4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Artykuł Na ratunek Muzyce, czyli wprowadzenie do projektu „Dance Music Aristocracy”
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 19-10-2014, 19:15   #19
Woncky
..:: Klubowicz ::..
  
 
Woncky's Avatar
 
Dołączył/a: 08 Aug 2008
Miasto: Warszawa
Wiek: 34
Postów: 2 672
Tematów: 166
Podziękowań: 3 801
THX'ów: 4 142
Imię: Grzesiu
Wzmianek w postach: 17
Oznaczeń w tematach: 8
Plusów: 100 (+)
Woncky 100Woncky 100
Odwiedź profil Woncky na Facebook Odwiedź profil Woncky na Soundcloud.com Odwiedź profil Woncky na Mixcloud
Odp: Na ratunek Muzyce, czyli wprowadzenie do projektu „Dance Music Aristocracy”

Cytat:
Napisał P4SIO Zobacz post
Mam wrażenie, że ta "pustka" w muzyce jest spowodowana brakiem głębszego przesłania. Nie jestem historykiem ale mam wrażenie, że kiedyś muzyka wyrażała ludzkie emocje i pragnienia jak np. Ruch hippisowski. Ewolucja muzyki jest nieunikniona i często rozbawia mnie postawa osób, które krytykują obecne dźwięki. Szczególnie można tego doświadczyć gdy rodzice usłyszą takie "Animals" i nazwą to "prymitywną muzyką" lub "łupanką".
Moim zdaniem kompletnie nie masz racji, bo zwyczajnie w kontekście muzyki elektronicznej nie można mówić o przesłaniu. A dalej masz zespoły, które nagrywają na instrumentach, eksperymentują, traktują elektronikę jako dodatek do swojej twórczości - jak Ci zależy na przesłaniu w muzyce, to nie będziesz słuchał elektroniki, wybierze rock/hip hop/cokolwiek.

Cytat:
Napisał P4SIO Zobacz post
To co obecnie zabija muzykę, to skrajny indywidualizm. Każdy uważa, że to czego on słucha jest najlepsze a wszystko inne to syf. Muzyka to morze pełne ryb, gdzie każdy znajdzie swoją ale to nie znaczy, że wszystkie inne są zbędne
A z tym się zgodzę w 100% - z jednej strony ludzie są totalnie nietolerancyjni w kwestii muzyki, a z drugiej w ogóle nie mają ambicji, żeby swój gust rozwijać i słuchają tego, co wszyscy. A jak słuchacze nie mają jakichkolwiek ambicji, to dlaczego producenci mieliby mieć? Nie twierdzę tutaj, że słuchacze EDM to bezmózgi, ale mało kto obecnie poświęca swój czas, żeby coś wygrzebać albo być na bieżąco "przed radiem".


Trzymam kciuki za powodzenie projektu, pewnie będę sprawdzać z ciekawości w wolnych chwilach
__________________
Woncky jest offline   Reply With Quote
Woncky dostał 2 podziękowań za ten post.