4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Dźwięk layero
Wątek: Dźwięk layero
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 16-08-2013, 00:24   #5
Marcinkiewicz86
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: layero

Cytat:
Napisał My1Zloo Zobacz post
Piszesz o dole , środku , górze, ale nie za wiele mi to mowi. jest sporo dołu tzn , ze musze podbic [ 1,2 low bass , bass ] ? Każda warstwa powinna grać na innych częstotliwościach tzn , że specjalnie w jednej z nazwijmy to warstw scisze ja w equalizatorze by 2 zrobić już o wiele "masywniejsza" ? Możesz trochę powiedzieć o tym Marcinkiewicz ?
No tak Twoje głośniki to nie są raczej typowe monitory studyjne, które grają liniowo, ale niby wszystkiego można się nauczyć.
Generalnie chodzi o to, że jak są trzy warstwy, składające się na jedno brzmienie, to na dole jest podstawa czyli brzmienie grające nisko, pozostałe warstwy nie powinny grać na tym niskim paśmie w którym gra najniższa warstwa, czyli filtrem dolnozaporowym trzeba odciąć cześć "dołu"..ile? trudno jednoznacznie napisać czy to będzie 50-100 Hz czy więcej/mniej...
Po prostu taki layering musi brzmieć tak jakby to było brzmienie pojedyncze, czysto i ładnie. Każde brzmienie musi się uzupełniać, nie mogą się częstotliwości nakładać tak jak się to niweluje w miksie całego utworu.
jak jest bas to on musi grać w swoim paśmie i inne synthy także.
Tak jak pisałem wcześniej, można jakieś jedno charakterystyczne brzmienie rozstawić szeroko w panoramie, inne centralnie.
Oprócz tego gdy uda się opanować, dobrą "izolację" między brzmieniami, warto podkreślić nieco niektóre częstotliwości charakterystyczne.
U Ciebie brakuje dobrego chociażby środka, który jest dość istotny także przy layerowaniu brzmień. Ale przede wszystkim musisz wyczyścić całośc, czyli pozbyć się dołu tam gdzie nie jest on potrzebny.

Last edited by Marcinkiewicz86; 16-08-2013 at 00:26.
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Marcinkiewicz86 dostał 2 podziękowań za ten post.