4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Złapano polskiego didżeja w miami... Miał pół kilograma kokainy w brzuchu
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 28-10-2016, 10:57   #15
Keira_Knightley
Banned
  
 
Dołączył/a: 04 Jun 2008
Miasto: chwilowo jeszcze Lublin
Wiek: 34
Postów: 732
Tematów: 23
Podziękowań: 700
THX'ów: 240
Wzmianek w postach: 3
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 4 (+)
Keira_Knightley 4
Odp: Złapano polskiego didżeja w miami... Miał pół kilograma kokainy w brzuchu

Nie chciałem nikogo sprowokować, może porównanie okazało się nietrafne, przyznaje. Wiesz, nie mam zamiaru bronić tego człowieka, wręcz przeciwnie, jestem zdania, że gdy łamiesz prawo musisz ponieść konsekwencje. On doskonale zdawał sobie sprawę, że prawo narkotykowe porównując kraje europejskie, a np. USA jest nieporównywalne. Tam kary są znacznie bardziej surowe. Jeżeli chcesz wiedzieć prawo polskie dotyczące narkotyków tzw. ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii jest najbardziej restrykcyjne w całej UE. To jest jedyny kraj w Europie, gdzie idąc ulicą i mając 2-3 g marihuany mogą Cię wsadzić do paki, nie mówię tu oczywiście o handlu, tylko posiadaniu na własny użytek. W innych krajach również są paragrafy o narkotykach, w których istnieje zapis, że posiadanie jest karalne, ale dla przykładu rozmawiałem ostatnio z kolegą, który na stałe osiadł w Niemczech i policja poddała do rutynowej kontroli. Okazało się, że miał przy sobie jakiś gram zioła, ale pan funkcjonariusz przymknął na to oko, bo na zachodzie jest to naturalne.
Gdy Polacy nie mieli podpisanej ustawy o ekstradycji z krajami Ameryki Południowej wiele śmiałków zdecydowało się na przemyt narkotyków w takich krajach, jak Ekwador, Peru. Tam lądowali w więzieniach, gdzie straż nie obowiązuje. Wszystkim rządzi korupcja, brak strażników, w każdym zakamarku do kupienia narkotyki, morderstwa na porządku, brak opieki medycznej, za jedzenie/pryczę/miejsce w celi trzeba było płacić z własnych pieniędzy i dla niektórych Polaków była to ostatnia podróż w życiu, innych udało się odzyskać i odbyli oni karę w kraju, co było dla nich zabawieniem. Nie twierdzę, że ten DJ będzie miał podobne warunki w więzieniu, ale jest to przestroga dla innych, ale niektórzy i tak zdecydują się i to będzie największy błąd w ich życiu.
Takie filmy najlepiej to oddają:

https://www.youtube.com/watch?v=x_JYbCphuks

Więzienne piekło - magazyn reporterów TVN, Superwizjer
Keira_Knightley jest offline