4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Inne Produkcja muzyki - początkujący
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 18-07-2013, 01:08   #14
Marcinkiewicz86
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Produkcja muzyki - początkujący

Cytat:
Napisał ace04_ization Zobacz post
Marcinkiewicz86: Klawiatura 1500 zł bedzie sluzyla zarowno do produkcji muzycznej, jak i do wzbogacania umiejetnosci pianinowych, nie bede gral przeciez na plastikowej klawiaturze keyboardu, bo to stanie w miejscu. Oczywiscie gdyby zadaniem klawiatury byla tylko produkcja muzyczna, obstawialbym cos znacznie tanszego. CO do SL; Skrajnosc nie skrajnosc, ale cena nie jest miara wszystkiego Slyszalem mnostwo opinii o dobrym brzmieniu tych sluchawek, minimalnie roznej charakterystyce od Beyerdynamicow, dokladnie pierwowzorem byly z tego co pamietam DT880. Nie zawsze trzeba placic za marke, tutaj mamy praktycznie to samo kosztem wykonania, i slabszej renomy firmy, no chyba ze drastycznie sie myle

Tak jest podstawowa kwestia to praca, umiejetnosci i dazenie do ustalonego celu.
Ok, tylko teraz sprawa jest nastepująca a dlaczego skoro celem jest doskonalenie umiejętności pianinowych nie lepiej wybrać keyboard midi?
Ja mam coś takiego i jestem zadowolony 5 oktaw, duże solidne.. itd..
Poza tym jest coś takiego jak np Alesis QX 49 za 1/3 ceny tych co podawałeś, jeśli za mało oktaw to może coś większego ale niekoniecznie za 1500 zł, poza tym moim zdaniem powinieneś rozeznać sytuacje, sprawdzić czy dasz rade czy to jest to itd..
A akurat taka rozbudowana klawiatura nie jest niezbędna by działać, szczególnie na początku.
Co do słuchawek to wątpie żeby słuchawki 4x droższe grały tak samo..
Różnica wynikająca z producenta i jego renomy to ewentualnie 100 zł a nie 500 zł więcej. Nie wierze osobiście że słuchawki za niecałe 200 zł są takie same brzmieniowo jak słuchawki za ponad 800 zł.
Tym bardziej że ja niegdyś pracowałem na Behringerach za 250 zł to różnica była olbrzymia po przesiadce na chociażby AKG K240 a tutaj cena nie była aż taka różniąca.
Najlepiej przejdź się do sklepu muzycznego i posłuchaj jak grają różne słuchawki, może tez monitory, trudno po prostu kogoś przekonać że różnica w cenie to nie tylko marka ale i parametry i brzmienie i wykonanie itd..
Nie musisz korzystać ze wszystkich rad, ale na moje to błędnie przykładasz uwagę do zbędnych rzeczy, owszem klawiatura jest potrzebna ale niekoniecznie taka wypasiona dla maniaków wręcz..poza tym jak chcesz też grać to może lepiej kupić pianino cyfrowe? albo jakiś Korg, Roland? Niż zwykłą z górnej półki klawiature midi, która i tak bez komputera nie będzie działać.

Co do motu - nie jest złe, jak masz możliwość zakupu, nie będziesz żałować chociaż sterowniki i latencje zapewne uzyskałbyś lepszą np na RME Babyface, nieco lepsza marka, osobiście na początek zakupiłbym po prostu zwyczajny Scarlett 2i2. Powinno starczyć. Tym bardziej że motu jest wielokanałowym interfejsem i wątpie żebyś na początek używał wielu kanałów, szczególnie że planujesz zakup słuchawek zamiast głośników monitorów..
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote