4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Studio w domu
Wątek: Sprzęt Studio w domu
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 27-08-2012, 22:01   #8
Marcinkiewicz86
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Studio w domu

Ja napisze tak..
Jeśli chcesz sie pchać w używany sprzet to możesz ale kupno KRK RP5 G2 to jakies nieporozumienie, takie zabawki to raczej nie sa polecane pod katem produkcji, moim zdaniem 6tki to minimum.
Producent podaje pasmo przy 5tkach : 52 Hz - 20 kHz, ale pewnie 52 Hz (-10db) a tak przy 60 Hz to pewnie (-3db) co oznacza ze moze sa wstanie przetworzyć 52 Hz ale bardzo cicho gdzies w oddali. Po prostu sa slabe i 12 cm średnica woofera to tam nie jest wstanie zagrac w pelni solidnym ładnym dolem. Mówie to jest zabawka, a dobry odsluch zaczyna sie od RP6 G2..one juz graja duzo niżej.

Dlatego ja polecam zainteresować się monitorami Behringer Truth B2031 -


też używane np:
BEHRINGER TRUTH B2031A (2576338213) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

B2031 waża po ok 15 kg, woofer prawie 9 cali (8,75) co daje 22 cm średnice, moc 150 Watt i na prawde schodza nisko i bas jest bardzo cieply i fajny.
Sam je mam wiec wiem.
Nie znajdziesz takich solidnych paczek w takiej smiesznej cenie - jak za darmo. Poszukaj jakis monitor z min. 8 calowym wooferem nie wiem czy 2 tys starczy. A Behringer ma renome jaka ma ale wlasnie stad lepiej zainwestować w te paczki niz jakies 5 calowe glosniczki.

Tylko ze to jest sprzet uzywany..zawsze może coś wysiąść.
Dlatego ja proponuje nowe słuchawki AKG K240 maja pasmo od 15Hz - 25 kHz, tak szybko bez subwoofera nie uzyskasz dobrego dolu na monitorach.
Jak nie chcesz przepłacac to tutaj ktos sprzedaje za 300 zl używane:
Słuchawki studyjne AKG K 240 DF (2582933923) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Chociaz za ok 500 zl masz nowe ze sklepu.

Wybór należy do Ciebie ale pamietaj ze tworzac miks poniżej 60 Hz sie dużo dzieje, wiec nie tylko srodek i gora sie liczy a Ty to wszystko powinienes slyszec, owszem tam poniżej 45Hz to juz nie trzeba tego slyszec bo to juz tam jest taka sfera oddalona nieco dla sluchacza ale 50-60 Hz to jest konkretny dol.

I tak jak pisze Matikte, zainwestuj w monitory i interfejs ale kup konkretne paczki a nie jakies zabawki 5 cali bas, to najlepiej poszukaj 4 calowe za 700 zl, bedziesz mial dobre glosniki komputerowe

Uzbieraj pieniadze i kup solidne paczki, niekoniecznie jakies wielkie ale tak min te 6 cali musi byc, nawet jak jakies male pomieszczenie.

Co do interfejsu to zalezy czy chcesz pod usb, fire-wire czy pci.
Jak usb to moze Focusritte Saffire 6? Fire- Wire to np TC Elektronic Konnekt, a PCI to np Delta 44..

Twoj wybor ale pamietaj ze pieniadze zarobic jest trudno wiec kupowanie byle czego mija sie z celem. Nie sztuka kupic cokolwiek byle by bylo, chodzi o to zebys mial na jakis czas.

P.S. Oczywiscie jak masz taki kaprys mozesz kupic KRK RP5, te małe nikt Ci nie zabroni ale..o dobrym dole mozesz zapomniec - chyba ze masz w planach zakup subwoofera. Same z siebie nie sa wstanie ładnie nisko zabrzmiec. Chociaz pewnie sa tacy, ktorzy sa mega uczuleni na Behringera i wola kupic nawet te małe zabwaki KRK niz Behringera ktory jest podejrzany..

Last edited by Marcinkiewicz86; 27-08-2012 at 22:09.
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Marcinkiewicz86 dostał 6 podziękowań za ten post.