4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Laptop - wybór
Wątek: Sprzęt Laptop - wybór
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 11-06-2013, 12:22   #9
Estrax
..:: true Member ::..
  
 
Dołączył/a: 19 Nov 2011
Miasto: Taipei, Taiwan
Postów: 258
Tematów: 10
Podziękowań: 49
THX'ów: 238
Imię: Łukasz
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 25
Plusów: 19 (+)
Estrax 19
Odwiedź profil Estrax na Facebook Odwiedź profil Estrax na Soundcloud.com
Odp: Laptop - jaki?

Cytat:
Napisał Marcinkiewicz86 Zobacz post
Jeśli dla kogoś interfejs to tylko nagrywanie wokali to błędne myślenie - interfejs to też jakoś przetwarzania cyfra-analog, dynamika, przede wszystkim możliwość podłączania monitorów studyjnych. A co do słuchawek im mniej ohm tym lepiej przy 250 jest słaba dynamika, cicho grają, trzeba bez przerwy zwiększać sygnał, kupuje się raczej 80 ohm i mniej.
Czy ktokolwiek tu wspominał o monitorach studyjnych, czy też konwersji A/D czy D/A? Nie... chodziło o samego laptopa. Pisząc o tym, że interfejs jest zbędny miałem na myśli to, że w przypadku Macbooka (w stosunku do laptopa na Windowsie) nie trzeba chodzić cały czas podpiętym do interfejsu by móc nagrać z niską latencją jakiś ślad midi.

Proszę też o wyczerpującą temat wypowiedź zawierającą RZECZOWE informacje potwierdzone konkretami, przemawiające za tym, że słuchawki z impedancją 250 Ohm mają gorszą dynamikę przy podpięciu ich do odpowiedniego wzmocnienia w stosunku do słuchawek z impedancją 80 Ohm lub 32 Ohm. To, że są cichsze - to normalne. Ale czy od razu to kwalifikuje je jako gorsze? Jeśli tak, to czemu flagowe modele od producentów typu Beyerdynamic są droższe w wersjach z impedancją 250 Ohm niż te z 32 lub 80?

Cytat:
Napisał Marcinkiewicz86 Zobacz post
Nie mam zamiaru nikogo przekonywać ale stawianie w produkcji dźwięku sprzętu komputerowego na 1 pozycji to nieporozumienie i raczej takie zajęcie trzeba traktować jako amatorskie raz kiedyś i po prostu komptuer do domu a nie praca przy produkcji.
No bo trzeba sobie zdać sprawę że komputer nie zastąpi dobrego odsłuchu, brzmienia itd..odtworzy poprawnie projekt ale odsłuch to interfejs - oraz słuchawki/monitory..
Może najlepiej odsłuchiwać materiał na wbudowany głośniku w laptopie..bo to chyba już do tego się sprowadza..
Masz rację, ciut lepszy PC czy laptop nie zastąpi sensownego odsłuchu, ale pytanie postawione w pierwszym poście tego tematu dotyczy jedynie sprzętu komputerowego, więc jaki jest sens pisać o czymś nie związanym z tematem?

Cytat:
Napisał Marcinkiewicz86 Zobacz post
Ja nie mówie że kupno Macbooka to złe rozwiązanie, chociaż dla mnie tego typu sprzęt jest średni do długich godzin pracy itd..
Ale twierdzenie że interfejs jest zbędny to dla mnie MacBook jest zbędny i raczej maniakalne, dla szpanu podejście do sprawy niż konkretna potrzeba zakupu sprzętu..
W tym przypadku można zauważyć raczej maniakalne podejście do sprawy z Twojej strony, głównie poprzez chęć 'uszczęśliwiania' wszystkich poprzez pisanie w każdym poście coś na kształt schematu "... no, PC, interfejs, odsłuchy..." a temat dotyczy zupełnie czegoś innego.
Estrax jest offline   Reply With Quote
Estrax dostał 2 podziękowań za ten post.