4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - News „EDM jest muzyką naszego pokolenia” - Dimitri Vegas & Like Mike
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 17-07-2015, 15:46   #17
Vinylside
M A S T E R C L A S S
  
 
Vinylside's Avatar
 
Dołączył/a: 28 Jun 2008
Miasto: Gliwice
Wiek: 30
Postów: 3 303
Tematów: 871
Podziękowań: 2 696
THX'ów: 10 869
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 229
Imię: Paweł
Wzmianek w postach: 90
Oznaczeń w tematach: 99
Plusów: 575 (+)
Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575
Odwiedź profil Vinylside na Facebook Odwiedź profil Vinylside na Youtube Odwiedź profil Vinylside na Soundcloud.com Odwiedź profil Vinylside na Mixcloud
Odp: „EDM jest muzyką naszego pokolenia” - Dimitri Vegas & Like Mike

Cytat:
Napisał Thomas Veex Zobacz post
No nie wiem. Choc w duzej czesci Twojej wypowiedzi przyznam Ci racje, to 10 lat temu bylo juz podrabianie tego co "fajne"
Druga rzecz - Jestem od Ciebie starszy i dla mnie inne czasy moga czasami tzw prawdziwej muzyki, ale to zle podejscie.

Fajnie sie wspomina to co starsze, ale i dzis jak sie dobrze rozgladasz, znajdziesz cos o czym kiedys rowniez bedziesz wspominal. Jak bedziesz mial 60 lat, to sobie mozesz wspominac. Narazie to jestes za mlody, zeby wstawiac takie glupie gadki, ze kiedys to byla muzyka ;p Teraz tez jest.
Masz dużo racji, ponieważ jak sam przyznałeś - jesteś starszy i posiadasz w tej dziedzinie głębsze doświadczenie oraz rozeznanie.

Co do podrabiania muzyki w tamtych czasach, ciężko powiedzieć. Dziś większość producentów np. gatunku Hands Up próbuje podrobić styl formacji The Hitmen. Da się to zauważyć gołym okiem przesłuc***ąc nutki w odpowiednim dziale. Mimo wszystko; podrabiania "kiedyś" nie można porównywać do dzisiejszej technologii, gdzie każdy zasiada do podrasowanej wersji FL Studio, pobiera gotowe "kity" i skleja sobie wszystko w jedną, spójną całość. Podobnie jest z bankami i wykręconymi presetami do wtyczek. Kiedyś znaleźć coś takiego było bardzo ciężko (i to w tych czasach "mojego dzieciństwa"). Dziś takie rzeczy są praktycznie na każdej stronie. Mało tego; firma sprzedająca taki produkt w ramach bonusu dostarcza Ci także gotowe melodię w postaci ".midi". Dla mniej "ambitnych" (a wiadomo, że takich osób jest wiele) jest to jakieś 40-50% roboty mniej.

Muzyka jest, była i zawsze będzie, ale porównując obecne produkcje ze starymi (nawet tymi Twoimi ^^) da się odczuć to, że obecna muzyka jest robiona tylko i wyłącznie dla kasy, nie z sercem i pasją jak kiedyś.

Tak jak moi rodzice negatywnie oceniali nuty, który słuchałem w dzieciństwie, tak ja obecnie oceniam komercję, ponieważ moim zdaniem godne tracki oraz stare covery (które w mojej młodości były grane dosłowne wszędzie) są teraz niszczone przez BigRoomowy świat. Wiadomo są gusta i guściki. Ja jestem jednak zwolennikiem starych, legendarnych oraz nieśmiertelnych brzmień.
Vinylside jest offline   Reply With Quote
Vinylside dostał 2 podziękowań za ten post.