4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - FACEBOOK dobiera reklamy na podstawie PODSŁUCHÓW?
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 29-10-2017, 19:03   #1
Gordon_FreeMaN
PORUCZNIK JASZCZUR
  
 
Gordon_FreeMaN's Avatar
 
Dołączył/a: 15 Nov 2009
Miasto: Bonn (DE)/Kędzierzyn-Koźle
Wiek: 30
Postów: 3 483
Tematów: 173
Podziękowań: 3 881
THX'ów: 3 598
Imię: Przemek :)
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 3
Plusów: 56 (+)
Gordon_FreeMaN 56

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Gordon_FreeMaN na Youtube Odwiedź profil Gordon_FreeMaN na Soundcloud.com Odwiedź profil Gordon_FreeMaN na Mixcloud
FACEBOOK dobiera reklamy na podstawie PODSŁUCHÓW?

Każdy, kto korzysta z Facebooka musiał natknąć się na reklamy zbieżne z jego wyszukiwaniami w przeglądarce lub bieżącymi potrzebami. Jeśli zepsuł nam się telefon i szukamy nowego – Facebook w mig zasypie nas reklamami smartfonów. Jednak coraz więcej osób zwraca uwagę na to, że reklamy które widzą na portalu są podejrzanie zbieżne z tematyką ich rozmów przeprowadzanych w czasie rzeczywistym, np. przez czat głosowy.


Do oskarżeń o podsłuchiwanie użytkowników odniósł się Rob Goldman, specjalista odpowiedzialny za reklamy na Facebook. Na Twitterze napisał:

„Uruchamiałem reklamy na Facebook. Nigdy nie używaliśmy i nie używamy twojego mikrofonu do dobierania reklam. To po prostu nieprawda”.

Dopytywany przez Internautów, czy tak samo ma się sytuacja z Instagramem, portalem należącym do Facebook, Goldman potwierdził.

Mimo to, pod jego tweetem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których użytkownicy opisywali przykłady reklam związanych z tematyką ich rozmów.

Kierownictwo Facebooka zaprzecza, utrzymując, że reklamy dobierane są tylko i wyłącznie na podstawie zainteresowań, polubień itp. danych udostępnianych przez użytkownika. Opisane zdarzenia określa jako przypadki, argumentując to tym, że zapewne reklamy pojawiały się wcześniej, ale nie przykładaliśmy do nich wagi. Dopiero po odbyciu rozmowy zwróciliśmy na nią uwagę, a nasz mózg szukając wyjaśnienia dopisał sobie teorię o podsłuchiwaniu.

Być może faktycznie nie ma co doszukiwać się w tym teorii spiskowej. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Facebook o każdym użytkowniku ma zgromadzone setki stron danych, podsłuchiwanie faktycznie może być niepotrzebne do właściwego dobierania reklam. Z drugiej strony – reklamy to ogromne źródło dochodów. Czemu by więc nie szpiegować użytkowników aby zwiększyć zyski firmy?

Źródło:FACEBOOK dobiera reklamy na podstawie PODSŁUCHÓW? Kierownictwo giganta zmuszone do ujawnienia SZCZEGÓŁOW! | wpolityce24
Gordon_FreeMaN jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Gordon_FreeMaN za ten post:
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents