4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Akg K240
Wątek: Sprzęt Akg K240
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 03-08-2015, 14:46   #4
Marcinkiewicz86
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Akg K240

Ja bym powiedział tak..nie wiem na jakiej zasadzie chcesz kupić słuchawki ale pamiętaj że to nie może być wybór ZAMIAST monitorów lub co gorsza, niektórzy tak uważają na zasadzie, po co taki drogi sprzęt jak monitory, skoro można kupić taniej słuchawki i będzie to samo.
Nie, to nie będzie to samo, to są dwa różnego typu sprzęty do odsłuchu podczas pracy nad produkcją muzyczną.
Jeśli wybierasz słuchawki z przyczyn póki co ekonomicznych/finansowych lub mobilnych ok..ale jeśli chcesz je kupić bo małe, można schować, tańsze itd..to niestety błąd.

Słuchawki nigdy nie zastąpią porządnej pary dobrych monitorów studyjnych, inaczej się pracuje, inaczej ustawia poziomy, przestrzenie, po prostu inaczej się słyszy.
To jest to samo co rower czy skuter a samochód osobowy, rowerem albo skuterem wszędzie można dojechać ale nikt nad morze nie jedzie skuterem tylko bierze samochód.

A co do modeli, AKG K240 to klasyka i bardzo dobry sprzęt ale ja proponuje zapoznać się też z modelami Beyerdynamic np. DT 990 PRO, 880, 770 itd..też bardzo dobry sprzęt i słuchawki typowe inżynierskie do produkcji, miksu materiału audio.


I moja rada taka..jeśli nie planujesz na razie kupowania monitorów lub co gorsza wcale nie chcesz ich kupować (dla mnie to trochę bezsensu) to skup się na porządnych modelach słuchawek i wg mnie tutaj ja bym jednak wybrał moim zdaniem lepsze Beyerdynamic DT 880 PRO wg mnie ciut lepsze niż K240, bardziej wyrazisty dźwięk, lepsza dynamika i ogólnie dla mnie PRO sprzęt w każdym calu.

Pamiętaj też o dobrym torze audio, najlepiej jakiś fajny interfejs audio (karta dźwiękowa) lub interfejs + dobry preamp słuchawkowy.

Last edited by Marcinkiewicz86; 03-08-2015 at 14:47.
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Marcinkiewicz86 za ten post: