4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Dźwięk Wyciąganie wokalu z kawałka
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 26-08-2013, 14:33   #6
Matan Zajcev
..:: Klubowicz ::..
  
 
Matan Zajcev's Avatar
 
Dołączył/a: 23 May 2009
Miasto: Szczecin
Postów: 3 627
Tematów: 160
Podziękowań: 3 916
THX'ów: 3 880
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 2
Imię: Paweł
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 35
Plusów: 115 (+)
Matan Zajcev 115Matan Zajcev 115
Odwiedź profil Matan Zajcev na Twitter Odwiedź profil Matan Zajcev na Youtube Odwiedź profil Matan Zajcev na Last.fm Odwiedź profil Matan Zajcev na Soundcloud.com Odwiedź profil Matan Zajcev na Mixcloud
Odp: Wyciąganie wokalu z kawałka

Cytat:
Napisał Beatmasher Zobacz post
Mi właśnie najbardziej chodzi o wokal. Zastanawia mnie skąd znani dj-e tacy jak skrillex, benny benassi albo deadmau5 biorą wokale do remixów.
Ano od samych producentów, zazwyczaj labele lub producenci sami proszą o remixy innych artystów i wysyłają im niezbędne materiały.

Jeśli chodzi o samodzielne wycinanie vocali i innych elementów jest jeden sposób, jednak nie zawsze on działa (mi w zasadzie nigdy się to nie udało). Potrzeba do tego 2 wersji tego samego kawałka - czyli dub mix i vocal mix. Nastepnie ładujesz oba np. do FL Studio, wysyłasz je na oddzielne kanały i na każdym z nich ładujesz Fruity Phase Inverter. Na jednym dajesz right, na drugim left. Jeżeli oba tracki są identyczne pod względem aranżacji i brzmień to te same partie powinny zostać wyciszone, a będziesz słyszał tylko "różnicę" pomiędzy 2 utworami, a więc vocal.
__________________
Matan Zajcev jest offline   Reply With Quote
Matan Zajcev dostał 2 podziękowań za ten post.