4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Dyskusja Czy słuchanie Hands Upu to dziś obciach?
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 21-09-2014, 16:55   #15
Vinylside
M A S T E R C L A S S
  
 
Vinylside's Avatar
 
Dołączył/a: 28 Jun 2008
Miasto: Gliwice
Wiek: 30
Postów: 3 303
Tematów: 871
Podziękowań: 2 696
THX'ów: 10 871
Nominated Tematy Tygodnia: 2
Nominacje T.T. : 229
Imię: Paweł
Wzmianek w postach: 90
Oznaczeń w tematach: 99
Plusów: 575 (+)
Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575Vinylside 575
Odwiedź profil Vinylside na Facebook Odwiedź profil Vinylside na Youtube Odwiedź profil Vinylside na Soundcloud.com Odwiedź profil Vinylside na Mixcloud
Odp: Czy słuchanie Hands Upu to dziś obciach?

Cytat:
Napisał Sanbit Zobacz post
aż tak ciężko gra się ten hands up
Nie jestem specjalistą, ale doświadczenie już jakieś tam mam i szczerze Ci powiem, że tak. Osoby grające od małego na CDJ 100s wyśmieją moją wypowiedź pisząc "aa tam gadasz, łatwizna", ale gdybyś dał ekipie radiowej składającej się z 20 prezenterów do grania sam Hands Up (gdzie jeszcze nigdy nie mieliby z nim styczności) to myślę, że wyciągnęliby podobny wniosek do mojego...

Ludzie, którzy grają komercję w radiach ponad 3 lata mają problem w zgrywaniu Hands Upowych tracków na kontrolerze (podłączonym pod VDJ-a (oczywiście grając bez SYNCA)) nie mówiąc już o konsoli. Wyobraź sobie teraz DJ-a, który od 5 lat jest rezydentem w klubie a swoją przygodę z muzyką zaczął od nauki grania na ... CDJ 2000. Daj mu CDJ 100s, wsuń 2 płytki z muzyką Hands Up i niech zagra Ci w 100% poprawnie technicznie. Jeżeli chodzi o umiejętności klubowe to podobnie - jestem przekonany, że w godzinnym secie minimum 2 razy usłyszałbyś konia/klepaka od kilkuletniego rezydenta - nie mówiąc już o całej nocy z Hands Upem...

Moim zdaniem rezydenci klubów z lat 2005-2009 mają o wiele większe doświadczenie od obecnych rezydentów (oczywiście nie wszystkich) - nie chodzi mi tutaj o to, że "są dłużej w branży", ale o identyczny czas, który spędzili za konsolą. Jeżeli interesujesz się trochę DJ-ką to będziesz wiedział o co chodzi. Obecnie granie na konsolecie "modnych" tracków jest banalnie proste - 128/130 BPM początkowe i nawet jak dadzą Ci CDJ 100s to zagrasz, bo tempo jednego BPMa wynosi "+0.80". W Hands Upie jest jednak inaczej - tutaj nie poratujesz się tabliczką mnożenie przez 8, ponieważ 1 BPM = "+0,68" / "+0,72" tempa. W tym przypadku osoba, która nie potrafi grać na słuch bez BPMów (ewentualnie kalkulatora) po prostu sobie nie poradzi. Oczywiście trening czyni mistrza, ale weź pierwszego, lepszego gościa z sieci, postaw mu "setki" i zapytaj po secie, który gatunek gra się łatwiej

Cytat:
Napisał Sanbit Zobacz post
hands up w KLUBACH nigdy nie gościł tylko w dyskotekach
Czyli uważasz, że znany lokal np. Energy 2000 stał się klubem dopiero po wprowadzeniu na scenę EDM-wskich klimatów ? To nie "ewolucja w klub" tylko pójście za modą...

Cytat:
Napisał Sanbit Zobacz post
on po prostu umarl śmiercią naturalną wśród dyskotekowiczów w Polsce
I zobaczmy teraz co go wygryzło - najpierw pompki , teraz jeszcze prostsze EDMy. Sam grywam te klimaty, ponieważ w każdym gatunku jest coś co trafi w nasz gust, jednakże uważam, że gdyby klubowicze po przyjściu na imprezę "Back To Hands Up" usłyszeli na parkiecie stary dobry track od TRBB, Hitmenów, Maniana czy Roba Maytha to zmieniliby nastawienie do tego gatunku ciesząc się dobrą imprezą i co lepsze - pytając i chcąc tego więcej

Cytat:
Napisał brain Zobacz post
do dziś możemy znaledzć wiele perełek które gdyby wyszły w czasach kiedy było modne to byście tym jarali jak dzieci z takimi utworami jak DJ Gollum feat. DJ Cap - HandzUp Isn't Dead (8 Years Technobase.fm Hymn), Empyre One - Lost in the Discotheque, Lacuna - Celebrate the Summer (DJ THT Remix), Jens O. - Somebody i przykładów jest mnóstwo
Zgadzam się w 100% ! Przez zjedzone mózgi muzyką EDM ludzie nie śledzą już Hands Upów, jednakże gdy zapodasz taki track np. w radiu od razu pytają o tytuł
__________________

Last edited by Vinylside; 21-09-2014 at 17:14.
Vinylside jest offline   Reply With Quote