4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Inne Profesjonalny miks?
Wątek: Inne Profesjonalny miks?
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 13-01-2014, 02:01   #8
Marcinkiewicz86
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Profesjonalny miks?

Problem jest taki że rozmawiamy zaledwie o miksie i masterze a to jak dla mnie jakieś 30% produkcji muzycznej.
Beznadziejnym frajerem bardziej niż nie mając pro studia warto zrzucić na to że nie potrafi się z głową zrobić dobrego aranżu opartego na dobrej kompozycji..
To jest podstawowy błąd..
Przecież dobra produkcja w sensie aranżu broni się sama i potknięcia w miksie nie będą wstanie temu przeszkodzić.
Poza tym warto rozgraniczyć dwie rzeczy..wszelkie forumowego oraz youtubowe hiciory typu pompki itd..to nie jest to co mam na myśli. Chodzi o to że aby dostać się do największych wytwórni, konkurować z numerami jeden w całej Europie czy na świecie i żeby nasze numery hulały w stacjach radiowych a nie tylko w radiach internetowych to musi być wszystko pro..aranżacja, miks i master..nikt nie przyjmie numeru który by potem świadczył o niskim poziomie wydawnictwa więc selekcja jest duża. Szczególnie gdy ktoś nie jest znany. I raczej trzeba między bajki włożyć historyjki że w sypialni ktoś ukręci miks i master i od razu trafi do Armady czy Spinnin a potem nr 1 BBC Radio 1 w UK...

Miks i master w tym układzie jest tym samym co nagranie wokalu w studiu..
Dlatego nie ma o czym mówić, lepiej skupić się na aranżowaniu żeby w takim sposób nie oceniać siebie jako beznadziejnego frajera bo to jest gorsze niż to że się nie robi samemu miksu i masteringu..
Do porządnego zaaranżowania utworu dzisiaj w XXI wieku w 2014 roku wystarczą pluginy, komputer i odsłuch tyle o ile..

Tak wyglądają między innymi dwa pomieszczenia w studiu Nicky Romero...i co dalej ktoś wierzy że w pełni pro produkcje zrobi się na samych słuchawkach i laptopie? Z tego co wiem Nicky i tak konsultuje swoje produkcje z inżynierami dźwięku. Ale mimo wszystko ARANŻ - to jest podstawa..nauczmy się tworzyć aranżacje z pomysłem aby wszystko miało nogi i ręce.

Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Marcinkiewicz86 dostał 4 podziękowań za ten post.