4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Inne Lista labeli Polskich i zagranicznych
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 23-09-2012, 23:58   #18
TwentyNineBeatz
..:: Fanatyk ::..
  
 
TwentyNineBeatz's Avatar
 
Dołączył/a: 09 Mar 2010
Miasto: Podlaskie
Wiek: 33
Postów: 85
Tematów: 7
Podziękowań: 17
THX'ów: 36
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
TwentyNineBeatz 1
Odwiedź profil TwentyNineBeatz na Soundcloud.com
Odp: Lista labeli Polskich i zagranicznych

A o połowie producentów z tego forum nie słyszałem nigdy. Ba nawet ludzie nie wiedzą kim jest bardzo popularna postać w muzyce elektronicznej taka jak Steve Aoki. Za pomocą ankiety na Facebooku było przeprowadzone kiedyś doświadczenie, a zdaje się ze jego kawałki są na beatport.com. Ja nie zamierzałem się wykłócać z kimkolwiek o to jaką kto ma popularność. Tylko nie mogę zrozumieć tego iż Polska to kraj demokratyczny, a działają w niej firmy które próbują naciągać i oszukiwać. Dla mnie dziwne jest to iż umowa którą dostałem od labela była niezgodna z Polskim prawem. Więc dlaczego ta firma działa? Mało tego jest w środowisku takie przeświadczenie że jak jesteś na beatport.com to jesteś kimś. Moim zdaniem młodzi naiwni chcą za wszelką cenę się wypromować i nie konsultują umów jakie dostają z prawnikami. Mało tego strasznie zaskoczyła mnie odpowiedź właściciela labela, że jak chcę mogę to wydać gdzie indziej, bo przecież mi i tak tego nigdzie nie wydadzą tylko wywalą do śmieci demo. To ja się pytam po jakiego groma on chciał wydać mój projekt w swoim labelu? To po to czekałem miesiąc na umowę by później i tak jej nie podpisać? Moim zdaniem zmarnowałem tylko swój cenny czas. A mimo tego odnoszę wrażenie że spora część producentów popiera takie praktyki. A dzięki temu pośrednicy nabijają sobie kieszenie pieniędzmi a producentom skapnie może troszkę do kieszeni jak jest ogromna sprzedaż utworu, nad którym ciężko pracowali, bo im na to umowa pozwoli.

I żeby była jasność, nie mówię w sensie że wszystkie wytwórnie takie są, tylko chodzi mi o to że już się sparzyłem na takim niby tu wydawaniu i podpisywaniu umowy.
__________________

Last edited by TwentyNineBeatz; 24-09-2012 at 00:26.
TwentyNineBeatz jest offline   Reply With Quote