4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Technika Loudness War - glosnosc, a kontrolki
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 15-04-2013, 21:09   #16
Skillstorm
..:: Klubowicz ::..
  
 
Skillstorm's Avatar
 
Dołączył/a: 06 Dec 2008
Miasto: Kraków
Postów: 1 319
Tematów: 162
Podziękowań: 367
THX'ów: 1 538
Wzmianek w postach: 42
Oznaczeń w tematach: 2
Plusów: 11 (+)
Skillstorm 11
Odp: Loudness War - glosnosc, a kontrolki

Cytat:
Napisał 16th Stars Zobacz post
no moze i macie racje, ale dla mnie jednak na glosnosci troche zalezy, takze co kompresowac w kompie do efektu sprasowania, godzac dynamike i glosnosc, albo zostawic jak jest bo glosnosc nie taka wazna w muzyce, czy moze podzbierac kase i jakiegos lampowca sobie zakupic ?
Jedno słowo; Dynamika Skup się na tym w pierwszej kolejności. Btw: Po co Ci sprzęt którego nie będziesz umiał wykorzystać ?

Cytat:
Napisał Peter Ivansky Zobacz post
odpowiadam


ile lat mozna powtarzac ta sama bzdure ze nadaje tylko do jednego (a zastosowan jest multum - auto eq, deeser...). multiband odpowiednio uzyty wygladzi mix i podniesie rms bez zadnych uszczerbkow na dynamice.
Mówimy o masteringu. A bzdury to ty pleciesz kolego. Też potrafię powiedzieć że np; limiter można wykorzystać do robienia charakterystycznej "pompki". Co to wnosi do dyskusji ? Nic. Teraz przeczytaj swoje wypociny.

Cytat:
Napisał Peter Ivansky Zobacz post
odpowiadam

no raczej nie. wystarczy czytac uwaznie co napisalem. gdybym niemial pojecia to bym niepisal
To może hmmm nie pisz ?

Cytat:
Napisał Peter Ivansky Zobacz post

ale ja cos pisalem ze mp3 ma cos wspolnego z d/a i a/d? cyt. "przekraczanie 0dbfs wynika z tak zwanych intersample peaks (ISP) ktore tworza sie podczas konwersji na mp3, przetwarzaniu a/d itp." reszty powinniscie sami sie domyslec


tez masz takze zle wrazenie :D

ogolnie niechce sie klocic, ale jak widze takie posty mjuzik produserow to mi sie slabo robi.
tl;dr

W skrócie: Piszesz jakieś pierdoły i nie na temat zamiast skupić się na problemie. kolega nie ma nawet pojęcia o co chodzi i tym mu nie pomożesz więc może postaraj się mu wyjaśnić prościej i odpisać używając pojęć które wiesz co oznaczają.

A że jestem złośliwy to pokolorowałem Ci błędy
__________________

Last edited by Skillstorm; 15-04-2013 at 21:11.
Skillstorm jest offline   Reply With Quote