4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Ciekawe Wszechświat - moim okiem
Wątek: Ciekawe Wszechświat - moim okiem
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 21-02-2015, 21:35   #7
blackmister
..:: true Member ::..
  
 
blackmister's Avatar
 
Dołączył/a: 20 Oct 2012
Miasto: Zielona Góra
Postów: 651
Tematów: 69
Podziękowań: 140
THX'ów: 460
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 36 (+)
blackmister 36
Odwiedź profil blackmister na Facebook Odwiedź profil blackmister na Twitter Odwiedź profil blackmister na Soundcloud.com Odwiedź profil blackmister na Mixcloud
Odp: Wszechświat - moim okiem

Cytat:
nie ma początku i końca.
To jest kwestia względna jeśli w ziemie za kilkaset miliardów lat uderzy asteroida i wszyscy zginiemy, będzie to względny koniec cywilizacji. Ale niekoniecznie koniec Wszechświata, itd.

Moim zdaniem to, jak wyglądał początek, może zależeć tylko od tego, na ile poznamy granice wszechświata. Jasne, że patrząc w niebo patrzymy w przeszłość- bo światło, które pokonało miliardy lat, by dotrzeć do ziemi, pochodzi właśnie sprzed tych miliardów lat- i tak naprawdę faktyczny stan tego, co aktualnie dzieje się z danym ciałem emitującym światło, będzie znany za następne tysiące lat, kiedy dopiero dotrze do ziemi

"Starożytnych kosmitów" nie śledziłem, ale szczerze mówiąc podsunąłeś mi pomysł na jeszcze jeden ciekawy wątek, który opracuję i niedługo wrzucę Póki co przejrzę Twój film i owych "Kosmitów", zobaczymy co to, a od siebie zostawiam interesujące materiały, opowiedziane w prosty i konkretny sposób









I jeśli znasz rosyjski:




__________________
blackmister jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali blackmister za ten post: