4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sport Finał Ligi Mistrzów 2015
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 16-05-2015, 21:35   #30
lopez93
..:: Fanatyk ::..
  
 
Dołączył/a: 26 Jun 2011
Miasto: PL
Wiek: 31
Postów: 82
Tematów: 11
Podziękowań: 0
THX'ów: 14
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 6 (+)
lopez93 6
Odp: Finał Ligi Mistrzów 2015

Nie chce mi się czytać waszych sporów, bo to męczące, dlatego napiszę co myślę o zestawie finałowym oraz meczach 1/2.
Barcelona zaklepuje sobie awans już w pierwszym starciu na Camp Nou, dokłada 2 nokautujące ciosy w Monachium i resztę meczu przechodzi spacerkiem. W drugiej połowie nie grali praktycznie nic, bo nie było też takiej potrzeby. Bayern pokazał dobrą piłkę, lecz mimo wszystko Barca miała sytuację pod kontrolą i praktycznie ani na moment jej nie straciła. Zabrakło mocnego środka pola, jakiegoś czarodzieja, który rozrzuci piłki, a w trudnym momencie weźmie na siebie ciężar gry + koncentracji w obronie (chociażby babole Boatenga). Bo Barcelonie wszystko przychodziło łatwo, z taką lekkością i polotem, i z perspektywy osoby trzeciej wyglądało na wykonywanie wcześniej ustalonego planu. W finale wylądował klub, który jest na chwilę obecną zdecydowanie lepiej zorganizowany i przede wszystkim którego gracze są w mocnym gazie + kontuzje Barcelony zbytnio nie trapią. W chwili obecnej są chyba nie do zatrzymania, a Messi przechodzi momentami samego siebie.
Juventusowi awansu za bardzo nie wróżyłem, aczkolwiek z Realem mieli większe szanse niż chociażby z Barceloną. Zagrali mądry, skupiony w dużej mierze na obronie futbol, ale to było naprawdę fajne dla oka. Dla mnie nie jest sztuką tylko strzelanie goli i przeprowadzanie pięknych akcji. Niektórzy twierdzą, że drużynę buduje się od tyłu, a Juventus jest wyznawcą takiej teorii. Ich gra opiera się na bronieniu i budowaniu ataków, często w postaci kontr. Może nie grają "ładnie", lecz ważne, że skutecznie. Co mieli zrobić - zrobili. Ciężko jest iść na wymiany z Realem i to była genialna taktyka piłkarzy Starej Damy. Według mnie do finału awansowali zasłużenie, a Real sam sobie winny, bo okazji mu też nie brakowało. Poza tym ten karny to z kapelusza trochę, więc kolejny plusik dla Juve i brawa za awans.
Finałowy pojedynek zwiastuje starcie 2 odmiennych stylów gry. Z jednej strony ofensywnie grająca Barcelona, z drugiej przyczajony Juventus. Turyńczyków nie spisywałbym na straty, choć ciężko będzie im walczyć z ruchliwym Messim czy Neymarem. Zawodnicy bardzo trudni do upilnowania. Fizycznie Juventus silniejszy, ale jeśli dodać technikę i spryt to już niekoniecznie. Liczę na świetne widowisko. Jeśli muszę typować wynik to więcej plusów jest po stronie Dumy Katalonii, lecz Juventus pokazał, że nie można go spisywać na straty i także potrafi być bardzo niebezpieczny. Spotkanie może wyglądać podobnie jak ich półfinałowe, także jestem jak najbardziej ZA.
lopez93 jest offline   Reply With Quote