4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Monitory Odsłuchowe
Wątek: Sprzęt Monitory Odsłuchowe
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 02-10-2014, 17:15   #7
Marcinkiewicz86
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Monitory Odsłuchowe

Ja powiem tak..wszystko okej ale EVE-Audio w moim odczuciu to zdecydowanie nie jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju sprzęt odsłuchowy.
Po pierwsze - założycielem jest gość który odszedł od Adama, po drugie jest masa innych producentów jeśli nie Niemcy to Focal - Francja, Genelec - Finlandia itd...

Poza tym 4-5 cali monitor do 3 tys to zdecydowanie za mały głośnik by to traktować jako jedyny odsłuch. Co innego nie wiem Neumann KH120, Adam S1X itd..te pomimo małych rozmiarów osiągają niższe wartości ale to kwestia technologii i przez to nie kosztują 2-3 tys tylko dwa razy tyle..

Teraz jeśli miałbym za ponad 3 tys kupować SC 205 (które słyszałem) - wolę z drugiej ręki za 3600 APS Aeon czy nowe za 3700 A7x.
Z kolei w cenie maleństw pt SC 204 znaleźć możńa używane A7x czy adamy P11a, po prostu dla mnie w polu bliskim przy pracy nad materiałem dźwiękowym 6-7 cali to taki standard.
Mozna mieć 4 cale ale nie sądze aby ktoś na tym od A do Z był wstanie wykręcić cały track brzmiący wszędzie bardzo dobrze.


Ale nie będę na siłę przekonywać jeśli Eve Audio Sc 204 to proponuje sprawdzić też Focal CMS 40, Genelec 8020 czy KRK VXT 4..
Takie moje zdanie.

Nie wierzyłbym w takie rzeczy że nowsze wzmacniacze czy cyfrowa technologia to już extra monitory, ja znam kilka dobrych modeli sprzed 10 lat które pomimo że są starociami trzymają cenę i biją a głowę wszystkie o których tu mówimy np Adam S3a..
Także liczy się ogólnie sprzęt i jego wykonanie ale także.. też tor audio, akustyka więc z przymrużeniem oka te różne chwyty marketingowe bym traktował..
Tak jak mówie Eve-Audio nie jest złe ale 2 tys czy ponad 2 tys za 4 cale głośniczek czy 5 cali za ponad 3 tys..to trochę przesada..
Genelec ma podobne ceny a zawsze uchodził za drogi sprzęt.

Last edited by Marcinkiewicz86; 02-10-2014 at 17:18.
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote