4CLUBBERS.PL - Zobacz Pojedynczy Post - Inne Jak dobrze kupic używane auto ?
Zobacz Pojedynczy Post
Stary 03-03-2012, 12:17   #9
benek2411
..:: Klubowicz ::..
  
 
benek2411's Avatar
 
Dołączył/a: 04 Nov 2007
Miasto: Radom
Wiek: 32
Postów: 6 308
Tematów: 368
Podziękowań: 1 086
THX'ów: 13 506
Wzmianek w postach: 0
Oznaczeń w tematach: 0
Plusów: 195 (+)
benek2411 195benek2411 195
Odp: Jak dobrze kupic używane auto ?

No to jak masz 20 koła to raczej szukaj dłużej samochodu i nie leć po pierwszą lepszą ofertę. O sprawdzaniu go z zewnątrz już co nieco napisałem, ale pamiętaj że nie zwracanie uwagi na drobne ryski czy lekkie podmalowanie NIE MOŻE iść w parze z chęciami zakupy grata po okazyjnej cenie.
Samochód trzeba kupić z głową

Co do sprowadzonych aut, praktycznie 95% aut na naszym rynku czy drogach jest sprowadzonych, tylko, że niektóre z nich są już zarejestrowane i jeżdżą na polskich blachach Jeżeli chodzi o liczniki, ich stan faktyczny, korekty, i inne duperele to prawda jest taka że nigdy nie wiesz jak to naprawdę jest. Teraz nawet kupując samochód za granicą w 80% przypadków korekta już została dokonana.
Problem leży w mentalności ludzi, a biorąc pod uwagę TYLKO nasz kraj jest to duży problem, bo taki przykładowy Jan Kowalski kupuje Astre z 1995 roku i wierzy w to że ona ma najechane 165.000km, gdy ogląda Golfa z tego samego roku, to go skreśla bo ma przebieg 310.000km... bo widzisz Polak wychodzi z zasady "czego oczy nie widzą...", a ja z kolei wole żeby te liczniki miały stan faktyczny. Czym na takiego diesla jest kurde 300.000 km skoro silniki wysokoprężne bez żadnych problemów kręcą po pół miliona kilometrów i więcej Więc na to nie zważaj za bardzo, raczej przywiąż wagę do stanu technicznego pojazdu.
Większym problemem z autami zza granicy jest to że czasami patrząc na lawety jeżdżące po drogach, to ja mam problem z rozpoznaniem co to za marka samochodu, a co dopiero model :D
Na szczęście takich idiotów, bo inaczej się ich nazwać nie da, jest jak na lekarstwo, i dobry kupiec bubla nie weźmie.
__________________

Last edited by benek2411; 03-03-2012 at 12:19.
benek2411 jest offline   Reply With Quote
benek2411 dostał 2 podziękowań za ten post.