4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Sport PlusLiga: Skra straciła tytuł! Resovia mistrzem!

Plusów: 750 (+)
maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750maaarcin741 750

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil maaarcin741 na Facebook
PlusLiga: Skra straciła tytuł! Resovia mistrzem!

Asseco Resovia Rzeszów nowym siatkarskim mistrzem Polski! W czwartym meczu finałowym PlusLigi rzeszowianie pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:0 i wygrali całą rywalizację 3-1. Resovia przerwała trwającą siedem lat dominację Skry i odzyskała tytuł mistrzowski po trzydziestu siedmiu latach!

W decydującym meczu finału swoje ostatnie jak się okazało spotkanie w barwach Resovii rozegrał niemiecki atakujący Gyorgy Grozer. Pochodzący z Węgier zawodnik jeszcze w sobotę zdradził, że w przyszłym sezonie będzie występował w rosyjskim Lokomotiwie Biełgorod. Rosyjscy bogacze zaoferowali mu znakomitą pensję i reprezentant Niemiec przyjął ich propozycję.

Mimo to Grozer w niedzielę grał ze Skrą znakomicie. Kończył ataki z bardzo trudnych piłek i świetnie serwował. To właśnie zagrywka była kluczowa w decydującym starciu - w sobotę gracze Resovii wykonywali ten element słabo i często popełniali błędy, w efekcie przegrali 1:3. Dzień później było już znacznie lepiej.

W pierwszym secie Resovia dzięki skutecznej grze w ataku i dobrej zagrywce zdołała zbudować sporą przewagę. Wygrywała już 24:20, jednak wtedy w pole serwisowe wszedł Bartosz Kurek. Gwiazdor Skry wykonał trzy znakomite zagrywki, jednak po przerwie na żądanie trenera Andrzeja Kowala wyrzucił piłkę w aut i premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25:23.

Druga partia początkowo stała pod znakiem przewagi Skry, jednak w decydujących momentach resoviacy świetnie bronili i lepiej od swoich rywali spisywali się w kontratakach. Z wyniku 18:18 szybko zrobiło się 23:20 dla ekipy z Podkarpacia, a po chwili było już po secie (25:21).

Po dwóch przegranych partiach siatkarze Skry zostali już chyba złamani i zwątpili w możliwość pokonania Resovii. W trzecim secie gospodarze dominowali od początku. Prowadzili 8:4 i 16:13, a końcówce wygrywali już niemal każdą akcję. W obronie i zagrywce szalał Aleh Achrem, a w ataku nie do zatrzymania był Grozer. Gdy po błędzie bełchatowian sędziowie przyznali Resovii ostatni punkt, w hali na Podpromiu zapanowała euforia.

Resovii udało się przełamać siedmioletnią dominację Skry w PlusLidze. Ekipa z Bełchatowa od 2004 roku aż do teraz była w lidze niepokonana i rokrocznie zdobywała mistrzostwo kraju. Dla Resovii to pierwsze mistrzostwo Polski od 37 lat, a w powstałej w 2000 roku PlusLidze (wcześniej pod szyldem Polska Liga Siatkówki) pierwsze w ogóle.

Oba zespoły w sezonie 2012/2013 będą reprezentować Polskę w Lidze Mistrzów.

Plusliga, 4. mecz finałowy
Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:21, 25:15)

Wynik serii finałowej: 3-1 dla Resovii.

Resovia: Lukas Tichacek, Oleg Achrem, Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok, Gyorgy Grozer, Paul Michael Lotman - Krzyszof Ignaczak (libero) - Adrian Gontariu, Marco Bojic. Trener Andrzej Kowal.

Skra: Miguel Falasca, Michał Winiarski, Daniel Pliński, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Bartosz Kurek - Paweł Zatorski (libero) - Paweł Woicki, Marcin Możdżonek, Michał Bąkiewicz. Trener Jacek Nawrocki.

(wp.pl)

Brawo dla Resovii, za przełamanie tej dominacji Skry - Georg Grozer przekozak, szkoda, że odchodzi do Rosji ;/
__________________
maaarcin741 jest offline
maaarcin741 dostał 4 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.