4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Program Obciążanie komputera
Wątek: Program Obciążanie komputera
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 03-05-2012, 16:16   #12
Marcinkiewicz86
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Obciążanie komputera

Cytat:
Napisał SantiagoVibe Zobacz post
Fajnie ,ze radzisz.. w miare plyta + klocek i7 to wydatek 1600zl.. w miare ,bo kupowac byle gowno za 150,- to poprostu przestepstwo na jedno wyjdzie z kupowniem zestawu w telemarkecie;d w sumie razem z pamiecia to 2000,-
pomyslales o tym,ze zasilacz ktory posiada to raczej szalu nie zrobi i bedzie gdzies w granicach 350W? bo przy podzespolach,ktore posiada to watpie by byl markowy i mocniejszy.
OC - jak latwo komus to doradzic,tym bardziej,ze nie ma sie zilonego pojecia o temp. procka i czy akurat ten nalezy do pradozernych.A ty radzisz na chybil trafil,zeby podkrecic o 700 hz
A jak moze byc inna rada? Zeby przestac uzywac wtyczki X, Y i moze jeszcze Z?
To moze lepiej w ogole zgasic komputer i wyjsc na rower..

Czasy sie zmieniaja i rozwoj idzie tak w gore ze wszystkie aplikacje, wtyczki, mocniej pozeraja zasoby komputera.. FL Studio w wersji 10 to juz nie jest ten sam program w wersji 7 czy 8, kiedys wystarczalo 1 GB Ramu dzisiaj 4 powoli jest malo..szczegolnie ze systemy typu Win 7 tez niezle pociagaja po procesorze i ramach.

Wystarczylby taki zestaw

Intel i5-2400 / 8GB / Gigabyte GA-H61M-D2-B3 / VGA (2291764861) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Intel Core i5 4x3,1 Ghz
Pamiec 8 GB DDR3
płyta gigabyte GA-H61M-D2-B3

I teraz nie chodzi o to zeby dociekac czy zestaw dobry..lepsze plyty sa Asusa..na takim czyms od razu poczuje sie roznice..

A jesli chodzi o OC to ja sam mam procesor Core 2 Duo 2,9 podkrecony do 4,15 i tak juz dziala rok i nic sie nie dzieje..zrobilem to sam na podstawie tego co jest zawarte w instrukcji od plyty glownej i wydaje mi sie ze z 1,8 uzyskac 2,5 to mozna bez problemu na fabrycznych podzespolach..
Core 2 Duo, Quad itd..to juz nie sa takie procesory jak Intel Pentium 4, pracujace prawie na max obrotach i grzejace sie...wiec lekkie OC mozna wykonac samemu bez wiekszych trudnosci..


Tutaj chodzi o ogolna wydajnosc.
Poza tym autor sie pytal co dokupic aby bardziej system sie odciazyl i sprawniej sie pracowalo..

Jestem ciekaw co TY doradziles..bo krytykowac mozna kazdego ale zeby udzielic rad to juz trzeba nie tyle duzo mowic a wiedziec jeszcze co..
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Użytk. którzy podziękowali Marcinkiewicz86 za ten post: