4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Sprzet do studia [7000 zł ]
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 22-07-2013, 13:00   #11
Estrax
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 19 Nov 2011
Miasto: Taipei, Taiwan
Postów: 258
Tematów: 10
Podziękowań: 49
THX'ów: 238
Imię: Łukasz
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 25
Plusów: 19 (+)
Estrax 19
Odwiedź profil Estrax na Facebook Odwiedź profil Estrax na Soundcloud.com
Odp: Studio do 7000 zł (muzyka elektorniczna),Co kupić?

Cytat:
Napisał Thomas Grand Zobacz post
A8X mają jeszcze lepszy zakres częstotliwości, po drugie polecasz mu monitory za prawie 4 tys a interface za 809zł który gra nie lepiej niż ten przykładowo lexicona za 600...
Zapewne nie miałeś okazji sprawdzić jak działa w rzeczywistości ten interfejs. Nie każdy drogi sprzęt jest dobry. Podany przeze mnie 'interface za 809zł' ma niemalże takie same bebechy, co w tych znajdujących się w polecanym przez Ciebie (te same preampy, ten sam system DSP, różnią się ilością we/wy + sposobem komunikacji z komputerem).
Co do monitorów: Między A7X a A8X różnica nie jest aż tak duża, by warto było dopłacać przy tym budżecie. Poza tym - pozdrawiam odważnych, którzy wyrywają się do kontrolowania dołu bez słuchawek, przy nawet 8" monitorach bliskiego pola. Nie twierdzę, że jest to niemożliwe, ale za to zdecydowanie trudniejsze By usłyszeć kompletny dół musiałbyś mieć suba minimum 12", a takowy swoje kosztuje. Jeśli chodzi zaś o słuchawki - no cóż, DT150/770/880/990, czy też AKG K240 - goszczą w wielu studiach i spisują się bardzo dobrze

Cytat:
Napisał Thomas Grand Zobacz post
Ja od siebie moge dodać tyle nie kupuj wszystkiego naraz słabej jakości bo to jest bezsensu
Kup dobre monitory i interface np tak jak ci na początku napisałem
A z czasem jak będziesz miał $ to zakupisz sobie klawisze,syntezatory, mikrofon itp
Nawet najlepsze monitory nic mu nie dadzą, jeśli nie ma odpowiedniej akustyki pomieszczenia. Zagrają bardzo podobnie do zwykłych głośników HiFi.

Cytat:
Napisał Thomas Grand Zobacz post
Można też tak
MONITORY:
KRK VXT8 2x

INTERFACE:
focusrite scarlett 18i20

KLAWISZE:
novation launchkey 49
Skoro wcześniej piszesz:
Cytat:
Napisał Thomas Grand Zobacz post
Ja od siebie moge dodać tyle nie kupuj wszystkiego naraz słabej jakości bo to jest bezsensu
To dlaczego na Twojej liście nie ma dobrej klawiatury sterującej i wysokiej klasy interfejsu (chociażby od firmy RME)?

Launchkey to paździerz - tak, klawiatura nie jest ważona, to marnej jakości plastik. Podałem to wcześniej jako ewentualność, jeżeli przekroczenie 7k pln o te 160 nie było możliwe. W stosunku do Launchkeya... CME UF60+Launchpad S to zupełnie inna klasa sprzętu. Tak, jakbyś porównywał np. Fiata Uno (Launchkey) do Nissana Qashqai (CME UF60 + Launchpad).
Estrax jest offline   Reply With Quote
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents