3 razy w serwisie. Dla porównania mamy w klubie też CDJ400 , które stoją tam prawie 10 lat i były w serwisie RAZ na wymianie........... PLAY/CUE !


Pozdrawiam i pamiętaj , że cokolwiek nie wybierzesz , grać można na wszystkim , a to akurat zawsze przyjemność
__________________
Black Jokey jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Black Jokey za ten post: