4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Inne Sample a znaki wodne
Wątek: Inne Sample a znaki wodne
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 11-03-2012, 18:53   #2
Marcinkiewicz86
..:: true Member ::..
  
 
Marcinkiewicz86's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Mar 2009
Miasto: Poznań
Wiek: 37
Postów: 2 168
Tematów: 9
Podziękowań: 207
THX'ów: 1 974
Imię: Marcin
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 53 (+)
Marcinkiewicz86 53
Odp: Sample a znaki wodne

Witam,
jesli chodzi o sample Vengeance to owszem cos kiedys bylo wspomniane ze takowe znaki wodne posiadaja te sample, jednak wg mnie tutaj glownie chodzi o cale petle - loopy i jesli ktos chce uniknac nieporozumien to najlepiej korzystac z pojedycznych stóp, clapow, hi-hatow itd..to samo tyczy sie jakis zaawansowanych przejsc typu fills czy sweep up/down itd..rozne upliftery i dowliftery..w tych dzwiekach jest taka charakterystyczna cecha ze bez specjalnych trudnosci jesli ktos mial z nimi do czynienia to ropozna je niemal w kazdej jednej produkcji w ktorej byly uzyte..czego juz bym nie powiedzial o pojedynczych stopach i innych samplach (chyba ze jakies mega "komercyjne" znane np z produkcji Davida Guetty itd..)

Jak to sprawdzic..hmm nie wiem czy ktos w ogole zna na to pytanie odpowiedz..pewnie sam producent/autor, moze tutaj chodzic o widok na widmie i analiza pasm, ciezko powiedziec...ale na pewno latwiej takie cos rozpoznac gdy sie stosuje gotowe loopy niz pojedyncze sample..kick, clap itd..

Owszem najlepiej zakupic i byc legalnym wlascicielem sampli wraz z licencja..
Poza tym mnostwo sampli jest umieszczanych na plytach ktore sa dodatkiem do czasopisma Estrada i Studio (tzn nie wiem czy jeszcze ale byl taki okres ze kilka tys mozna bylo dzieki temu miec) - mozesz poszukac archiwalnych numerow na allegro itd..

Jesli chodzi o firme Sound of Revolution to niestety nie umiem na to pytanie odpowiedziec wiec moze ktos inny Tobie cos na ten temat powie.

Last edited by Marcinkiewicz86; 11-03-2012 at 18:54.
Marcinkiewicz86 jest offline   Reply With Quote
Marcinkiewicz86 dostał 3 podziękowań za ten post.