4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku”
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 11-10-2014, 13:33   #3
MKL.
Dance Music Aristocracy
  
 
MKL.'s Avatar
 
Dołączył/a: 30 Oct 2009
Miasto: Warszawa
Postów: 1 986
Tematów: 407
Podziękowań: 3 930
THX'ów: 11 592
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 542
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 5
Oznaczeń w tematach: 84
Plusów: 210 (+)
MKL. 210MKL. 210MKL. 210
Odwiedź profil MKL. na Facebook Odwiedź profil MKL. na Twitter Odwiedź profil MKL. na Soundcloud.com Odwiedź profil MKL. na Mixcloud
Odp: Daft Punk, Avicii i Calvin Harris nominowani przez BMI do nagrody „Utwór Roku”

Cytat:
Napisał Maarten Metz Zobacz post
Jaka muzyka elektroniczna To co tworzy obecnie Avicii czy Calvin Harris to zwykły gowniany komercyjny pop z prymitywnym elektronicznym podkładem...
Boli mnie, że dziś na stwierdzenie: słucham elektroniki zwykli ludzie kojarzą to z jakimś Avicii'm czy Harrisem...
Nie powinno się łączyć popu z elektroniką bo z tego wychodzi gowno i tyle w temacie.
Pop ma być popem, a elektronika elektroniką
Przepraszam, ale kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Targetem jest radio, to prawda, jednak wszystkie te utwory bazują na szkielecie muzyki "EDM" (nie lubię tej nazwy, ale niech tak zostanie). Jest to muzyka taneczna czy Ci się to podoba czy nie. Ja zdecydowanie bardziej preferuję radiowe hity w wykonaniu Aviciiego czy Calvina Harrisa, gdzie poza komercyjnym charakterem tracki są zrobione bardzo dobrze technicznie (pomijam fakt, że akurat ten singiel Aviciiego jest bardziej oryginalny, niż 95% sceny electronic dance music i ja nie zamierzam go hejtować tylko dlatego, że trafił do radia). Jeśli zestawimy to z trackami typu „Turn Up the Speakers” od Afrojacka i Martina Garrixa, gdzie nikt nie ma wątpliwości, że jest to EDM, no to przepraszam bardzo, ale ja zdecydowanie wolę, aby szary słuchacz kojarzył z EDM chociażby takie „Wake Me Up. Szanuję obydwu producentów (Calvina i Aviciiego) - nie jest to muzyka, którą włączyłbym sam z siebie, jednak ich utwory grane w radio naprawdę mi nie przeszkadzają i modlę się, żeby tylko taki "gówniany komercyjny pop" leciał w radio.

Cytat:
Napisał orwell14 Zobacz post
Do Calvina Marteen niepotrzebnie się przyczepił, ale z Aviciim racja, to chyba kandydat z muzyki country bo EDM to nie jest na pewno.
Niestety nie masz racji. Jest to wciąż muzyka EDM, a że zaczerpnął inspiracji akurat z muzyki country... jego wybór. Tak jak powiedziałem, zarówno szkielet jak i tempo utworu nie pozostawiają wątpliwości - a przynajmniej wątpliwości pozostawić nie powinny. Jest to muzyka "EDM" (znowu ten termin... cóż).

Last edited by MKL.; 11-10-2014 at 23:31.
MKL. jest offline   Reply With Quote
MKL. dostał 2 podziękowań za ten post.