4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Laptop do 2500 zl
Wątek: Sprzęt Laptop do 2500 zl
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 24-07-2013, 10:27   #11
Estrax
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 19 Nov 2011
Miasto: Taipei, Taiwan
Postów: 258
Tematów: 10
Podziękowań: 49
THX'ów: 238
Imię: Łukasz
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 25
Plusów: 19 (+)
Estrax 19
Odwiedź profil Estrax na Facebook Odwiedź profil Estrax na Soundcloud.com
Odp: Laptop do 2500 zl

Cytat:
Napisał roadsen Zobacz post
To musiałeś mieć najsłabszą i5 ja mam najmocniejszą i przy mega pożerających wtykach nie tnie.
Kwestia użytych wtyczek i ich ilości Nawet i platformę z 4 Xeonami można zawiesić

Cytat:
Napisał roadsen Zobacz post
Jak chcesz takiego fachowego lapka to kup maca i tyle albo wejdź na allegro w kat. laptopy i daj sobie sortowanie po najdroższych i kup z 1wszej strony będziesz miał pewność że nie zatnie.
Tak, bardzo fachowa porada... szczególnie, że są i biznesowe ultrabooki w cenie kilkunastu tysięcy Wszystko zależy od podzespołów. Co Ci po ultrabooku, który jest sprzętem dającym radę na baterii pracować po kilkanaście godzin, bo i akumulator ma dużą pojemność, a i procesor jest niskonapięciowy (wydajność ciut lepsza niż seria Atom, ale i tak piekielnie niska) + grafika jedynie zintegrowana (= zużywa trochę mocy CPU + zajmuje trochę RAMu).

Cytat:
Napisał roadsen Zobacz post
Nie rozumiem co oznacza pachowe doradzanie przy laptopach, Tak jak wyżej kolega pyta np. o SSD wiadomo że nie kupisz takiego lapka z dyskiem SSD który Ci wystarczy bo pochłonął by Twój cały budżet sam dysk, SDD na razie nie warto kupować na przechowywanie danych jak sample itp. wszystko co z prod związane. Ew. kupić 60 GB SSD i zainstalować na nim system. Powiem tak, moim zdaniem nie kupisz za cholere dobrego lapka do robienia muzyki za 2500 zł tego jestem pewien pozdro
Jeżeli kolega poszukuje sprzętu na Windowsie to jaki jest sens polecać mu lapka od Apple? Wiesz o tym, że w przypadku windowsa zainstalowanego na dowolnym Macu/Macbooku nie działa powermanagement i w ogóle nie wykorzystasz potencjału funkcji turbo boost, speedstep, czy też ~30 stanów C i P procesora, bo cały czas jest ustawiony 'na twardo' na danej częstotliwości Żywotność baterii leci strasznie, po 2-3 miesiącach bateria nadaje się do wymiany. A co do tej pojemności SSD... no cóż, nie wszyscy trzymają na dysku z 70 GB sampli i z 300 GB wtyczek... być może ja, czy Ty tak robimy, ale nie można uogólniać dysk SSD 60 GB czy 120 GB z przeznaczeniem na sam system (+ automatycznie przenoszone się tam często używane pliki) to wcale nie takie duże koszty.

Cytat:
Napisał OffLife Zobacz post
i tutaj sie zgodze według mnie 5 tys. to minimum
Jeśli chodzi o sprzęt z Windowsem to spokojnie w 3.5k znajdzie sprzęt z SSDkiem - chociażby Lenovo Y580 z i7 3630QM, 8 GB RAMu, dyskiem 1 TB 5400 + SSD 64 GB na mSATA i matrycą błyszczącą o rozdzielczości 1920x1080.

@Topic:
Do 2.5k znajdziesz bez problemu (o ile poszperasz ) modele takie jak: Lenovo Z500, HP Envy DV6, bądź coś w stylu HP DV6 / HP G6 <- tylko te dwa ostatnie się piekielnie grzeją.

Szukaj lapka, który wyposażony jest w:
CPU: i7 3610QM/3612QM/3630QM/3632QM
RAM: 8 GB
HDD: 640 GB, 750 GB lub 1 TB, ale... wszystkie 5400 RPM (tak, takie coś pakują do większości laptopów w tej cenie, jeśli trafisz 7200 RPM to dobrze)
GPU: zależnie od modelu pakowane są różne karty graficzne W tej cenie zapewne 1-2 GB DDR3, ale to mało istotna kwestia - byleby nie była to integra - po co zmniejszać sobie ilość dostępnego RAMu + obciążać niepotrzebnie CPU?
DISPLAY: 15.6" 1366x768, matryca błyszcząca - ciężko będzie znaleźć coś lepszego w tej cenie

W ramach przykładu:
Kod:
http://www.x-kom.pl/p/127382-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-z500-i7-3632qm-8gb-1000-dvd-rw-gt645m-braz.html
tylko jest on 2 stówki droższy niż przewiduje budżet... ale mogę zagwarantować, że ten CPU Ci wystarczy. Fajnie by było do niego dorzucić w przyszłości SSD lub wymienić dysk na 7200 RPM i powinien zdecydowanie przyspieszyć.

//
Cytat:
Napisał roadsen Zobacz post
BTW. Masz projekty po 2,5 GB ? Jak Ty to robisz z czystej ciekawości?

Bo nawet jakbyś wrzucił tam po 100 wavów to i tak one nie są zapisane w projekcie tylko potem są odnajdywane po ścieżce.

No chyba że mówisz o projektach zapisanych już do .rar
Te 2.5 GB to chodziło o zużycie RAMu. To jest bez problemu do zrobienia, jeżeli korzysta się z chociażby romplerów. Z własnego doświadczenia wiem, że symfoniczne tracki nad którymi pracowałem potrafiły spokojnie zapchać 8, a nawet i 16 GB RAMu. Jeśli mi nie wierzysz - zapakuj do projektu ponad 40 kontaktów i do nich różnego rodzaju biblioteki. Sam Kontakt 5 zużywa 162 MB RAMu (jedna instancja), a przykładowe biblioteki typu Action Strings: 537 MB RAMu (+ kontakt), czy Alicia's ke.ys: 491 MB RAMu (+ kontakt).

Cytat:
Napisał roadsen Zobacz post
Uwierz że z i5 3570K (4x 3,4 GHz) Nic mu nie zatnie, a kupowanie i7 w tej sytuacji to przepłacanie. Znajomy renderuje na gorszej i5 filmy gdzie zużycie procka jest 10 razy większe i mu zajebiście śmiga.
i5 3570k to desktopowy CPU, a tutaj rozmawiamy o mobilnej platformie. W przypadku mobilnych CPU i5-tki mają jedynie 2/4 (rdzenie/wątki), a i7 4/8 (rdzenie/wątki) i inwestycja w mobilną i5 jest trochę bez sensu. A co do renderingu filmów... jeśli nie wiesz, to ten proces obciąża głównie kartę graficzną - CPU ma mało do gadania i czy to będzie jakiś i3, czy i5, czy też nawet i7 (zakładając tą samą kartę graficzną) to różnica w czasie renderingu między tymi platformami jest mniejsza od 2-3%.

Last edited by Estrax; 24-07-2013 at 10:41.
Estrax jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Estrax za ten post:
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents