4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Artykuł Darmowe Produkcje - Dlaczego warto ?
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 13-10-2014, 18:46   #1
P4SIO
EssentialMusic.pl
  
 
P4SIO's Avatar
 
Dołączył/a: 17 Sep 2010
Miasto: Warszawa
Wiek: 30
Postów: 4 166
Tematów: 352
Podziękowań: 4 597
THX'ów: 6 391
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 75
Imię: Tomek
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 9
Plusów: 53 (+)
P4SIO 53
Odwiedź profil P4SIO na Facebook Odwiedź profil P4SIO na Twitter Odwiedź profil P4SIO na Youtube Odwiedź profil P4SIO na Soundcloud.com
Arrow Darmowe Produkcje - Dlaczego warto ?

Darmowe Produkcje - Dlaczego warto ?

Jakiś czas temu przypomniał mi się film "I'M HARDWELL". Jak sama nazwa mówi jest to dokument o początkach i rozwoju kariery Robberta van de Corput szerzej znanego jako Hardwell. Pamiętam, że pod zapowiedzią tej produkcji ktoś wstawił link na SoundCloud do swojego nowego utworu. Momentalnie pojawiły się zarzuty o SPAM (co jest prawdą) ale i pojawił się jeden komentarz, który odwrócił losy całego zajścia. Zawierał on link do jednej z pierwszy produkcji Hardwella (o ile dobrze pamiętam do "Soca Funk" z 2006 roku). Z ciekawości przesłuchałem i... wnioski nasunęły się same Jeśli chodzi o umiejętności, to Holender wykonał kawał ciężkiej pracy. To co słyszmy teraz to owoc doświadczenia jak i setki godzin spędzone nad doskonaleniem swoich produkcji. I tutaj pojawiła się moja refleksja nad tym jak teraz wygląda promocja własnych utworów.

Mam wrażenie, że oficjalne wydania to tylko czubek góry lodowej w stosunku do tego ile dziennie powstaje produkcji muzycznych. Wystarczy nawet troszkę zagłębić się w temat "Free Download" aby zobaczyć i usłyszeć o czym mówię. Faktem jest, że ze względu na ilość, to nie jest takie łatwe aby odnaleźć coś co trafia w nasz gust, a na dodatek spełnia podstawowe, techniczne warunki. Napisałem podstawowe, bo w końcu w muzyce nie chodzi o to aby wszystko brzmiało idealnie tylko żeby wzbudzało emocje. Gdybym miał do wyboru utwór wspaniały techniczne ale "pusty" lub taki posiadający niedociągnięcia ale poruszający, to wybrałbym ten drugi bez wahania Internet stwarza olbrzymie możliwości w sferze dzielenia się własnymi, muzycznymi dokonaniami. Czasem mam wrażenie, że jest to trochę jak "amerykański sen", gdzie zaczynamy od zera a kończymy jako gwiazda. Może i jest to trochę naciągane ale sam byłem świadkiem, gdzie początkujący producenci mający po 200-300 "Followersów" i oddający utwory za darmo, po pewnym czasie trafią do znanych wytwórni muzycznych i zaczynają zarabiać na swojej pasji. Przykład ? A chociażby Kygo, który odniósł ogromy sukces na SoundCloud czy YouTube, a całkiem niedawno wystąpił zamiast Avicii-ego na TomorrowWorld. Można ? Można!

OK, wszystko fajnie ale co z tego ?

No właśnie... Bo z drugiej strony trafiam często na coś co zostało wypromowane za olbrzymie pieniądze ale jest... przeciętne. Wiadomo, że znane nazwiska przyciągają słuchaczy ale ile razy można zawieść zanim to przestanie działać ?
Podobno dobra muzyka broni się sama i prędzej czy później zostanie dostrzeżona. Coś w tym jest Zauważyłem, że ostatnio np. Spinnin Records pozyskuje nowych, młodych producentów i oficjalnie wydaje ich utwory. Muszę przyznać, że jest to strasznie fajne uczucie kiedy odpalam kawałek, którego nazwa twórcy nic mi nie mówi. Gdy włączam nowość od np. VINAI (lol) to wiem czego się spodziewać... Tutaj pozostaje zawsze ta iskierka niepewności

Moim celem jest zachęcić Was do poszukiwania muzyki również od tych mniej znanych osób. Wiele razy widziałem na forum komentarze, gdzie można było przeczytać "wspaniały kawałek ale przejdzie bez echa". Początkujący producenci tworzą z pasją i zaangażowaniem, a w zamian otrzymują... satysfakcję z dzielenia się Warto to docenić. Muzyka jest formą sztuki więc zmiany, poszukiwanie, udoskonalanie czy przekraczanie granic są jej naturalnymi cechami. Czasem mam wrażenie, że wytwórnie postępują strasznie schematycznie pilnując oklepanych dźwięków jako "coś co się zna i lubi". Niezależni producenci mają w tej kwestii wolną rękę i dzięki temu często potrafią zaskoczyć

Postanowiłem, że podzielę się tymi mniej znanymi artystami, których profile sam śledzę i polecam:

Melodic Progressive House: Alex H https://soundcloud.com/alexhumberstone
Electro/Progressive House: Elephante https://soundcloud.com/iamtheelephante
Indie/Nu Disco: BUNT. https://soundcloud.com/wearebunt

Co sądzicie na temat darmowych produkcji ? Interesujecie się nimi czy skupiacie się tylko na oficjalnych, sprawdzonych wydaniach ?

Jeśli śledzicie jakiś mniej znanych producentów, których uznajecie że warto polecić innym, to śmiało piszcie w komentarzach! Tylko pamiętajcie aby zaznaczyć w jakim gatunku tworzą

Dla zainteresowanych link do "Soca Funk' Hardwella:



Więcej o filmie "I'M HARDWELL":

I AM Hardwell Documentary (2013) - IMDb
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Darmowe Produkcje - Dlaczego warto ?-freedownloads.jpg  

Last edited by Bartek; 17-10-2014 at 00:21.
P4SIO jest offline  
P4SIO dostał 19 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents