4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Problem ze sprzętem Windows 7
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 07-12-2013, 12:39   #1
Shizzlematic
..:: true Member ::..
  
 
Shizzlematic's Avatar
 
Dołączył/a: 06 Aug 2008
Miasto: Biała Podlaska
Postów: 572
Tematów: 81
Podziękowań: 729
THX'ów: 1 085
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 2
Imię: Rafał
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Shizzlematic 1
Odwiedź profil Shizzlematic na Facebook
Problem ze sprzętem Windows 7

Siema,

Do tej pory pracowałem na WinXP. Jako, że 32 bitowa wersja FL na winXP wykorzystywała mi tylko 2gb ramu, postanowiłem zainstalować win7 jako drugi system. Sprawa ma się następująco.

Mam zintegrowaną kartę realteka. Pod nią podpięte głośniki. Pod wejście AUX w komputerze mam podpięty kabel jack z wyjściem na chinch, który jest podpięty pod mixer audio do wyjścia master. Mixer jest podłączony na USB, więc wykorzystane są dwa kanały. Do mixera dodatkowo podpięte słuchawki.

I tutaj zaczyna się problem.

Sytuacja nr 1. Kiedy ustawię główny sterownik dźwięku jako realtek gra mi tylko 3/5 głośników + subwoofer. Dźwięk odtwarza tylko centralny głośnik, lewy i prawy przedni oraz subwoofer. W panelu realteka wybrałem testowanie głośników. Podczas testu grają wszystkie, lecz podczas słuchania muzyki np w chromie grają już tylko 3.
(Na winXP działąją cały czas wszystkie, bez wyjątków)

Sytuacja nr 2. Jako główny sterownik dźwięku wybieram dowolny kanał z mixera. Kiedy bawię się crossfaderem, odpowiedzialnym za odsłuch ze słuchawek wszystko działa tak jak należy. Kiedy zwiększę głośność faderem odpowiedzialnym za głośność głośników nie dzieje się kompletnie nic. Dźwięk nie chce grać.
(Na winXP wszystko działa tak jak działać powinno. Mogę dowolnie manipulować głośnościami na mixerze, czy to słuchawek czy też głośników.)

Sytuacja nr 3. Podłączam moje monitory zamiast głośników. Kabel od mixera, który wcześniej szedł do wyjścia aux tym razem idzie do interfejsu audio, który zawarty jest w monitorach. (Monitory to AKAI-RPM3, więc z tyłu prawego głośnika wbudowany jest interfejs audio). Jako główny sterownik w FL'u wybieram sterownik ASIO. Kiedy znów bawie się faderami i crossfaderami monitory nie wydają żadnego dźwięku.
(Na winXP nie ma tego problemu)

Możecie mówić - "po co ci mixer? po prostu go odłącz". Jasne, w tym wypadku go odłączam i pracuję normalnie. Nie jest to jakiś problem największej wagi, ale chciałbym znać przyczynę tego problemu. Jeśli na winXP wszystko działa normalnie, to chciałbym aby na win7 też wszystko działało

Mam nadzieję, że wyraziłem się jak najbardziej jasno i nie będzie problemów ze zrozumieniem sytuacji.
Shizzlematic jest offline  
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents