4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Microsoft naprawdę kupił Mojang, ale Minecraft nadal będzie na PlayStation
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 15-09-2014, 15:10   #1
Xien
  
 
Xien's Avatar
 
Dołączył/a: 24 May 2010
Miasto: Opole
Wiek: 28
Postów: 8 300
Tematów: 1930
Podziękowań: 9 937
THX'ów: 18 692
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 210
Imię: Patryk
Wzmianek w postach: 66
Oznaczeń w tematach: 62
Plusów: 750 (+)
Xien 750Xien 750Xien 750Xien 750Xien 750Xien 750Xien 750Xien 750

Nagrody Użytkownika

Microsoft naprawdę kupił Mojang, ale Minecraft nadal będzie na PlayStation

autor: spikan
źródło: cdaction.pl


Tak prawdopodobnie nie będzie wyglądać nowe logo Minecrafta

Potwierdziła się największa plotka ostatnich dni – Microsoft rzeczywiście kupił studio odpowiedzialne za Minecrafta, Mojang. Ze studia odchodzi Notch, a gra – jakby ktoś miał wątpliwości – nie zostanie usunięta z platform konkurencji, czyli konsol PlayStation, Maków i urządzeń mobilnych.

Jak pisze Mojang, nie ma powodu, żeby prace nad innymi wersjami – chodzi oczywiście o Maki, Androida, iOS i konsole PlayStation – zostały wstrzymane. Microsoft potwierdza: nie zamierzają zabijać kury znoszącej złote jajka, Minecraft będzie więc powstawać na wszystkich dotychczasowych platformach.
Mamy też złą wiadomość, choć ta nie powinna nikogo zaskoczyć: z Mojangu odchodzą założyciele, Notch, Carl i Jakob. To normalne i powtarza się chyba za każdym razem, kiedy Microsoft wykupi jakieś studio – tym razem po prostu kluczowe nazwiska odeszły od razu po sfinalizowaniu sprzedaży.
Aha, Mojang kupiony został za dwa i pół Twitcha, czyli 2,5 miliarda dolarów.


Last edited by Xien; 15-09-2014 at 15:10.
Xien jest offline  
Xien dostał 2 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents