4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Zwiększenie wydajności w domowym studiu
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 30-04-2013, 17:17   #16
Nomad
..:: true Member ::..
  
 
Nomad's Avatar
 
Dołączył/a: 09 Jul 2008
Miasto: Wwy
Postów: 776
Tematów: 5
Podziękowań: 993
THX'ów: 30
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Nomad 1
Odp: Zwiększenie wydajności w domowym studiu

No ale czy z faktu że przsunąłem buffor maksymalnie ile się dało, nie płyną dodatkowo jakieś negatywne konsekwencje? Nie wpływa to na latencję ani na nic innego? Bo chyba mi nie powiecie, że mój cały problem polegał na przesunięciu suwaka w prawo? Czym zatem jest ten buffor oraz czy są jakieś jeszcze ustawienia w ASIO4ALL które mogły by wpłynąć na lepszy rezultat? O klawiaturce midi też myślę, tak wiec latencja ma dla mnie znaczenie.

Wraz z postanowieniem że pierwszym moim zakupem będzie karta muzyczna pojawiły się następne problemy. Nie wiem do końca jak ugryźć temat kart dźwiękowych, a zanim kupię kartę za ponad 2000zł dobrze by było żebym miał orientację za co płacę, bo inaczej nie będę mógł wykorzystać w pełni jej potencjału (oprócz wydajności którą mi dostarczy). Wchodząc np. na stronę producenta RME, wybierając pierwszą lepszą kartę, ciężko jest mi ocenić czym są poszczególne parametry w specyfikacji karty i do czego służą nawet jeśli wiem że od karty wymagam wejść na monitorki, wydajności, możliwości nagrywania wokali... M.in. dlatego w pierwszej kolejności wolałem wymienić procesor, bo na tym to chociaż się trochę znam. Na dodatek w podesłanym przez Marcinkiewicz89 artykule o multiteście kart dźwiękowych, ci muzycy którzy testują karty mają zawsze sporo zastrzeżeń do dźwięku jaki generują (nawet do tych za 2500zł). Po tym artykule już zupełnie nie wiem czym kierować sie kupując kartę. Może marką i jej renomą? Potrafilibyscie wytlumaczyc (tylko po polsku ) czemu RME HDSP 9632 jest tak wspaniala?

Tak więc trochę się boję kupować kartę "w ciemno", jako że nie mam możliwości porównania. Wcześniej też narzekałem trochę na to że nie do końca rozumiem co znaczy sformułowanie że "karty muzyczne generują lepszy dźwięk", a to tylko dlatego, że w całym moim życiu nigdy nie miałem styczności z czymś innym niż zintegrowana karta dźwiękowa.

Co do moich słuchawek to jeszcze raz dopowiem że są świetne. Sennheiser HD380 PRO wprawdzie są słuchawkami zamkniętymi, ale obejmują całą małżowinę uszną przez co są naprawdę wygodne. Czemu chcę więc monitory? Chyba dlatego, że po długim tworzeniu projektu na słuchawkach męczy mi sie słuch oraz z przekonania że ciągłe tworzenie na słuchawkach to najlepsza droga do szybszej utraty słuchu.

Myślę że to nie jest offtop, gdyż problem pośrednio nadal tyczy się tematu.
Gdy chciałem znaleźć coś na 4C, wpisując najprostszą frazę np. "karta dźwiękowa" zawsze wyskakiwały mi jakieś głupoty nieadekwatne do szukanego słowa. Dlatego liczę też na Waszą pomoc i wyrozumiałość.

Last edited by Nomad; 30-04-2013 at 17:29.
Nomad jest offline   Reply With Quote