4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Regneracja baterii Litowo-jonowych
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 04-04-2012, 23:27   #1
Tomek
..:: Elite VIP ::..

  
 
Tomek's Avatar
 
Dołączył/a: 21 Oct 2008
Miasto: Krotoszyn
Postów: 6 024
Tematów: 1177
Podziękowań: 7 034
THX'ów: 35 992
Imię: Tomek
Wzmianek w postach: 3
Oznaczeń w tematach: 5
Plusów: 750 (+)
Tomek 750Tomek 750Tomek 750Tomek 750Tomek 750Tomek 750Tomek 750Tomek 750

Nagrody Użytkownika

Odwiedź profil Tomek na Facebook
Wink Regneracja baterii Litowo-jonowych

1.Naładuj baterię do maksimum w telefonie, lub jeśli nie możesz naładować baterii w telefonie zrób to specjalistyczną ładowarką do tego typu baterii.


2.Następną czynnością jest kilkukrotne owinięcie baterii dokładnie kawałkami gazety (lub chusteczkami jednorazowymi ew papier toaletowy) tak aby bateria nie była narażona na zawilgocenie a skraplająca się woda została wchłonięta przez papier (UWAGA baterię ta należy w szczególny sposób zabezpieczyć przed wilgocią).

3.Tak przygotowaną baterię włóż do szczelnego plastikowego worka (torebki) najlepiej z zamknięciem. następnie zamknij worek i sprawdź czy jest on hermetyczny (szczelny). Przed zamknięciem worka należy usunąć z niego zbędne powietrze tak aby po jego zamknięciu było w nim jak najmniej. Dzięki temu unikniemy skraplania się wody i uszkodzenia baterii. Lit jest bardzo aktywnym metalem i reaguje z woda. Z tego powodu nie należy regenerować baterii z uszkodzoną obudową.

4.Następnie tak owiniętą papierem baterię i zamkniętą w szczelnym worku należy włożyć do zamrażarki (najzimniejszy punkt w lodówce) na okres najlepiej dwóch (2) dni.

5.Po dwóch (2) dniach wyciągnij baterię z zamrażarki (najzimniejszy punkt w lodówce) wyjmij z plastikowego woreczka, odwiń z gazet (papierów lub chusteczek.)

6.Tak przygotowaną baterię pozostaw na dwa (2) dni w temperaturze pokojowej (UWAGA !!! nie kładź baterii czasami na kaloryfer ważne jest aby bateria leżała w temperaturze pokojowej jakieś 20-24 stopnie) tak żeby cała wilgoć która mogła się w niej zmagazynować odparowała.

7.Po 2 dniach włóż baterię do telefonu i maksymalnie ją rozładuj po czym ponownie naładuj. Jeśli posiadasz specjalną ładowarkę do ładowania baterii tego typu. to zamiast robić to w telefonie naładuj baterię w tej ładowarce.

8.Po tym zabiegu kolejne trzy cykle ładowania (tzw. formatowanie baterii) muszą być pełne, to znaczy nie można doładowywać baterii w między czasie. Baterie należy naładować do maksimum i następnie rozładować do maksimum i taką operacje powtórzyć jeszcze dwa razy. Czynność ta nie jest konieczna, jednakże jej wykonanie przyniesie same korzyści dla baterii i podniesie jej sprawność.

Pod pojęciem maksymalnego naładowania należy rozumieć ładowanie baterii maksymalnym dopuszczalnym prądem ładowania, osiągnąć to można ładując baterię w wyłączonym telefonie lub w specjalistycznej ładowarce.

Pod pojęciem maksymalnego wyładowania baterii należy rozumieć wyładowanie baterii maksymalnym dopuszczalnym prądem, Wyładowanie baterii następuje wtedy gdy telefon nie chce się już włączyć lub gdy włącza się na czas nie dłuższy niż 1 sekunda. Najlepiej wyładować baterię w specjalistycznej ładowarce ponieważ telefon nie rozładuje jej do pełna.




Wszystko działą Sam sprawdziłem. Tylko że gdy ja wkłądałem moją baterię do zamrażalki to miałem ją rozładowaną


*Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone na skutek zastosowania się do powyższych instrukcji.
__________________
Tomek jest offline  
Tomek dostał 3 podziękowań za ten post.
Twoja reklama w tym miejscu - już od 149 PLN rezerwuj termin, tel.669488725, gg:3576096.

4Clubbers Hit Mix Team presents