4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sport Zbigniew Boniek został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 26-10-2012, 18:24   #1
Tomek
..:: Elite VIP ::..

  
 
Tomek's Avatar
 
Dołączył/a: 21 Oct 2008
Miasto: Krotoszyn
Postów: 6 024
Tematów: 1177
Podziękowań: 7 034
THX'ów: 35 992
Imię: Tomek
Wzmianek w postach: 3
Oznaczeń w tematach: 5
Plusów: 750 (+)
Tomek 750Tomek 750Tomek 750Tomek 750Tomek 750Tomek 750Tomek 750Tomek 750

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Tomek na Facebook
Zbigniew Boniek został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej

Zbigniew Boniek został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Były piłkarz Juventusu Turyn i AS Roma wygrał już w drugiej turze, w której poparło go 61 delegatów. Wybory odbyły się w warszawskim hotelu Sheraton.

W pierwszej turze głosowania Bońka zagłosowało 45-ciu delegatów. Drugi wynik uzyskał prezes łódzkiego ZPN Edward Potok - 27 głosów.

Żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej większości, co oznaczało konieczność drugiego głosowania. Nie wziął w nim udziału Stefan Antkowiak, który w pierwszej rundzie uzyskał najmniejsze poparcie (10 głosów).

W drugiej turze Boniek uzyskał 61 głosów, co wystarczyło mu do zwycięstwa w wyborach. Drugi znów był Potok (27 głosów), trzeci Roman Kosecki (15 głosów), a czwarty Zdzisław Kręcina (13).

- Udało się, jestem wzruszony. Tym, którzy na mnie głosowali, chciałem gorąco podziękować. A tym, którzy głosowali na innych powiedzieć, że Zbigniew Boniek jest prezesem całego PZPN, wszystkich członków, a związków jest 16, a nie 14 czy 15 - powiedział Boniek.

Szybko zakończył swoje pierwsze wystąpienie w roli prezesa, bo "nie chciał wprowadzać fermentu, a trzeba jeszcze wybrać zarząd". - Prezes musi mieć swoją drużynę - zaznaczył.

Najgłośniej ze zwycięstwa Bońka cieszył się na sali obrad w szef Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń, który był jednym z głównych zwolenników triumfatora wyborów, a cztery lata temu zorganizował z sukcesem kampanię wyborczą Grzegorzowi Lacie.

- Jestem po prostu szczęśliwym facetem. Takiego prezesa potrzebowaliśmy - powiedział Greń.

Wyniki 1. tury głosowania:
1. Zbigniew Boniek 45
2. Edward Potok 27
3. Roman Kosecki 19
4. Zdzisław Kręcina 15
5. Stefan Antkowiak 10.

Wyniki 2. tury głosowania:
1. Zbigniew Boniek 61
2. Edward Potok 27
3. Roman Kosecki 15
4. Zdzisław Kręcina 13.

No to Panie Zbigniewie. Czekamy na rewolucję które Pan zapowiadał
__________________
Tomek jest offline  
Tomek dostał 8 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents