4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Ciekawe Pamiętnik schizofrenika
Wątek: Ciekawe Pamiętnik schizofrenika
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 14-06-2014, 15:14   #13
kellrez
Trance
  
 
kellrez's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2008
Miasto: mchw
Wiek: 31
Postów: 5 641
Tematów: 274
Podziękowań: 4 739
THX'ów: 5 357
Imię: Artur
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 32
Plusów: 800 (+)
kellrez 800kellrez 800kellrez 800kellrez 800kellrez 800kellrez 800kellrez 800kellrez 800kellrez 800
Odp: Pamiętnik schizofrenika

Ja za małego dziecka, co noc wstawałem, bo słyszałem że ktoś sypie węgiel do pieca. Chodziłem i sprawdzałem, oczywiście tam nic nie było. Tak było przez pewien okres czasu.

Teraz ogarniam w miarę, chociaż od czasu do czasu pojawiają się psychozy.

Niestety jest to w rodzinie. Podobno istnieje związek pomiędzy spożywaniem czystego cukru rafinowanego a schizofrenią. Dlatego staram się ograniczać przetworzone cukry proste do maximum.

Cytat:
Nadmiar cukru wywiera silny negatywny wpływ na funkcjonowanie mózgu. Powoduje drastyczny spadek zdolności oceny i zapamiętywania, zmęczenie, senność, spadek energii, stres, agresję, niepokój, lęk, zaburzenia snu, depresję, zawroty głowy. Lekarz rozpoznaje nerwicę spowodowaną stresem, przepisuje leki nasenne, przeciwdepresyjne, uspokajające nie zastanawiając się nad tym gdzie leży przyczyna objawów, które występują w tak masowej skali, że przypominają epidemię. Dziś wielu świadomych lekarzy, na całym świecie powtarza to, co w latach czterdziestych głosił dr Tintera: "nikt pod żadnym pozorem nie powinien zaczynać leczenia psychiatrycznego, bez wcześniejszego przeprowadzenia testu tolerancji glukozy w celu ustalenia, czy organizm danej osoby jest zdolny do przyswajania cukru". Badania dotyczące historii diet pacjentów diagnozowanych jako schizofreników ujawniają, że wybierana przez nich dieta jest bogata w słodycze, cukierki, ciastka, kawę, napoje z kofeiną i żywność przygotowaną z użyciem cukru. Wiele różnych schorzeń, zarówno fizycznych, jak i psychicznych ma bezpośredni związek ze spożywaniem czystego rafinowanego cukru czyli sacharozy.
__________________
kellrez jest offline   Reply With Quote
kellrez dostał 5 podziękowań za ten post.