4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sprzęt Karta dźwiękowa
Wątek: Sprzęt Karta dźwiękowa
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 11-07-2012, 15:50   #9
Gruzlii
..:: true Member ::..
  
 
Gruzlii's Avatar
 
Dołączył/a: 27 Dec 2009
Miasto: Leszno
Postów: 210
Tematów: 33
Podziękowań: 335
THX'ów: 126
Imię: Michał
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 1 (+)
Gruzlii 1
Odwiedź profil Gruzlii na Facebook Odwiedź profil Gruzlii na Twitter Odwiedź profil Gruzlii na Soundcloud.com
Odp: Jaka karta dźwiękowa do tworzenia muzyki ?

Cytat:
Napisał Marcinkiewicz86 Zobacz post
No jak dla mnie to jest potrzebna i to bardzo...rownie dobrze moglbys powiedziec ze komputer Tobie nie jest potrzebny tylko wiedza i umiejetnosci, no to dobrze wiedze juz masz i umiejetnosci tez to co na papierze to narysujesz czy jak? A jak chcesz cos nagrac? Podlaczyc odsluchy? Bedziesz nagrywać wokale na karcie zintegrowanej? to zycze wszystkiego dobrego..

Nie mowiac juz o sterowniku ASIO i ogolnie o wydajnosci kart zintegrowanych z normalnymi interfejsami audio.


Do autora - jesli dysponujesz kwota 500 zl to ja proponuje bardziej niz ESI czy E-MU karte od M-Audio, model Delta 44
M-Audio Delta 44, djSHOP.pl - sklep dj - gramofony, miksery firm technics, akai, reloop i inne - dystrybutor - dj shop



Tam jest normalna karta PCi do wlozenia wewnatrz komputera oraz zewnetrzny interfejs ktory laczy sie za pomoca taśmy i zlacza com szeregowego z karta, wiec wszelkie podlaczenia bedziesz miec na biurku a sama karta w srodku w komputerze i za taka cene niecale 500 zl to to jest b. dobry wybor, wg mnie karty ESI czy E-MU lepiej sobie odpuscic jesli sie ma gotowke. M-Audio to juz nieco lepszy standard. Ja sam posiadam dwie zsynchronizowane karty M-Audio Delta 1010 co daje w rezultacie 16 wyjsc analogowych, bardzo dobra karta, super latencja i sterowniki tez, nigdy nie bylo problemow, producent na biezaco aktualizuje oprogramowanie na stronie.

Jeśli chodzi o wierny dzwiek bez upiekszen itd..to oprocz karty potrzebujesz tez liniowego odsluchy czyli monitorow studyjnych a wiec specjalistycznych glosnikow pod katem produkcji muzyki a nie jej sluchania, bo zwykle glosniki hi-fi czy multimedialne nawet za iles tys zl, maja sztucznie podkrecone pasma, zeby fajnie graly i z wierny dzwiekiem nie maja za wiele wspolnego. Nawet porownujac tanie monitory za 1500 zl z audiofilskimi zestawami kina domowego za 5 tys to roznica jest ogromna i bardziej polecane sa monitory za 1500 niz taki zestaw kina.
Mozesz zainteresować sie monitorami firm Alesis, KRK, Behringer, Yamaha, Event, Fostex, może nieco pólke wyzej Adam, Genelec, Dynaudio, Mackie.

Tak to wyglada ale no zwykla karta muzyczna typu SB oraz glosniki komputerowe 2.1 Logitech czy Creative to raczej sprzet daleki od typowego pod katem produkcji. Raczej ciezko bedzie zrobic dobry miks, bo czesto w takich zestawach jest przesadny bas, liniowe to one w ogole nie sa i wszystko takie sztuczne.
Odczytaj wiadomość na PW bo mam do Ciebie jeszcze kilka pytań
__________________
Gruzlii jest offline   Reply With Quote