4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Technika Kompresja w muzyce elektronicznej
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 06-05-2012, 19:37   #9
Matt Bukovski
..:: Klubowicz ::..
  
 
Matt Bukovski's Avatar
 
Dołączył/a: 25 Mar 2010
Miasto: Warszawa
Wiek: 32
Postów: 1 325
Tematów: 78
Podziękowań: 588
THX'ów: 3 892
Imię: Piotr
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 1
Plusów: 9 (+)
Matt Bukovski 9
Odwiedź profil Matt Bukovski na MySpace Odwiedź profil Matt Bukovski na Facebook Odwiedź profil Matt Bukovski na Twitter Odwiedź profil Matt Bukovski na Youtube Odwiedź profil Matt Bukovski na Last.fm Odwiedź profil Matt Bukovski na Soundcloud.com Odwiedź profil Matt Bukovski na Mixcloud
Odp: Kompresja w muzyce elektronicznej

Cytat:
Napisał Hidden Zobacz post
Mógłbyś rozwinąć? Z góry dzięki.
Nie ma sprawy. Generalnie chodzi o to że grupujesz ścieżki (wysyłasz na wspólną grupę) po to żeby wszystkie na raz potraktować kompresorem. Jeśli skompresujesz je wszystkie na raz to pomoże to ujednolicić brzmienie. Warto grupować haty/perkę, basy, leady itd i wspólnie kompresować Zbliżasz się wtedy do jednolitego brzmienia danej grupy

widziałem wywiad ze znanym producentem, który zapytany o masywne i głośne brzmenie swoich kawałków powiedział że na każdej ścieżce zapina kompresor, inflator i limiter (nie jestem pewien w jakiej kolejności), potem dodatkowa kompresja/limiting na grupach i jeszcze ile się tylko da wyżyłowany master ;p ale wg mnie to jest gruba przesada :D

Cytat:
Napisał Marcinkiewicz86 Zobacz post
Jesli chdzi o sample Vengeance..sprobuj wziac jakis prosty, podstawowy kick albo jakis loop - zaladuj do samplera i zrob prosty aranz naloz z 4-5 brzmien jakies synthy, basy, efekty i co sie dzieje? cala perkusja zanika, nie ma jej..bo pomimo ze jakas tam kompresje te sample maja to to nie jest uniwersalne, zalezy od pozostalych brzmien i od ogolnie calego miksu..
Twórcy sampli vengeance podkreślali wielokrotnie że są one już niesamowicie skompresowane i wstępnie obrobione - ich założeniem było aby sample były niemalże od razu gotowe do użycia w projekcie. Rzeczywiście kompresowanie kicków vengeance to ryzykowny pomysł, dużo lepiej wychodzi z clapami i grupami perki/hatów.

Co do zanikania perkusji to wg mnie da się obejść bez kompresji (sampli vengeance) w tym przypadku bo to już raczej świadczy o złym ustawieniu głośności, EQ, braku dobrego sidechain, oczywiście zależy od utworu... Kompresja jest tutaj bardziej "do smaku" jak dla mnie.
__________________

Last edited by Matt Bukovski; 06-05-2012 at 19:45.
Matt Bukovski jest offline   Reply With Quote
Matt Bukovski dostał 3 podziękowań za ten post.