4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Technika Loudness War - glosnosc, a kontrolki
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 15-04-2013, 18:15   #15
Peter Ivansky
..:: Mlody Klubowicz ::..
  
 
Peter Ivansky's Avatar
 
Dołączył/a: 06 Jul 2009
Miasto: Darłowo
Wiek: 31
Postów: 347
Tematów: 49
Podziękowań: 141
THX'ów: 666
Imię: Piotr
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 9 (+)
Peter Ivansky 9
Odp: Loudness War - glosnosc, a kontrolki

odpowiadam

Cytat:
Multiband tylko i wyłącznie jeśli masz problemy z danym pasmem a nie chcesz równo kompresowac calego kawalka.
ile lat mozna powtarzac ta sama bzdure ze nadaje tylko do jednego (a zastosowan jest multum - auto eq, deeser...). multiband odpowiednio uzyty wygladzi mix i podniesie rms bez zadnych uszczerbkow na dynamice.

Cytat:
Mam wrażenie że wypisałeś pojęcia na chybił trafił tutaj.
no raczej nie. wystarczy czytac uwaznie co napisalem. gdybym niemial pojecia to bym niepisal

Cytat:
Oczywiście podstawą w tracku jest dynamika w mixie. Jeśli będzie jej mało to nawet jak wyciśniesz głośniej to będzie tylko spłaszczone.
100% prawdy. oczywiscie wasze ulubione toplabele ida w glosnosc (szczegolnie widac to po trancowych) gdzie dynamika idzie na drugi plan a rms gra piersze skrzypce. wazne ze jest glosno.

Cytat:
No to ja mam do Ciebie pytanie, co ma od tego przetwarzanie A/D? Czy wiesz na czym skrót polega, i co to oznacza w ogóle? Bo jeśli robisz coś w DAWie, i eksportujesz to do pliku mp3, to przetwarzanie A/D / D/A nic do tego nie ma.
ale ja cos pisalem ze mp3 ma cos wspolnego z d/a i a/d? cyt. "przekraczanie 0dbfs wynika z tak zwanych intersample peaks (ISP) ktore tworza sie podczas konwersji na mp3, przetwarzaniu a/d itp." reszty powinniscie sami sie domyslec

Cytat:
To samo mam wrażenie.
tez masz takze zle wrazenie :D

ogolnie niechce sie klocic, ale jak widze takie posty mjuzik produserow to mi sie slabo robi.
Peter Ivansky jest offline   Reply With Quote
Peter Ivansky dostał 4 podziękowań za ten post.