4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Studio początkującego
Wątek: Sprzęt Studio początkującego
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 22-05-2013, 12:30   #9
Paul Nax
..:: senior Member ::..
  
 
Paul Nax's Avatar
 
Dołączył/a: 30 Jul 2012
Miasto: Wrocław
Postów: 139
Tematów: 18
Podziękowań: 69
THX'ów: 228
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 2 (+)
Paul Nax 2
Odp: studio początkującego

Cytat:
Napisał Matikte Zobacz post
Ja bym brał klawiaturę midi - mimo wszystko, utwór zaczyna się od aranżacji melodii. Przy okazji podszlifujesz sobie umiejętności gry na klawiszach, załapiesz który dźwięk współgra z innymi, nauczysz się budować akordy i ich progresję, możesz szybko linkować pod klawisze.

To jest naprawdę żmudny i długi etap i myślę, że w międzyczasie zdążysz uzbierać na interfejs, odsłuchy itd. a być może trafi Ci się okazja działania w porządniejszym studiu - będziesz już lepiej komponował, czyli z kupna klawiatury wyniesiesz przede wszystkim umiejętności a nie sprzęt.


To tylko moja sugestia.
Się nie zgodzę... Skoro siedzi w fl studio. To jest to daw posiadający najprzyjemniejszy piano roll moim zdaniem. Nie oszukujmy się, nie grając wcześniej na klawiszach klawiatura jest mu zbędna. Bo co on z nią zrobi? To samo co myszką Śmieszy mnie że większość ludzi zaczyna od kupowania klawiatury midi. Dla szpanu? Gdzie i tak potem jej nie używają :p


Polecam słuchawki. Dozbieraj troszkę i śmiało mogę polecić Beyerdynamic DT 770 Pro 250 ohm.
Paul Nax jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Paul Nax za ten post: