4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Program Kwestia doboru DAW, a opinia profesjonalisty
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 12-12-2012, 17:13   #20
Jacker
..:: Klubowicz ::..
  
 
Jacker's Avatar
 
Dołączył/a: 05 Jul 2010
Miasto: Smallville
Wiek: 33
Postów: 1 904
Tematów: 947
Podziękowań: 973
THX'ów: 14 952
Tematy Tygodnia: 0
Nominacje T.T. : 386
Imię: Rafał
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 36
Plusów: 270 (+)
Jacker 270Jacker 270Jacker 270
Odp: Kwestia doboru DAW, a opinia profesjonalisty

Na każdym dawie można identyczny utwór zrobić, tylko w inny sposób.

Najlepiej poczytać opis dawów ale pewnie mało to ci da jak nigdy nie robiłeś muzyki.
Jak jeden daw nauczysz się obsługiwać to dużo szybciej nauczysz się robić na innych dawach.

Ja kiedyś przesiadłem sie z fl-a na ableton i zostałem przy abletonie ponieważ dla mnie jest dużo wygodniejszy.

Najbardziej w abletonie spodobało mi się to że wszystkie efekty na danej ścieżce widać w jednym pasku.
Kolejnym plusem są makra, czyli zamykanie wszystkich efektów w jedna kostkę z kilkoma kontrolkami do których można przypisywać najważniejsze parametry.
Ableton ma też sporo efektów a w połączeniu z max for live daje nieograniczone możliwości bo nawet własne efekty można robić :D

Jest więcej powodów dla których zostałem przy abletonie ale nie będę wypisywał bo tego jest za dużo

Każdy daw ma swoje plusy i minusy bo każdy lubi co innego, więc nie ma idealnego programu :D
np po przesiadce najbardziej mi brakowało piano rolla z fl studio bo tam jest dużo wygodniejszy niż w abletonie.
Jacker jest offline   Reply With Quote
Jacker dostał 3 podziękowań za ten post.